Dziś jest czwartek, 24 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8473 +0.17% 1EUR 4.2778 -0.03% 1GBP 4.9449 -0.51%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
13 listopad 2019
Warsaw Industry Week 2019 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Prostowniki ABB dla nowej linii tramwajowej we francuskim Tours

12 grudzień 2012.

Dziewięć prostowników wyprodukowanych w zakładzie ABB w Aleksandrowie Łódzkim będzie zasilać nową linię tramwajową w Tours we Francji. Klientem jest firma Colas Rail, jeden z największych w Europie dostawców usług dla infrastruktury kolejowej, który w projekcie nowej linii odpowiada za budowę podstacji trakcyjnych.

Na każdej z tych podstacji zainstalowane zostały prostowniki ABB. Prostowniki dostosowano do specyficznych wymagań francuskiej infrastruktury. W ramach dodatkowego wyposażenia posiadają diagnostykę diod oraz sterownik z panelem dotykowym, monitorujący pracę prostownika. Urządzenie jest nadzorowane z głównego centrum sterownia na podstacji. System opracowany przez ABB umożliwia w tym przypadku zdalne sterowanie, kontrolę oraz diagnostykę prostownika, co zwiększa niezawodność całej linii tramwajowej i minimalizuje czas reakcji w przypadku awarii.

Dla operatora linii był to istotny czynnik. Tram de Tours to bowiem pierwszy tak prestiżowy projekt budowy od podstaw linii tramwajowej od czasu jej likwidacji po zniszczeniach II wojny światowej. 15-kilometrowa trasa liczy 29 przystanków i według szacunków będzie obsługiwać około 55 tysięcy pasażerów dziennie. W jednym tramwaju zmieści się 291 osób, czyli tyle ile mieści się w trzech standardowych autobusach oraz statystycznie jeździ w 200 samochodach. Obecnie linia jest testowana. Jej otwarcie ma nastąpić w 2013 roku.

Francja to kolejny kraj, w którym pojawią się prostowniki produkowane w Zakładzie Energoelektroniki, Napędów SN i Urządzeń Trakcyjnych ABB w Aleksandrowie Łódzkim. Urządzenia te stosowane są obecnie na czterech kontynentach i w kilkunastu państwach świata.

?Francja jest następnym, ważnym rynkiem, na który wprowadzamy nasze produkty. Nie tylko dbałość o środowisko, ale również lokalne uregulowania prawne powodują, że w najbliższej przyszłości pojawi się tam wiele inwestycji związanych z poprawą jakości i efektywności komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Pierwszy przyczółek już zdobyliśmy, teraz naszym celem jest wykorzystanie referencji Tours przy ubieganiu się o następne kontrakty na tym rynku? ? powiedział Włodzimierz Frykowski, Dyrektor Działu Produktów Zasilania Trakcji DC w Lokalnej Jednostce Biznesu ABB Energoelektronika i Napędy SN.

Szczegóły na stronie www.abb.plŹródło: ABB
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl