Dziś jest wtorek, 7 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Dziewięć studenckich zespołów z Polski w kolejnym Shell Eco-Marathon

19 luty 2013.
Dziewięć studenckich zespołów z Polski w kolejnym Shell Eco-Marathon

Dziewięć zespołów będzie reprezentowało Polskę w 29. edycji konkursu Shell Eco-Marathon. Zadaniem zawodników jest skonstruowanie pojazdu, który na jednym litrze paliwa przejedzie jak najwięcej kilometrów. Zawody odbędą się między 15 a 19 maja w Rotterdamie.

Pokonanie trasy z Rotterdamu do Moskwy na jednym litrze paliwa, niemożliwe? Niekoniecznie. Co roku podczas konkursu Shell Eco-Marathon Europe, studenci z całej Europy biją kolejne rekordy wydajności zużycia paliwa- informują organizatorzy.

W tegorocznej edycji zawodów zmierzy się ponad 3 tys. studentów podzielonych na 224 zespoły z 24 krajów. Polskę reprezentować będzie dziewięć zespołów. Dwa z nich: "Eco CarPG" - Koło Naukowe Mechanik oraz "Mietek Team" - Wydział Mechaniczny pochodzą z Politechniki Gdańskiej. Politechnikę Lubelską reprezentować będą: "Elvic Team" z Wydziału Mechanicznego oraz "Eco Zone 505" - Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej.

Na starcie pojawią się również reprezentanci Politechniki Warszawskiej: "Green Arrow" z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, "SIMR Team" z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych oraz "SKAP" - Studenckie koło Aerodynamiki Pojazdów z Wydziału Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa.

 W wyścigu będą uczestniczyły także zespoły: ?Smart Power? pochodzący z Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej oraz "Iron Wariors" z Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej.

Zawodnicy będą rywalizowali w dwóch kategoriach: futurystycznej "Prototype" i konwencjonalnej "UrbanConcept". W zaprojektowanych i zbudowanych przez siebie pojazdach wykorzystają zarówno konwencjonalne źródła energii, takie jak benzyna, olej napędowy, etanol i GTL, jak i alternatywne, m.in. wodór i prąd.

 W 2013 roku Shell Eco-Marathon stawia na połączenie rozwiązań solarnych i elektrycznych. Zmiana ta odzwierciedla kierunek, w jakim rozwijać się będzie branża motoryzacyjna, stawiając na pojazdy elektryczne? ? informują organizatorzy konkursu.

 W 2012 roku ulice holenderskiego miasta Rotterdam zmieniły się w tor wyścigowy, na którym zmagania obserwowało ponad 40 tys. osób. Uliczny tor, a na nim pięć, ostrych 90-stopniowych zakrętów, zmusił uczestników rajdu do wykazania się dużą zręcznością i umiejętnością jazdy. Wyścig organizowany w sercu metropolii stanowił także nowe wyzwanie dla samych pojazdów, przyzwyczajonych do warunków torowych.

 W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział osiem polskich drużyn. Najlepiej wypadł zespół studentów "Eco Zone 505", zajmując 3. miejsce w kategorii ?Urban Concept? wśród pojazdów z silnikiem diesla. Zespół Smart Power z Politechniki Śląskiej, wystawiający pojazd Mushellka, startował w kategorii prototypów napędzanych energią elektryczną. Podczas wyścigu drużyna pokonała dystans 425 km zużywając 1 KWh. Wynik ten okazał się na tyle dobry, że pozwolił drużynie zająć 10. miejsce w klasyfikacji głównej.

 Źródło: Nauka w Polsce
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl