Dziś jest wtorek, 14 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ELEKTROMONT S.A. - POINFORMOWAŁ O ODSTĄPIENIU PRZEZ WROBIS S.A. OD UMOWY PODPISANEJ Z GMINĄ KARLINO NA WYKONANIE PRAC ELEKTROINSTALACYJNYCH PRZY BUDOWIE HALI WIDOWISKOWO - SPORTOWEJ W KARLINIE

6 grudzień 2012.

Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, została poinformowana  przez Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS S.A. o odstąpieniu przez WROBIS S.A. od umów zawartych z gminą Karlino na budowę hali widowiskowo - sportowej.  Umowa zawarta  9 stycznia 2012 roku pomiędzy WROBIS S.A. a Elektromont S.A.,  dotyczyła wykonania instalacji elektrycznej i niskoprądowej  przy budowie hali widowiskowo - sportowej w Karlinie. 

"Odstąpienie od umów pomiędzy WROBIS S.A. i Gminą Karlino nastąpiło z przyczyn niezależnych od Elektromontu i nie ma dla Spółki żadnych konsekwencji prawnych czy finansowych np. kar umownych. Jedną z przyczyn takiej decyzji było wstrzymanie przez inwestora, czyli Gminę Karlino bieżącego finansowania inwestycji. Taka decyzja WROBIS S.A., czyli generalnego wykonawcy wydaje się rozsądnym posunięciem w czasach, kiedy płynność finansowa inwestorów oraz wykonawców w branży budowlanej ma decydujące znaczenie. Biorąc także pod uwagę niewielką wartość naszego kontraktu która pozostała do końca realizacji tej inwestycji  oraz termin ich rozliczania, mogę zapewnić, że decyzja od odstąpieniu od umowy nie wpłynie negatywnie na tegoroczne wyniki Elektromontu. Nasz obecny portfel zamówień na przyszły rok oraz bardzo aktywne rozmowy dotyczące kolejnych zleceń, pozwalają nam patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem. Jak pokazują ostatnie dwa lata, mimo niezbyt korzystnej koniunktury dla szeroko pojętych spółek budowlanych, nasza strategia daje świetne efekty "- powiedział Marek Błażków, prezes Zarządu Elektromont S.A. .

W III kwartale Elektromont S.A. podpisał umowy lub aneksował  umowy już realizowanych inwestycji na łączną kwotę ponad 5,2 mln złotych. Spółka prowadzi kolejne negocjacje, które zdaniem Zarządu mogą przynieść umowy i zlecenia, ich wartość Zarząd szacuje na około 13 mln złotych.
Elektromont S.A. od ubiegłego roku dywersyfikuje  działalność. Pracuje nad rozwojem w obszarach  rynku energetycznego, automatyki przemysłowej i robotyki. Poszerza swoje kompetencje w dziedzinie sieci szerokopasmowych, budowli hydrotechnicznych oraz odnawia

Źródło: Elektromont S.A.
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl