Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Stypendia naukowe "Zostańcie z nami" przyznane

12 październik 2005.
18 młodych naukowców otrzyma w tym roku stypendia akcji tygodnika "Polityka" "Zostańcie z nami" - poinformowała redakcja tygodnika. Stypendia w wysokości 25 tys. zł dla każdego lauerata mają zachęcić młodych badaczy, do pozostania w kraju i kontynuowania tutaj kariery naukowej.

Wyróżnienia przyznawane są już po raz piąty przez kapitułę, w której skład wchodzą profesorowie o wybitnym dorobku naukowym, fundatorzy oraz dziennikarze tygodnika "Polityka". Członkami kapituły są m.in. minister nauki i informatyzacji prof. Michał Kleiber i rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow.

Zasadą jest to, że żadna dyscyplina badawcza nie jest faworyzowana; taką samą szansę na stypendium ma np. literaturoznawca, jak fizyk czy pracownik akademii medycznej - wyjaśniła Edyta Gnojewska z "Polityki". Wśród laureatów przeważają 30-latki, po niedawno obronionych doktoratach lub tacy, dla których termin obrony przypadnie lada moment - dodała.

Większość nagrodzonych stanowią mężczyźni, są wśród nich tylko trzy kobiety. Oprócz naukowców z dużych ośrodków: Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia, nie brak także stypendystów z mniejszych miast np. Częstochowy.

Stypendia otrzymali - z nauk ścisłych: Daniel Gackowski, Krzysztof Ginalski, Dariusz Hreniak, Wojciech Kamysz, Marcin Andrzej Malik, Piotr Sankowski, Izabela Szafraniak; z nauk humanistycznych: Michał Wierzchoń, Tomasz Zarycki, Artur Różański, Maciej Mrozik, Marcin Miłkowski, Grzegorz Jankowicz; z medycyny - Wiesław Marcol i Marcin Mycko, z prawa, nauk politycznych i ekonomii - Tomasz Zalasiński, Justyna Zając i Magdalena Kaniewska.

Fundusze, które składają się na stypendia akcji "Zostańcie z nami", pochodzą ze środków firm i darczyńców prywatnych.

W tym roku redakcja "Polityki" otrzymała ponad 500 zgłoszeń; o każde z 18 stypendium ubiegało się średnio ponad 28 osób. W sumie w ciągu ostatnich pięciu lat przyznano już 2,6 mln zł i wyróżniono 104 osoby.

Pełną listę nagrodzonych ogłosi w najbliższym numerze tygodnik "Polityka". Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się w najbliższą niedzielę w siedzibie redakcji pisma. (aka)


Źródło: PAP
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl