Dziś jest wtorek, 31 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1466 +1.3% 1EUR 4.5523 +0.28% 1GBP 5.1052 +0.7%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Dziewięć studenckich zespołów z Polski w kolejnym Shell Eco-Marathon

19 luty 2013.
Dziewięć studenckich zespołów z Polski w kolejnym Shell Eco-Marathon

Dziewięć zespołów będzie reprezentowało Polskę w 29. edycji konkursu Shell Eco-Marathon. Zadaniem zawodników jest skonstruowanie pojazdu, który na jednym litrze paliwa przejedzie jak najwięcej kilometrów. Zawody odbędą się między 15 a 19 maja w Rotterdamie.

Pokonanie trasy z Rotterdamu do Moskwy na jednym litrze paliwa, niemożliwe? Niekoniecznie. Co roku podczas konkursu Shell Eco-Marathon Europe, studenci z całej Europy biją kolejne rekordy wydajności zużycia paliwa- informują organizatorzy.

W tegorocznej edycji zawodów zmierzy się ponad 3 tys. studentów podzielonych na 224 zespoły z 24 krajów. Polskę reprezentować będzie dziewięć zespołów. Dwa z nich: "Eco CarPG" - Koło Naukowe Mechanik oraz "Mietek Team" - Wydział Mechaniczny pochodzą z Politechniki Gdańskiej. Politechnikę Lubelską reprezentować będą: "Elvic Team" z Wydziału Mechanicznego oraz "Eco Zone 505" - Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej.

Na starcie pojawią się również reprezentanci Politechniki Warszawskiej: "Green Arrow" z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, "SIMR Team" z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych oraz "SKAP" - Studenckie koło Aerodynamiki Pojazdów z Wydziału Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa.

 W wyścigu będą uczestniczyły także zespoły: ?Smart Power? pochodzący z Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej oraz "Iron Wariors" z Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej.

Zawodnicy będą rywalizowali w dwóch kategoriach: futurystycznej "Prototype" i konwencjonalnej "UrbanConcept". W zaprojektowanych i zbudowanych przez siebie pojazdach wykorzystają zarówno konwencjonalne źródła energii, takie jak benzyna, olej napędowy, etanol i GTL, jak i alternatywne, m.in. wodór i prąd.

 W 2013 roku Shell Eco-Marathon stawia na połączenie rozwiązań solarnych i elektrycznych. Zmiana ta odzwierciedla kierunek, w jakim rozwijać się będzie branża motoryzacyjna, stawiając na pojazdy elektryczne? ? informują organizatorzy konkursu.

 W 2012 roku ulice holenderskiego miasta Rotterdam zmieniły się w tor wyścigowy, na którym zmagania obserwowało ponad 40 tys. osób. Uliczny tor, a na nim pięć, ostrych 90-stopniowych zakrętów, zmusił uczestników rajdu do wykazania się dużą zręcznością i umiejętnością jazdy. Wyścig organizowany w sercu metropolii stanowił także nowe wyzwanie dla samych pojazdów, przyzwyczajonych do warunków torowych.

 W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło udział osiem polskich drużyn. Najlepiej wypadł zespół studentów "Eco Zone 505", zajmując 3. miejsce w kategorii ?Urban Concept? wśród pojazdów z silnikiem diesla. Zespół Smart Power z Politechniki Śląskiej, wystawiający pojazd Mushellka, startował w kategorii prototypów napędzanych energią elektryczną. Podczas wyścigu drużyna pokonała dystans 425 km zużywając 1 KWh. Wynik ten okazał się na tyle dobry, że pozwolił drużynie zająć 10. miejsce w klasyfikacji głównej.

 Źródło: Nauka w Polsce
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl