Dziś jest wtorek, 7 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Innowacyjna blokada elektromagnetyczna bezpieczeństwa wyposażona w indywidualne kodowanie i regulowaną siłę zatrzasku AZM 300

27 luty 2013.
Innowacyjna blokada elektromagnetyczna bezpieczeństwa wyposażona w indywidualne kodowanie i regulowaną siłę zatrzasku AZM 300

Na targach SPS IPC Drives 2012, Grupa Schmersal zaprezentowała niezwykle innowacyjną blokadę elektromagnetyczną bezpieczeństwa o nietypowej zasadzie działania.

Już na pierwszy rzut oka blokada AZM 300 znacząco różni się od urządzeń tego typu oferowanych dotychczas na rynku. Innowacyjny system ryglowania w formie krzyża maltańskiego, umożliwia aktywację blokady w trzech płaszczyznach,. Dzięki temu jedna i ta sama wersja blokady może być używana w osłonach uchylnych z zawiasami po lewej lub prawej stronie, jak również w osłonach przesuwnych.

Inna zaleta prezentowanego rozwiązania to brak konieczności stosowania dodatkowych komponentów takich jak odboje lub zatrzaski. Powyższe funkcjonalności są już zintegrowane z blokadą, co z pewnością docenią producenci maszyn i linii produkcyjnych.

AZM 300 integruje także inną przydatną funkcję, czyli regulowaną siłę zatrzasku - niezwiązaną z bezpieczeństwem funkcję przytrzymywania drzwi, gdy blokada nie jest zaryglowana. Dzięki temu urządzenie może być łatwo dopasowane do indywidualnych wymagań.

Nowa blokada jest innowacyjna nie tylko od strony konstrukcji mechanicznej; także zastosowana elektronika wykorzystuje najnowsze dostępne technologie. Użytkownik może wybierać spośród trzech rodzajów kodowania, a zintegrowany czujnik RFID wykrywa rodzaj kodowania aktywatora.

W wersji podstawowej czujnik akceptuje każdy aktywator. Druga, kodowana wersja zadziała jedynie przy wykorzystaniu indywidualnie kodowanego aktywatora. Procedura parowania aktywatora z blokadą może być wielokrotnie powtarzana. Ostatnia dostępna wersja wymaga zastosowania aktywatora, z którym blokada została sparowana przy pierwszym uruchomieniu.

Użytkownik może wybrać wariant kodowania najbardziej odpowiedni do swojej aplikacji. Jest to bardzo istotne udogodnienie; badania wykazują, że manipulacja systemu bezpieczeństwa nadal pozostaje bardzo istotnym problemem. Stosowanie blokad z indywidualnie kodowanymi aktywatorami oczywiście nie wyklucza całkowicie manipulacji ale znacznie je utrudnia.

Nowa elektromagnetyczna blokada bezpieczeństwa spełnia wymagania PL e wg normy ISO EN 1349-1 oraz SIL 3. Przy projektowaniu wykorzystano m.in. konkretne wymagania zgłaszane przez producentów maszyn i linii pakujących, którzy poszukiwali kompaktowej blokady o szerokim wachlarzu zastosowań z możliwością użycia kodowanych aktywatorów i regulowaną siłą zatrzasku. Ponieważ potrzeby branży opakowań często są podobne do tych, zgłaszanych przez klientów z branży spożywczej, projektanci dostosowali nową blokadę do wysokich wymagań higienicznych. Obudowa urządzenia nie posiada miejsc, w których mógłby się gromadzić osad. Aktywator także wykonany jest z elementów o zaokrąglonych krawędziach. Dodatkowo blokada AZM 300 jest odporna na działanie większości detergentów, a dzięki wysokiemu stopniowi ochrony IP 69K sprawdzi się w zastosowaniach o wysokich wymaganiach higienicznych.Źródło: Schmersal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl