Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ABB zdobyła rekordowe zamówienie na modernizację infrastruktury kolejowej w Polsce

29 listopad 2012.

Zespoły prostownikowe ABB zmodernizują zasilanie sieci trakcyjnej, co przyczyni się do rozwoju polskich kolei.

Zurych, Szwajcaria, 29 listopada 2012  - ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, otrzymał zamówienie o łącznej wartości prawie 110 mln PLN od PKP Energetyka S.A., głównego dystrybutora energii elektrycznej dla przewoźników i firm kolejowych w Polsce, na dostawę zespołów prostownikowych dla podstacji trakcyjnych prądu stałego (DC). Jest to największy w historii kontrakt na tego typu urządzenia w polskim przemyśle kolejowym.

ABB dostarczy zamówione zespoły w latach 2012-2014. Obecnie w systemie zasilania PKP pracuje kilkaset prostowników produkcji ABB.

Polska, w sercu wschodniej Europy, mierzy się z bardzo dużymi wyzwaniami, aby sprostać zapotrzebowaniu stale rosnącej liczby pasażerów linii krajowych i międzynarodowych oraz zwiększonego ruchu towarowego w krajowej sieci kolejowej. Rozpoczęto duży program rozbudowy i podniesienia jakości podstacji trakcyjnych, jak również wdrażany jest plan dla nowych, zelektryfikowanych linii. Rozwój infrastruktury energetycznej pozwoli PKP wprowadzić nowoczesny tabor kolejowy o maksymalnej prędkości od 160 do 200 km/h. Dzięki temu znacznie skróci się czas przejazdu i zwiększy się komfort podróży pomiędzy największymi miastami w kraju.

"Naszemu klientowi dostarczymy urządzenia o niskich kosztach utrzymania i wysokiej przeciążalności, które produkowane są w lokalnych zakładach po konkurencyjnych cenach" - powiedział Ulrich Spiesshofer, dyrektor Dywizji Napędy i Automatyzacja Produkcji ABB. ?To zamówienie jest potwierdzeniem naszej udokumentowanej listy osiągnięć oraz wyrazem zaufania, jakim na przestrzeni lat PKP darzy nasze wysoce niezawodne urządzenia?.

Rosnąca troska o środowisko, gwałtowna urbanizacja oraz konieczność szybszego transportu ludzi i towarów czyni infrastrukturę kolejową kluczowym elementem w sukcesie ekonomicznym danego kraju. ABB jest wiodącym dostawcą produktów automatyki i energetyki, systemów i usług, które dostarczają niezawodną energię elektryczną dla taboru i infrastruktury kolejowej. Obejmują one pełen wachlarz urządzeń prądu zmiennego (AC) i prądu stałego (DC) dla zasilania trakcji wraz z zarządzaniem energią elektryczną wzdłuż trakcji w celu zapewnienia niezawodnych dostaw energii elektrycznej oraz energooszczędności.

PKP Energetyka funkcjonuje na rynku od 2001 roku, a podstawową działalnością spółki są sprzedaż i dostarczanie energii elektrycznej oraz sprzedaż paliw płynnych dla przewoźników i firm kolejowych. Spółka oferuje również specjalistyczne usługi w sektorze energetycznym.

ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększać swoją efektywność, jednocześnie minimalizując oddziaływanie na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 145 tysięcy pracowników w około 100 krajach świata.

Szczegóły na stronach www.abb.com i www.abb.pl.Źródło: ABB Sp. z o.o.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl