Dziś jest niedziela, 19 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8053 +0.22% 1EUR 4.2344 -0.01% 1GBP 4.9682 +0.24%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
23 styczeń 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 75 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ABB zdobyła rekordowe zamówienie na modernizację infrastruktury kolejowej w Polsce

29 listopad 2012.

Zespoły prostownikowe ABB zmodernizują zasilanie sieci trakcyjnej, co przyczyni się do rozwoju polskich kolei.

Zurych, Szwajcaria, 29 listopada 2012  - ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, otrzymał zamówienie o łącznej wartości prawie 110 mln PLN od PKP Energetyka S.A., głównego dystrybutora energii elektrycznej dla przewoźników i firm kolejowych w Polsce, na dostawę zespołów prostownikowych dla podstacji trakcyjnych prądu stałego (DC). Jest to największy w historii kontrakt na tego typu urządzenia w polskim przemyśle kolejowym.

ABB dostarczy zamówione zespoły w latach 2012-2014. Obecnie w systemie zasilania PKP pracuje kilkaset prostowników produkcji ABB.

Polska, w sercu wschodniej Europy, mierzy się z bardzo dużymi wyzwaniami, aby sprostać zapotrzebowaniu stale rosnącej liczby pasażerów linii krajowych i międzynarodowych oraz zwiększonego ruchu towarowego w krajowej sieci kolejowej. Rozpoczęto duży program rozbudowy i podniesienia jakości podstacji trakcyjnych, jak również wdrażany jest plan dla nowych, zelektryfikowanych linii. Rozwój infrastruktury energetycznej pozwoli PKP wprowadzić nowoczesny tabor kolejowy o maksymalnej prędkości od 160 do 200 km/h. Dzięki temu znacznie skróci się czas przejazdu i zwiększy się komfort podróży pomiędzy największymi miastami w kraju.

"Naszemu klientowi dostarczymy urządzenia o niskich kosztach utrzymania i wysokiej przeciążalności, które produkowane są w lokalnych zakładach po konkurencyjnych cenach" - powiedział Ulrich Spiesshofer, dyrektor Dywizji Napędy i Automatyzacja Produkcji ABB. ?To zamówienie jest potwierdzeniem naszej udokumentowanej listy osiągnięć oraz wyrazem zaufania, jakim na przestrzeni lat PKP darzy nasze wysoce niezawodne urządzenia?.

Rosnąca troska o środowisko, gwałtowna urbanizacja oraz konieczność szybszego transportu ludzi i towarów czyni infrastrukturę kolejową kluczowym elementem w sukcesie ekonomicznym danego kraju. ABB jest wiodącym dostawcą produktów automatyki i energetyki, systemów i usług, które dostarczają niezawodną energię elektryczną dla taboru i infrastruktury kolejowej. Obejmują one pełen wachlarz urządzeń prądu zmiennego (AC) i prądu stałego (DC) dla zasilania trakcji wraz z zarządzaniem energią elektryczną wzdłuż trakcji w celu zapewnienia niezawodnych dostaw energii elektrycznej oraz energooszczędności.

PKP Energetyka funkcjonuje na rynku od 2001 roku, a podstawową działalnością spółki są sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej oraz sprzedaż paliw płynnych dla przewoźników i firm kolejowych. Spółka oferuje również specjalistyczne usługi w sektorze energetycznym.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększać swoją efektywność, jednocześnie minimalizując oddziaływanie na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 145 tysięcy pracowników w około 100 krajach świata.

Szczegóły na stronach www.abb.com i www.abb.pl.Źródło: ABB Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl