Dziś jest czwartek, 9 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Wicepremier Janusz Piechociński: CeBIT przepustką do światowego rynku IT

13 maj 2013.

Szanse na rozwój polskiego przemysłu IT/ICT, możliwości eksportowe dla firm i ich innowacji oraz perspektywy cyfryzacji Polski do roku 2020 to główne zagadnienia konferencji CeBIT 2013 Road Show. Spotkanie z udziałem ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego oraz wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana odbyło się 9 maja 2013 r. w MG.

W opinii wicepremiera Janusza Piechocińskiego Polska - tegoroczny kraj partnerski targów CeBIT - pokazała jak wiele ma do zaoferowania na międzynarodowym rynku nowoczesnych technologii. - Na targach zaprezentowało się blisko 200 wystawców. Stoiska polskich firm, instytucji publicznych, klastrów, parków technologicznych, ośrodków badawczych i naukowych, specjalnych stref ekonomicznych udowodniły, że nasze innowacje skutecznie konkurują ze światowymi trendami - powiedział szef resortu gospodarki.

Jak podkreślił wicepremier Piechociński, CeBIT stał się dla polskiej branży informatycznej przepustką do światowego rynku IT. - Dzięki targom w Hanowerze wysłaliśmy światu bardzo wyraźny sygnał, że jesteśmy innowacyjni, kreatywni i otwarci na współpracę - dodał.

Minister Michał Boni przypomniał, iż jednym ze strategicznych celów polskiego rządu jest powszechne wykorzystanie technologii informatycznych w administracji i rozwój szerokopasmowego internetu, także na terenach wiejskich. - Wspieramy samorządy w budowaniu infrastruktury, która wkrótce zagwarantuje wszystkim gospodarstwom domowym łatwy dostęp do sieci - powiedział. Dodał także, że w jego resorcie trwają prace nad programem Polska Cyfrowa na lata 2014-2017. - Wstępnie wartość programu szacowana jest na 10 mld zł. Będzie on zintegrowanym narzędziem tworzenia nowoczesnej cyfryzacji w Polsce - dodał.

Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan zaznaczył, że przemysł ICT tworzy w Polsce blisko 1,6 tys. dużych firm, 8,5 tys. spółek, a także 51 tys. osób prowadzących działalność gospodarczą typu e-commerce. - Ministerstwo Gospodarki promuje polską informatykę, która jest naszą specjalnością eksportową. Polskie rozwiązania z zakresu hardware, software i business intelligence są na światowym poziomie. Nasi programiści, graficy, deweloperzy są z kolei świetnymi i docenianymi specjalistami - argumentował.

W trakcie debaty nt. recepty na sukces na międzynarodowych rynkach szef resortu MG podkreślił, że w procesie budowania pozycji firmy istotne jest współdziałanie pomiędzy przedsiębiorcami i administracją, a przede wszystkimi korzystanie z doświadczeń innych uczestników rynku. - Wspólnie opracowujemy priorytety rozwoju w zakresie e-gospodarki. Na poziomie politycznym, administracyjnym i biznesowym weryfikujemy źródła wsparcia przedsiębiorców - zarówno w ramach regionalnych programów operacyjnych, resortowych i branżowych programów promocji, a wreszcie całościowych strategii na rzecz rozwoju innowacji - dodał. Obok wicepremiera Janusza Piechocińskiego w debacie wzięli udział Janusz Filipiak, prezes firmy Comarch SA, oraz Adam Góral, prezes Asseco Poland SA.

Podczas konferencji odbyła się uroczystość nadania orderów i odznaczeń za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej, za działalność na rzecz polskiego sektora technologii informatycznych i komunikacyjnych oraz za zasługi w działalności społecznej oraz popularyzowaniu nowoczesnych technologii informatycznych.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wręczył je sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Olgierd Dziekoński.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali:

Włodzimierz Marciński, pełnomocnik ministra administracji i cyfryzacji ds. rozwoju kompetencji cyfrowych w administracji
Jarosław Mojsiejuk, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Tomasz Sielicki, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Brązowym Krzyżem Kawalerskim odznaczeni zostali:

Sławomir Chabros, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Zbigniew Główka, prezes firmy SKG SA
Jarosław Kowalski, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Jacek Łęgiewicz, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Michał Rogalski, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Krzysztof Żuk, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

***

Partnerami konferencji CeBIT 2013 Road Show były: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Instytut Łączności.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl