Dziś jest czwartek, 24 wrzesień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 wrzesień 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
8 październik 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 81 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Trane Przedstawia Innowacyjne Rozwiązania dla Rooftopów Zwiększające Wydajność Energetyczną i Kontrolę

10 grudzień 2012.

Właściciele budynków wymagają dzisiaj większych oszczędności energii i wydajności od całego systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji.
Trane, wiodący światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu oraz marka Ingersoll Rand, staje naprzeciw tym wymaganiom oferując trzy nowe, opcjonalne technologie do rooftopów.

Nowy wentylator z napędem bezpośrednim redukuje zużycie energii przez rooftopy nawet o 40 procent. Scentralizowany kontroler Tracker oraz interfejs komunikacyjny BACnet oferują lepszą wydajność dzięki zaawansowanemu sterowaniu. 

Wentylator z napędem bezpośrednim
Pracując 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, wentylator pobiera od 40 do 50 procent energii zużywanej przez rooftopy. Opracowany przez Trane wentylator z napędem bezpośrednim to energooszczędna alternatywa dla konwencjonalnych wentylatorów z napędem pasowym. Dzięki tej nowej technologii, rooftopy mogą pracować ze zredukowaną prędkością nawet przez 40 do 60 procent czasu. Zmiana prędkości w połączeniu ze zwiększoną wydajnością wentylatora generuje oszczędności energii do 40 procent. 

Pozwala to klientom sprostać lokalnym normom energetycznym i warunkom dofinansowania. Przykładem są "Certificat d'Economie d'Energie" BAT'TH31 we Francji, "Reglamento de Instalaciones Térmicas en los Edificios" w Hiszpanii oraz RSECE i SCE w Portugalii. Zmiana prędkości w wentylatorach z napędem bezpośrednim może również znacząco przyczynić się do wydajności energetycznej w budynkach handlowych.

Wentylatory z napędem bezpośrednim charakteryzują się prostszą konserwacją, ponieważ dostosowywanie napięcia pasa, czy planowanie wymiany napędów to już echa przeszłości. Prosta regulacja prędkości pracy wentylatora zapewnia szybkie oddanie urządzenia do użytku. Napęd zmiennej częstotliwości, silnik, złącze i wentylator mogą być wymieniane samodzielnie, co przekłada się na niskie koszty użytkowania.

"Wydajność pozostaje jednym z głównych priorytetów dla naszych klientów, a wentylator rooftopowy daje możliwość znacznych oszczędności energii,"wyjaśnia Philippe
Tisserand, rooftop and commercial unitary product manager w Trane na Europę, Bliski Wschód, Indie i Afrykę. "Dzięki tej technologii napędu bezpośredniego, możemy dać naszym klientom znaczące oszczędności kosztów, zwiększoną niezawodność i wysoką wydajność."

Opcjonalne wentylatory z napędem bezpośrednim są teraz dostępne do wszystkich modeli Trane Voyager II i III.

Sterownik do rooftopów Tracker

 

Nowy scentralizowany sterownik systemu jest już dostępny dla wszystkich modeli rooftopów. Stanowi on zamiennik dla obecnego indywidualnego sterowania strefowego Tracker wykorzytuje protokół komunikacyjny LON, co umożliwia stworzenie jednego punktu sterowania dla nawet dwunastu rooftopów.

Nowy Tracker może być wykorzystywany w systemach typu split oraz do rooftopów nie wyprodukowanych przez Trane (w połączeniu z Trane Tracer ZN517), programowanych przekaźników wejścia/wyjścia i systemów zmiennych ilości powietrza z obejściem.

Opcjonalne oprogramowanie Tracker (tylko w języku angielskim) pozwala technikom Trane na zdalne monitorowanie i diagnozowanie, tworzenie raportów trendów oraz zapasową konfigurację. Moduł wejścia/wyjścia Trane Tracer MP503 Input/Output Module oferuje dodatkowe możliwości jak sterowanie nawilżaczem, czy sterowanie wentylatorem zewnętrznym ( wywiewnym).

"Nowy Tracker pozwala naszym klientom odczuć zalety systemu zarządzania budynkiem poprzez łatwy do zainstalowania i intuicyjny w obsłudze, ekonomiczny sterownik," tłumaczy Tisserand.

 

Interfejs komunikacyjny BCI-R BACnet

Interfejs komunikacyjny BACnet do modułów ReliaTel (BCI-R) pozwala na zintegrowanie rooftopów Trane z systemem zarządzania budynkiem (BMS) wykorzystującym protokół komunikacyjny BACnet. Moduł komunikacyjny połączony jest bezpośrednio ze sterownikami znajdującymi się wewnątrz modeli Voyager I, II i III.

"Widząc jak rynek skłania się w kierunku rozwiązań BACnet, chcieliśmy być pewni, że oferujemy naszym klientom możliwość kompletnej integracji ich rooftopów z ich BMS," mówi Tisserand.Źródło: Trane
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl