Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Gdyńska "Dolina Krzemowa" z produktami niskich napięć ABB

4 styczeń 2013.

ABB wyposażyła jedne z najbardziej prestiżowych i nowoczesnych budynków w Polsce. Elementy rozdzielnic oraz osprzęt elektroinstalacyjny firmy trafiły do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

PPNT powstał w 2001 roku i dość szybko otrzymał miano gdyńskiej "Doliny Krzemowej". W 2006 roku firmom działającym głównie w obszarze innowacji i nowoczesnych technologii udostępniono 9000 m2 nowej powierzchni biurowej i laboratoryjnej. Do końca I kwartału  2013 roku obok obecnej siedziby PPNT powstaną dwa nowoczesne budynki o łącznej powierzchni około 60 tys. m2, jeden biurowo-laboratoryjny, a drugi wystawienniczo-konferencyjny.  W obu tych budynkach zainstalowano urządzenia ABB.

ABB otrzymała zamówienie pod koniec ubiegłego, a zrealizowała w pierwszym półroczu tego roku. W III i IV kwartale urządzenia zainstalowano na obiekcie.

Spółka dostarczyła elementy wyposażenia około 520 rozdzielnic (min. szafy, wyłączniki, aparaturę modułową oraz liczniki energii elektrycznej), w tym rozdzielnice główne niskiego napięcia, rozdzielnice oddziałowe, pożarowe oraz biurowe. Prefabrykacji rozdzielnic dokonał wieloletni partner spółki. Oprócz tego, ABB wyposażyła oba budynki w automatykę i osprzęt elektroinstalacyjny, między innymi ściemniacze, wyłączniki i liczniki na potrzeby systemu rozliczania najemców. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom oba budynki osiągną stosunkowo wysoki poziom funkcjonalności i efektywności energetycznej.

"Jesteśmy dumni, że coraz więcej budynków komercyjnych i biurowych w Polsce jest wyposażanych w aparaturę elektryczną, osprzęt i rozwiązania ABB. Dziękuję inwestorom i wykonawcom, którzy doceniają trwałość, niezawodność, elastyczność i estetykę naszych produktów" - powiedziała Magdalena Malewska, Dyrektor Lokalnej Dywizji Produkty Niskich Napięć ABB.

W wyniku rozbudowy, PPNT rozrośnie się sześciokrotnie, co pozwoli na przyjęcie do Parku około 300 nowych firm. Powierzchnia całkowita wszystkich budynków wyniesie w sumie 76 347 m2. To o 20% więcej niż wynosi powierzchnia paryskiego Luwru. W budynkach PPNT swoją nową siedzibę będą miały nie tylko firmy, ale również instytucje działające na rzecz wprowadzania innowacji oraz podnoszenia konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie.

Dla ABB to kolejny prestiżowy projekt z segmentu infrastruktury i budownictwa w Polsce. Wśród podobnych realizacji należy wymienić dostawę kompleksowego układu zasilania dla Centrum Nauk Biologiczno - Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (tzw. CENT III). W 2011 roku firma otrzymała również zamówienia między innymi na zasilenie Term Maltańskich, dostawę rozdzielnic dla Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, czy olicznikowanie budynku Sky Tower we Wrocławiu.Źródło: ABB
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl