Dziś jest wtorek, 31 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1466 +1.3% 1EUR 4.5523 +0.28% 1GBP 5.1052 +0.7%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Stypendia naukowe "Zostańcie z nami" przyznane

12 październik 2005.
18 młodych naukowców otrzyma w tym roku stypendia akcji tygodnika "Polityka" "Zostańcie z nami" - poinformowała redakcja tygodnika. Stypendia w wysokości 25 tys. zł dla każdego lauerata mają zachęcić młodych badaczy, do pozostania w kraju i kontynuowania tutaj kariery naukowej.

Wyróżnienia przyznawane są już po raz piąty przez kapitułę, w której skład wchodzą profesorowie o wybitnym dorobku naukowym, fundatorzy oraz dziennikarze tygodnika "Polityka". Członkami kapituły są m.in. minister nauki i informatyzacji prof. Michał Kleiber i rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow.

Zasadą jest to, że żadna dyscyplina badawcza nie jest faworyzowana; taką samą szansę na stypendium ma np. literaturoznawca, jak fizyk czy pracownik akademii medycznej - wyjaśniła Edyta Gnojewska z "Polityki". Wśród laureatów przeważają 30-latki, po niedawno obronionych doktoratach lub tacy, dla których termin obrony przypadnie lada moment - dodała.

Większość nagrodzonych stanowią mężczyźni, są wśród nich tylko trzy kobiety. Oprócz naukowców z dużych ośrodków: Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia, nie brak także stypendystów z mniejszych miast np. Częstochowy.

Stypendia otrzymali - z nauk ścisłych: Daniel Gackowski, Krzysztof Ginalski, Dariusz Hreniak, Wojciech Kamysz, Marcin Andrzej Malik, Piotr Sankowski, Izabela Szafraniak; z nauk humanistycznych: Michał Wierzchoń, Tomasz Zarycki, Artur Różański, Maciej Mrozik, Marcin Miłkowski, Grzegorz Jankowicz; z medycyny - Wiesław Marcol i Marcin Mycko, z prawa, nauk politycznych i ekonomii - Tomasz Zalasiński, Justyna Zając i Magdalena Kaniewska.

Fundusze, które składają się na stypendia akcji "Zostańcie z nami", pochodzą ze środków firm i darczyńców prywatnych.

W tym roku redakcja "Polityki" otrzymała ponad 500 zgłoszeń; o każde z 18 stypendium ubiegało się średnio ponad 28 osób. W sumie w ciągu ostatnich pięciu lat przyznano już 2,6 mln zł i wyróżniono 104 osoby.

Pełną listę nagrodzonych ogłosi w najbliższym numerze tygodnik "Polityka". Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się w najbliższą niedzielę w siedzibie redakcji pisma. (aka)


Źródło: PAP
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl