Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Innova Capital inwestuje w sektor przesyłu energii: przejęcie Grupy EnergoBit w Rumunii

30 listopad 2012.

Innova Capital, dzięki inwestycji w Grupę EnergoBit dostarczającą kompleksowe rozwiązania i usługi remontowo-inżynieryjne dla sieci przesyłowych niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz producentów energii elektrycznej, uzyskuje dostęp do perspektywicznego rynku, który w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej czekają w najbliższych latach znaczące inwestycje.

Innova Capital (Innova) wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity wspólnie z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) zainwestują w oraz dokapitalizują Grupę EnergoBit, lidera na rumuńskim rynku produktów i usług świadczonych na rzecz operatorów sieci przesyłowych i producentów energii elektrycznej. Innova obejmie ok. 52,8% akcji i pakiet kontrolny w spółce. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w pierwszym kwartale 2013, po uzyskaniu odpowiednich zgód i spełnieniu się uzgodnionych warunków zawieszających.

Grupa EnergoBit wyspecjalizowana jest w pięciu kluczowych obszarach: zarządzaniu projektami w formule "pod klucz" (turn key projects) dla sieci niskiego, średniego i wysokiego napięcia; w tym jako generalny wykonawca robót elektrycznych dla farm wiatrowych, innych producentów energii oraz sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, a także robót elektrycznych dla klientów przemysłowych i komercyjnych; instalowaniu i integracji systemów zarządzania oraz monitorowania sieci energetycznych; produkcji urządzeń, w tym stacji transformatorowych; utrzymaniu i konserwacji sieci oraz zaawansowanych usługach wykonawczych związanych z budową oraz remontami sieciami wysokiego napięcia. Spółka osiągnęła znaczący udział w rynku najbardziej zaawansowanych aplikacji, takich jak systemy SCADA, dla sieci przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej, który jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku oprogramowania dla przemysłu.

"To dla nas strategiczna inwestycja. Od długiego czasu szukaliśmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej spółki o tak silnej pozycji i potencjale wzrostu, będącej wyspecjalizowanym dostawcą usług i produktów dla sektora przesyłu, dystrybucji i produkcji energii elektrycznej. Kraje naszego regionu nie mają alternatywy. Infrastruktura przesyłowa zarówno w Polsce, jak i Rumunii jest zdekapitalizowana i wymaga w najbliższych latach dużych nakładów inwestycyjnych. Nie chodzi tylko o modernizację istniejących sieci. Powstają lub planowane są coraz to nowe inwestycje, a wraz z nimi rośnie popyt na usługi związane z integrowaniem różnego typu instalacji oraz przyłączaniem nowych zakładów - m.in. produkujących energię ze źródeł odnawialnych - do sieci energetycznej. To wielka szansa dla firm świadczących tego typu usługi" - deklaruje Andrzej Bartos, Partner Zarządzający Innova Capital.

"Jest mi miło poinformować, że Grupa EnergoBit pozyskała nowych inwestorów, fundusz Innova Capital i EBOiR, i wzmocniona szybko wkracza w nowy etap rozwoju. Do współpracy zaprosiliśmy międzynarodowych inwestorów, których wiedza oraz wieloletnie doświadczenie pomoże nam skuteczniej wykorzystać pojawiające się na rynku możliwości. Innova Capital to zespół ekspertów, którzy zapewnią nie tylko finansowanie, ale i wartość w postaci kompetencji zarządczych i międzynarodowej sieci kontaktów. Doceniamy również fakt, że nasi partnerzy mają znaczące doświadczenie w branży energetycznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i że wszyscy dzielimy wspólną wizję. Razem jesteśmy silniejsi i od dziś wspólnie, jako jeden zespół, będziemy pracować na dalszy sukces Grupy - powiedział Pal Peter, współzałożyciel Grupy EnergoBit.

"Grupa EnergoBit będzie kontynuować dotychczasową strategię, która przynosi znakomite efekty. Będziemy rozwijać produkty i usługi, szczególnie w obszarze utrzymania sieci energetycznych, produkcji i dostarczania sprzętu elektrycznego oraz świadczenia usług energetycznych. Z radością witamy na pokładzie Innova i EBOiR i wierzymy, że ich wsparcie przyczyni się do dalszego budowania fundamentalnej wartości Grupy - powiedział Florin Pop, Prezes Grupy EnergoBit.

Clifford Chance Badea, Roland Berger oraz Ernst & Young pełnili rolę doradców inwestycyjnych Innova przy transakcji EnergoBit.

 

 

Innova Capital

EnergoBit Group SAŹródło: Grayling
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl