Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Siemens wyposaży tunel kolejowy pod Londynem

9 kwiecień 2013.

Siemens wyposaży w systemy sterowania i komunikacji tunel kolejowy linii Crossrail. Linia ta połączy podmiejskie trasy kolejowe biegnące na wschód i na zachód od Londynu.

Siemens dostarczy systemy sterowania oraz komunikacji dla linii kolejowej Crossrail. Systemy te będą wykorzystywane w tunelu o długości 21 kilometrów oraz na dziewięciu nowych stacjach na głównym odcinku linii. Linia Crossrail połączy podmiejskie trasy biegnące na wschód i na zachód od Londynu, co będzie stanowiło duże ułatwienie dla 750 tys. pasażerów, którzy codziennie przejeżdżają przez miasto. Wartość zamówienia, które Siemens otrzymał od firmy Crossrail Ltd, opiewa na prawie 43 milionów funtów brytyjskich. Oddanie do użytku całej linii planowane jest na koniec 2018 roku.

Centralna część linii, centrum sterowania oraz wybrane stacje zostaną wyposażone przez Siemensa w technologie zintegrowanego zarządzania stacjami, zarządzania linią, systemy informacyjne, bezpieczeństwa oraz systemy SCADA. Siemens dostarczy również systemy komunikacji, takie jak sieci danych/ sieci światłowodowe, infrastrukturę wewnętrznej łączności radiowej (Private Mobile Radio, PMR), systemy radiowe GSM-R/Airwave/LFEPA Ch5 oraz infrastrukturę radiową publicznej telefonii komórkowej.

Jak powiedział Gordon Wakeford, dyrektor sektora Infrastructure and Cities Siemensa w Wielkiej Brytanii - "Jesteśmy zaszczyceni tym, że zostaliśmy wybrani na dostawcę systemów sterowania i komunikacji dla linii Crossrail. Crossrail jest prestiżowym projektem infrastrukturalnym zarówno dla Londynu, jak i całej Wielkiej Brytanii. Dostarczymy zintegrowany system sterowania, który zapewni pasażerom bezpieczeństwo oraz właściwy przepływ informacji. Technologie Siemensa już wcześniej zostały wdrożone w obrębie sieci kolejowej w Londynie i okolicach, gdzie przyniosły wiele korzyści pasażerom oraz operatorom kolejowym. Obecna umowa oraz poprzedni kontrakt z konsorcjum firm Siemens oraz Invensys, dotyczący wyposażenia głównej części linii Crossrail w urządzenia sygnalizacyjne oraz sterowania, pokazują nasze zaangażowanie w rozwój rynku pracy oraz przemysłu w Wielkiej Brytanii".

W ramach umowy z firmą Crossrail Siemens opracuje i dostarczy portfolio produktów stworzonych w międzynarodowym centrum technologicznym firmy w Ashby de la Zouch w Wielkiej Brytanii. Dzięki kontraktowi dotyczącemu systemów sterowania i komunikacji dla linii Crossrail Siemens stworzy również dodatkowe miejsca pracy.

Biegnący pod centrum Londynu 21-kilometrowy tunel kolejowy będzie stanowił dwutorowe połączenie pomiędzy zachodnią linią Great Western Main Line a  jej obecną końcową stacją Paddington, oraz stacją Stratford linii Great Eastern Line biegnącą na wschód od stolicy kraju. Tunel ten stanowi główną część londyńskiego projektu Crossrail. W całości nowa linia ma mieć długość 118 km i przebiegać od Maidenhead oraz Heathrow na zachodzie do Shenfield oraz Abbey Wood na wschodzie. Według założeń przez główną część linii przejeżdżać będzie do 24 pociągów na godzinę, co przekłada się na 200 milionów pasażerów rocznie.Źródło: Siemens Polska
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl