Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Fundusz Highlander Partners zainwestuje w produkcję transformatorów energetycznych

23 listopad 2012.

Fundusz private equity Highlander Partners przejmie od spółki Polimex-Mostostal S.A. łódzki zakład remontowo-produkcyjny transformatorów średnich mocy ZREW. Na mocy umowy zakład przekształcony zostanie w nową spółkę o nazwie ZREW Transformatory i w najbliższym czasie rozpocznie inwestycje pozwalające na dalszy rozwój oraz powiększenie mocy produkcyjnych. Zbycie tego segmentu działalności przez Polimex-Mostostal S.A. jest spójne z szeroko zakrojonym planem naprawczym spółki, którego częścią jest sprzedaż aktywów spoza podstawowej działalności. Wartość transakcji wyniesie 46,7 mln zł. Finalizacja transakcji nastąpi w ciągu kilku tygodni po spełnieniu warunków formalnych.

Highlander Partners, amerykański fundusz działający w Europie Centralnej od lat konsekwentnie inwestuje w spółki produkcyjne i usługowe średniej wielkości działające w perspektywicznych sektorach gospodarki, do których zdecydowanie zalicza się polska branża energetyczna. Zakład ZREW, będący obecnie częścią spółki Polimex-Mostostal S.A. jest jednostką z prawie 50-letnim doświadczeniem w realizacji usług dla energetyki i przedsiębiorstw przemysłowych z wielu branż, w tym nowoczesnym serwisie przemysłowym, remontach i modernizacji, pracach inwestycyjnych a od przeszło 10 lat także producentem kompletnych transformatorów. W 2011 roku osiągnął obroty na poziomie 62 mln zł. Pozostając silnie zakorzenionym w lokalnym rynku, łódzki oddział ZREW obsługuje klientów nie tylko z Polski, ale również z Europy Wschodniej oferując im elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb konfiguracje produktów i usług.

"Wierzymy, że nowoutworzona spółka ZREW Transformatory posiada nie tylko ugruntowaną pozycję na polskim rynku, ale również duży potencjał rozwoju. W związku z tym planujemy dalsze inwestycje, które zapewnią spółce bezpieczny i długofalowy wzrost. Ze względu na mocno zdekapitalizowaną infrastrukturę sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, zarówno polską energetykę jak i branżę energetyczną w regionie czeka dłuższy okres znaczących inwestycji. Chcemy być częścią tego procesu." - wyjaśnia Artur Łakomiec, Operating Partner w Highlander Partners.

Zakład ZREW świadczy usługi produkcyjne, remontowe i inwestycyjne, których specyfika wymaga dużej personalizacji oferty oraz szczegółowego zrozumienia specyficznych potrzeb klientów z bardzo różnych branż. Długoletnia działalność, stabilność, uznanie obecnych klientów oraz dogłębna znajomość lokalnego rynku zapewnią nowopowstałej spółce stabilną przewagę konkurencyjną.

"Zaangażowanie funduszu Highlander Partners w zakładzie w Łodzi pozwoli nam na pozyskanie środków, które umożliwią kontynuowanie naszego planu restrukturyzacji i wypełnianie zobowiązań. Jesteśmy zadowoleni, że proces sprzedaży zakładu ZREW przebiegł sprawnie i w ciągu zaledwie kilku miesięcy udało nam się znaleźć nie tylko inwestora, ale również godnego zaufania partnera biznesowego. Jako wiodąca firma polskiej inżynierii i budownictwa chcielibyśmy zapewnić naszych inwestorów, pracowników i partnerów biznesowych, że firma jest na dobrej drodze do powrotu na ścieżkę stabilnego wzrostu. Będziemy podejmować wszelkie niezbędne kroki, aby pomóc naszej firmie osiągnąć ten cel" - mówi Robert Kosmal, Dyrektor Działu M&A w Polimex-Mostostal.Źródło: Polimex-Mostostal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl