Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Model zasad zwrotu z kapitału w taryfach dla ciepła na lata 2012-2015 - końcowy etap konsultacji publicznych

31 styczeń 2013.

Prezes URE przedstawia projekt modelu zasad i sposobu ustalania oraz uwzględniania w taryfach dla ciepła zwrotu z kapitału (kosztu kapitału) na lata 2013-2015, wypracowany w wyniku konsultacji publicznych, przeprowadzonych w 2012 r. z myślą o rozwoju sektora ciepłowniczego, prowadzeniu otwartej i transparentnej polityki regulacyjnej, także w kontekście budowania właściwych relacji z podmiotami regulowanymi.

Proponowany model nie narusza praw właścicielskich do dysponowania zyskiem przedsiębiorstwa, a jedynie wprowadza mechanizmy, które powinny zachęcać, by część środków pozyskanych przez przedsiębiorstwo energetyczne od odbiorców w ramach skalkulowanej w taryfie kwoty zwrotu z kapitału zaangażowanego w działalność ciepłowniczą, została ponownie zainwestowana w tę działalność.

Zgodnie z  założeniem, wykorzystanie rozwiązań zaproponowanych w modelu pozwoli odpowiedzieć na wyzwania stojące przed sektorem ciepłowniczym w związku z realizacją kierunków Polityki energetycznej Polski do 2030 r. Wypracowany model ma się zatem przyczynić do poprawy efektywności energetycznej, wzrostu bezpieczeństwa dostaw paliw i energii, rozwoju konkurencyjnych rynków paliw i energii oraz do ograniczenia oddziaływania energetyki na środowisko. Ponadto służyć ma także tworzeniu odpowiednich mechanizmów stymulujących przedsiębiorstwa ciepłownicze do działań, jakie byłyby podejmowane przez te przedsiębiorstwa w warunkach konkurencji.

Pod względem merytorycznym, zastosowanie modelowych rozwiązań ma pozwolić na powiązanie poziomu przychodów osiąganych przez przedsiębiorstwa ciepłownicze z poziomem efektywności ich funkcjonowania, przy założeniu, że efekty optymalizacji kosztów pozostaną w tych przedsiębiorstwach.
Zaproponowany model powinien tworzyć przedsiębiorstwom energetycznym transparentne i stabilne otoczenie regulacyjne poprzez określenie sposobu ustalania zarówno zwrotu z kapitału, jak i przychodu regulowanego.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem modelu oraz zestawienia uwag i propozycji zgłoszonych w toku konsultacji prowadzonych w minionym roku, a także do udziału w ostatnim etapie konsultacji.
Interesariusze będą mieli możliwość przedstawienia dodatkowych uwag na temat proponowanego przez Prezesa URE modelu, podczas zorganizowanych w tym celu warsztatów, które odbędą się 18 lutego 2013 r., o godzinie 1200,w siedzibie Urzędu Regulacji Energetyki w  Warszawie (ul. Chłodna 64, pokój 213).


Prosimy o zgłaszanie propozycji udziału w warsztatach na adres e-mail: konsultacje.zwrot@ure.gov.pl.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl