Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

ABB zdobyła kolejne duże zamówienie od TAURON Dystrybucja SA

14 marzec 2013.
ABB zdobyła kolejne duże zamówienie od TAURON Dystrybucja SA ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, dostarczy ponad 1200 sztuk transformatorów, w tym około 600 sztuk nowoczesnych transformatorów amorficznych, w ramach dwóch przetargów ogłoszonych przez TAURON Dystrybucja SA. Łączna wartość obu zamówień to blisko 27 mln zł.
W ramach pierwszego przetargu, ABB dostarczy 600 transformatorów olejowych o mocy do 630 kVA, które posłużą do modernizacji sieci oraz podłączenia nowych obiektów w regionie południa Polski. W tym przetargu spółka zaproponowała klientowi dostawę energooszczędnych transformatorów z rdzeniem z blachy amorficznej. Zamówienie zostanie zrealizowane w latach 2013-2014.
?Firma TAURON Dystrybucja SA postawiła zdecydowanie na modernizację zainstalowanej floty transformatorów dystrybucyjnych. Wymieniając mało efektywne energetycznie jednostki na transformatory najwyższej klasy energetycznej, nie zapomina jednocześnie o rozbudowie sieci. Naszą rolą było jedynie sprostać wymaganiom klienta. To nam się udało i jesteśmy z tego dumni? ? powiedział Andrzej Szumiński, wiceprezes ABB Sp. z o.o.
Dla ABB będzie to kolejna duża dostawa nowoczesnych, niskostratnych transformatorów na rynek polski. W 2011 roku spółka podpisała umowę z PGE Dystrybucja SA. na dostawę ponad 1000 transformatorów z rdzeniem z blachy amorficznej. W I kwartale 2012 roku podobne ilościowo zamówienie złożyła spółka TAURON Dystrybucja SA.
W kolejnym przetargu oferta ABB okazała się najlepsza w dwóch zadaniach ? na dostawę 565 sztuk transformatorów SN/nN o mocach 250kVA-630kVA oraz 42 sztuk transformatorów ?przełączalnych? o mocach 63kVA-630kVA. Zamówienie zostanie zrealizowane w roku 2013.
Spółki energetyczne decydują się na nowe rozwiązania technologiczne, ponieważ mimo wyższej ceny transformatorów amorficznych w porównaniu do standardowych transformatorów, klient w dłuższej perspektywie zyskuje dzięki kilka razy mniejszym jałowym stratom mocy. Jednocześnie mniejsze straty energetyczne przekładają się na zmniejszoną emisję CO2, która powstaje podczas generowania energii.
Według obliczeń specjalistów ABB, zainstalowanie przez obie grupy energetyczne w sumie ponad dwóch tysięcy transformatorów z rdzeniem amorficznym, pozwoli w ciągu 30 lat zmniejszyć emisję CO2 o około 140 000 ton oraz jednocześnie zaoszczędzić prawie 135 GWh energii elektrycznej. Nowe zamówienie dla TAURON Dystrybucja SA znacznie poprawi te wyniki.
Transformatory amorficzne stają się stałym elementem modernizacji polskiej sieci. Pod koniec 2010 roku w Zakładzie Transformatorów Rozdzielczych ABB w Łodzi rozpoczęto montaż tych urządzeń, nieustannie udoskonalając proces produkcyjny i rozwijając technologię. Od tamtej pory spółka podpisała kontrakty na łączną liczbę ok. 3000 takich transformatorów na rynek krajowy i zagraniczny.
ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększać swoją efektywność, jednocześnie minimalizując oddziaływanie na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia około 145 tysięcy pracowników w blisko 100 krajach świata.
Więcej informacji na stronie www.abb.pl

Źródło: ABB
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl