Dziś jest poniedziałek, 30 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1127 -2.05% 1EUR 4.5246 -1.56% 1GBP 5.0218 +0.34%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Gdyńska "Dolina Krzemowa" z produktami niskich napięć ABB

4 styczeń 2013.

ABB wyposażyła jedne z najbardziej prestiżowych i nowoczesnych budynków w Polsce. Elementy rozdzielnic oraz osprzęt elektroinstalacyjny firmy trafiły do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

PPNT powstał w 2001 roku i dość szybko otrzymał miano gdyńskiej "Doliny Krzemowej". W 2006 roku firmom działającym głównie w obszarze innowacji i nowoczesnych technologii udostępniono 9000 m2 nowej powierzchni biurowej i laboratoryjnej. Do końca I kwartału  2013 roku obok obecnej siedziby PPNT powstaną dwa nowoczesne budynki o łącznej powierzchni około 60 tys. m2, jeden biurowo-laboratoryjny, a drugi wystawienniczo-konferencyjny.  W obu tych budynkach zainstalowano urządzenia ABB.

ABB otrzymała zamówienie pod koniec ubiegłego, a zrealizowała w pierwszym półroczu tego roku. W III i IV kwartale urządzenia zainstalowano na obiekcie.

Spółka dostarczyła elementy wyposażenia około 520 rozdzielnic (min. szafy, wyłączniki, aparaturę modułową oraz liczniki energii elektrycznej), w tym rozdzielnice główne niskiego napięcia, rozdzielnice oddziałowe, pożarowe oraz biurowe. Prefabrykacji rozdzielnic dokonał wieloletni partner spółki. Oprócz tego, ABB wyposażyła oba budynki w automatykę i osprzęt elektroinstalacyjny, między innymi ściemniacze, wyłączniki i liczniki na potrzeby systemu rozliczania najemców. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom oba budynki osiągną stosunkowo wysoki poziom funkcjonalności i efektywności energetycznej.

"Jesteśmy dumni, że coraz więcej budynków komercyjnych i biurowych w Polsce jest wyposażanych w aparaturę elektryczną, osprzęt i rozwiązania ABB. Dziękuję inwestorom i wykonawcom, którzy doceniają trwałość, niezawodność, elastyczność i estetykę naszych produktów" - powiedziała Magdalena Malewska, Dyrektor Lokalnej Dywizji Produkty Niskich Napięć ABB.

W wyniku rozbudowy, PPNT rozrośnie się sześciokrotnie, co pozwoli na przyjęcie do Parku około 300 nowych firm. Powierzchnia całkowita wszystkich budynków wyniesie w sumie 76 347 m2. To o 20% więcej niż wynosi powierzchnia paryskiego Luwru. W budynkach PPNT swoją nową siedzibę będą miały nie tylko firmy, ale również instytucje działające na rzecz wprowadzania innowacji oraz podnoszenia konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie.

Dla ABB to kolejny prestiżowy projekt z segmentu infrastruktury i budownictwa w Polsce. Wśród podobnych realizacji należy wymienić dostawę kompleksowego układu zasilania dla Centrum Nauk Biologiczno - Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (tzw. CENT III). W 2011 roku firma otrzymała również zamówienia między innymi na zasilenie Term Maltańskich, dostawę rozdzielnic dla Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej, czy olicznikowanie budynku Sky Tower we Wrocławiu.Źródło: ABB
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl