Dziś jest czwartek, 24 wrzesień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 wrzesień 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
8 październik 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 81 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Tworzenie nowych rynków energii w obliczu wyzwań polityki energetycznej

19 kwiecień 2013.

WARSZAWA, 18 KWIETNIA 2013r. - GE wspólnie z organizacją E3G (Third Generation Environmentalism) opracowało raport, w którym omówiono potencjał i wyzwania związane z inwestycjami w projekty energetyczne w Europie.

Zliberalizowane rynki energii od ponad dwudziestu lat przynoszą korzyści swoim odbiorcom na całym świecie. W niektórych regionach pojawiają się jednak głosy nawołujące do reformy, która pozwoliłaby tym rynkom sprostać trzem głównym wyzwaniom polityki energetycznej, tj. bezpieczeństwu energetycznemu, celom środowiskowym i wymogom opłacalności.
Jak zauważył współautor raportu, Markus Becker z GE, "w tym ważnym czasie dla konsumentów, przemysłu i konkurencyjności Unii Europejskiej tworzenie nowych rynków energii będzie miało kluczowe znaczenie dla Wspólnoty. Mamy nadzieję, że tym raportem uda nam się zapoczątkować dyskusję, która będzie mogła mieć wpływ na kształt europejskiego sektora energetycznego. Celem raportu jest przedstawienie w przejrzysty sposób założeń Reformy Rynku Energii Elektrycznej (Electricity Market Reform, EMR) i zainicjowanie dialogu wśród interesariuszy, którzy będą się zajmować wdrażaniem rozwiązań wynikających z reformy. Dotychczasowe doświadczenia związane z funkcjonowaniem rynków energii oraz postępująca realizacja planów dekarbonizacji stały się przyczynkiem dla wielu przedsięwzięć zmierzających do reform w sektorze, od rosnącej ingerencji w istniejące struktury do całkowitego przewartościowania ich kluczowych elementów."

Jak wynika z raportu, na EMR składają się cztery kluczowe obszary. Pierwszy z nich to potrzeba przyciągnięcia wystarczających i wydajnie finansowanych inwestycji w niskowęglową produkcję energii. Drugi obszar obejmuje gwarancje operatorów sieci w zakresie utrzymania niezawodności sieci w obliczu rosnącego udziału niestabilnych odnawialnych źródeł energii. Po trzecie, EMR zakłada konkurencyjność detalicznych rynków energii i korzystne warunki dostaw energii do odbiorców. Ostatnia część składowa EMR zakłada stworzenie dogodnych warunków dla inwestycji pozwalających na oszczędności po stronie popytu, co umożliwi jego spadek i zapewnienie usług bilansowania.
Zdaniem Simona Skillingsa z E3G, "Reforma Rynku Energii to złożony i wieloaspektowy temat. Choć wiele poruszonych zagadnień dotyczy wszystkich rynków energii, to jednak stanowią one szczególne wyzwanie dla UE, która zmierza do ustanowienia jednolitego i zintegrowanego europejskiego rynku energii. Ten raport prezentuje najważniejsze założenia Reformy Rynku Energii i wskazuje na najistotniejsze zmiany, jakie muszą zostać dokonane, by sprostać przyszłym wyzwaniom wynikłym z przyjętej polityki."
Z przeprowadzonej analizy wynika, że wspomniana reforma nie może stać się jedynie ćwiczeniem z kolejnej regulacji, lecz musi być rozumiana jako niezbędny krok w usuwaniu barier, które do tej pory stały na drodze konkurencyjności i innowacyjności. Ta reforma może  przynieść wiele korzyści całemu społeczeństwu.

Informacje o GE

Od przeszło 100 lat GE inwestuje w swoją obecność w Europie. W chwili obecnej każdy z naszych globalnych działów ma silną pozycję w regionie, a liczba pracowników zatrudnionych na kontynencie wzrosła z 3000 w 1990 r. do ponad 100000 w dniu dzisiejszym. W Europie znajduje się także szereg siedzib globalnych działów GE.

GE to jeden z wiodących dostawców rozwiązań z zakresu wytwarzania energii i technologii dostaw energii.  GE Power & Water, GE Energy Management i GE Oil & Gas współpracują w tworzeniu zintegrowanych produktów i usług dla wszystkich obszarów sektora energetycznego, w tym węgla, ropy, gazu ziemnego i energii jądrowej, źródeł odnawialnych takich jak woda, wiatr, energia słoneczna i biogaz, a także paliw alternatywnych.

Globalne Centrum Badań zlokalizowane jest w Monachium, ugruntowując silną pozycję Europy jako ważnego centrum innowacji, badań i rozwoju. W Europie zatrudnionych jest ponad 36000 pracowników zajmujących się badaniem, rozwojem, pracami inżynieryjnymi i produkcją. Globalnie GE inwestuje rocznie w badania i rozwój przeszło 4 miliardy Euro.

Informacje o E3G

E3G jest niezależną europejską organizacją nonprofit działającą w interesie publicznym i promującą przyspieszenie globalnego wdrażania rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju. E3G tworzy międzysektorowe koalicje w celu osiągnięcia starannie wyznaczonych celów wybranych z uwagi na ich potencjał zmiany.

E3G blisko współpracuje z podzielającymi przekonania organizacji przedstawicielami administracji publicznej, świata polityki, biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, nauki, mediów, fundacji działających w interesie publicznym, i wszelkimi innymi podmiotami o podobnej filozofii.


 Źródło: Grayling
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl