Dziś jest czwartek, 23 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8202 -0.21% 1EUR 4.237 -0.21% 1GBP 4.9894 -0.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
13 luty 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 76 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Model zasad zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła na lata 2012-2015 - końcowy etap konsultacji publicznych

31 styczeń 2013.

Prezes URE przedstawia projekt modelu zasad i sposobu ustalania oraz uwzględniania w taryfach dla ciepła zwrotu z kapitału (kosztu kapitału) na lata 2013-2015, wypracowany w wyniku konsultacji publicznych, przeprowadzonych w 2012 r. z myślą o rozwoju sektora ciepłowniczego, prowadzeniu otwartej i transparentnej polityki regulacyjnej, także w kontekście budowania właściwych relacji z podmiotami regulowanymi.

Proponowany model nie narusza praw właścicielskich do dysponowania zyskiem przedsiębiorstwa, a jedynie wprowadza mechanizmy, które powinny zachęcać, by część środków pozyskanych przez przedsiębiorstwo energetyczne od odbiorców w ramach skalkulowanej w taryfie kwoty zwrotu z kapitału zaangażowanego w działalność ciepłowniczą, została ponownie zainwestowana w tę działalność.

Zgodnie z  założeniem, wykorzystanie rozwiązań zaproponowanych w modelu pozwoli odpowiedzieć na wyzwania stojące przed sektorem ciepłowniczym w związku z realizacją kierunków Polityki energetycznej Polski do 2030 r. Wypracowany model ma się zatem przyczynić do poprawy efektywności energetycznej, wzrostu bezpieczeństwa dostaw paliw i energii, rozwoju konkurencyjnych rynków paliw i energii oraz do ograniczenia oddziaływania energetyki na środowisko. Ponadto służyć ma także tworzeniu odpowiednich mechanizmów stymulujących przedsiębiorstwa ciepłownicze do działań, jakie byłyby podejmowane przez te przedsiębiorstwa w warunkach konkurencji.

Pod względem merytorycznym, zastosowanie modelowych rozwiązań ma pozwolić na powiązanie poziomu przychodów osiąganych przez przedsiębiorstwa ciepłownicze z poziomem efektywności ich funkcjonowania, przy założeniu, że efekty optymalizacji kosztów pozostaną w tych przedsiębiorstwach.
Zaproponowany model powinien tworzyć przedsiębiorstwom energetycznym transparentne i stabilne otoczenie regulacyjne poprzez określenie sposobu ustalania zarówno zwrotu z kapitału, jak i przychodu regulowanego.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem modelu oraz zestawienia uwag i propozycji zgłoszonych w toku konsultacji prowadzonych w minionym roku, a także do udziału w ostatnim etapie konsultacji.
Interesariusze będą mieli możliwość przedstawienia dodatkowych uwag na temat proponowanego przez Prezesa URE modelu, podczas zorganizowanych w tym celu warsztatów, które odbędą się 18 lutego 2013 r., o godzinie 1200,w siedzibie Urzędu Regulacji Energetyki w  Warszawie (ul. Chłodna 64, pokój 213).


Prosimy o zgłaszanie propozycji udziału w warsztatach na adres e-mail: konsultacje.zwrot@ure.gov.pl.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl