Dziś jest poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Fundusz Highlander Partners zainwestuje w produkcję transformatorów energetycznych

23 listopad 2012.

Fundusz private equity Highlander Partners przejmie od spółki Polimex-Mostostal S.A. łódzki zakład remontowo-produkcyjny transformatorów średnich mocy ZREW. Na mocy umowy zakład przekształcony zostanie w nową spółkę o nazwie ZREW Transformatory i w najbliższym czasie rozpocznie inwestycje pozwalające na dalszy rozwój oraz powiększenie mocy produkcyjnych. Zbycie tego segmentu działalności przez Polimex-Mostostal S.A. jest spójne z szeroko zakrojonym planem naprawczym spółki, którego częścią jest sprzedaż aktywów spoza podstawowej działalności. Wartość transakcji wyniesie 46,7 mln zł. Finalizacja transakcji nastąpi w ciągu kilku tygodni po spełnieniu warunków formalnych.

Highlander Partners, amerykański fundusz działający w Europie Centralnej od lat konsekwentnie inwestuje w spółki produkcyjne i usługowe średniej wielkości działające w perspektywicznych sektorach gospodarki, do których zdecydowanie zalicza się polska branża energetyczna. Zakład ZREW, będący obecnie częścią spółki Polimex-Mostostal S.A. jest jednostką z prawie 50-letnim doświadczeniem w realizacji usług dla energetyki i przedsiębiorstw przemysłowych z wielu branż, w tym nowoczesnym serwisie przemysłowym, remontach i modernizacji, pracach inwestycyjnych a od przeszło 10 lat także producentem kompletnych transformatorów. W 2011 roku osiągnął obroty na poziomie 62 mln zł. Pozostając silnie zakorzenionym w lokalnym rynku, łódzki oddział ZREW obsługuje klientów nie tylko z Polski, ale również z Europy Wschodniej oferując im elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb konfiguracje produktów i usług.

"Wierzymy, że nowoutworzona spółka ZREW Transformatory posiada nie tylko ugruntowaną pozycję na polskim rynku, ale również duży potencjał rozwoju. W związku z tym planujemy dalsze inwestycje, które zapewnią spółce bezpieczny i długofalowy wzrost. Ze względu na mocno zdekapitalizowaną infrastrukturę sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, zarówno polską energetykę jak i branżę energetyczną w regionie czeka dłuższy okres znaczących inwestycji. Chcemy być częścią tego procesu." - wyjaśnia Artur Łakomiec, Operating Partner w Highlander Partners.

Zakład ZREW świadczy usługi produkcyjne, remontowe i inwestycyjne, których specyfika wymaga dużej personalizacji oferty oraz szczegółowego zrozumienia specyficznych potrzeb klientów z bardzo różnych branż. Długoletnia działalność, stabilność, uznanie obecnych klientów oraz dogłębna znajomość lokalnego rynku zapewnią nowopowstałej spółce stabilną przewagę konkurencyjną.

"Zaangażowanie funduszu Highlander Partners w zakładzie w Łodzi pozwoli nam na pozyskanie środków, które umożliwią kontynuowanie naszego planu restrukturyzacji i wypełnianie zobowiązań. Jesteśmy zadowoleni, że proces sprzedaży zakładu ZREW przebiegł sprawnie i w ciągu zaledwie kilku miesięcy udało nam się znaleźć nie tylko inwestora, ale również godnego zaufania partnera biznesowego. Jako wiodąca firma polskiej inżynierii i budownictwa chcielibyśmy zapewnić naszych inwestorów, pracowników i partnerów biznesowych, że firma jest na dobrej drodze do powrotu na ścieżkę stabilnego wzrostu. Będziemy podejmować wszelkie niezbędne kroki, aby pomóc naszej firmie osiągnąć ten cel" - mówi Robert Kosmal, Dyrektor Działu M&A w Polimex-Mostostal.Źródło: Polimex-Mostostal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl