Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Wicepremier Janusz Piechociński: CeBIT przepustką do światowego rynku IT

13 maj 2013.

Szanse na rozwój polskiego przemysłu IT/ICT, możliwości eksportowe dla firm i ich innowacji oraz perspektywy cyfryzacji Polski do roku 2020 to główne zagadnienia konferencji CeBIT 2013 Road Show. Spotkanie z udziałem ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego oraz wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana odbyło się 9 maja 2013 r. w MG.

W opinii wicepremiera Janusza Piechocińskiego Polska - tegoroczny kraj partnerski targów CeBIT - pokazała jak wiele ma do zaoferowania na międzynarodowym rynku nowoczesnych technologii. - Na targach zaprezentowało się blisko 200 wystawców. Stoiska polskich firm, instytucji publicznych, klastrów, parków technologicznych, ośrodków badawczych i naukowych, specjalnych stref ekonomicznych udowodniły, że nasze innowacje skutecznie konkurują ze światowymi trendami - powiedział szef resortu gospodarki.

Jak podkreślił wicepremier Piechociński, CeBIT stał się dla polskiej branży informatycznej przepustką do światowego rynku IT. - Dzięki targom w Hanowerze wysłaliśmy światu bardzo wyraźny sygnał, że jesteśmy innowacyjni, kreatywni i otwarci na współpracę - dodał.

Minister Michał Boni przypomniał, iż jednym ze strategicznych celów polskiego rządu jest powszechne wykorzystanie technologii informatycznych w administracji i rozwój szerokopasmowego internetu, także na terenach wiejskich. - Wspieramy samorządy w budowaniu infrastruktury, która wkrótce zagwarantuje wszystkim gospodarstwom domowym łatwy dostęp do sieci - powiedział. Dodał także, że w jego resorcie trwają prace nad programem Polska Cyfrowa na lata 2014-2017. - Wstępnie wartość programu szacowana jest na 10 mld zł. Będzie on zintegrowanym narzędziem tworzenia nowoczesnej cyfryzacji w Polsce - dodał.

Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan zaznaczył, że przemysł ICT tworzy w Polsce blisko 1,6 tys. dużych firm, 8,5 tys. spółek, a także 51 tys. osób prowadzących działalność gospodarczą typu e-commerce. - Ministerstwo Gospodarki promuje polską informatykę, która jest naszą specjalnością eksportową. Polskie rozwiązania z zakresu hardware, software i business intelligence są na światowym poziomie. Nasi programiści, graficy, deweloperzy są z kolei świetnymi i docenianymi specjalistami - argumentował.

W trakcie debaty nt. recepty na sukces na międzynarodowych rynkach szef resortu MG podkreślił, że w procesie budowania pozycji firmy istotne jest współdziałanie pomiędzy przedsiębiorcami i administracją, a przede wszystkimi korzystanie z doświadczeń innych uczestników rynku. - Wspólnie opracowujemy priorytety rozwoju w zakresie e-gospodarki. Na poziomie politycznym, administracyjnym i biznesowym weryfikujemy źródła wsparcia przedsiębiorców - zarówno w ramach regionalnych programów operacyjnych, resortowych i branżowych programów promocji, a wreszcie całościowych strategii na rzecz rozwoju innowacji - dodał. Obok wicepremiera Janusza Piechocińskiego w debacie wzięli udział Janusz Filipiak, prezes firmy Comarch SA, oraz Adam Góral, prezes Asseco Poland SA.

Podczas konferencji odbyła się uroczystość nadania orderów i odznaczeń za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki narodowej, za działalność na rzecz polskiego sektora technologii informatycznych i komunikacyjnych oraz za zasługi w działalności społecznej oraz popularyzowaniu nowoczesnych technologii informatycznych.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wręczył je sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Olgierd Dziekoński.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali:

Włodzimierz Marciński, pełnomocnik ministra administracji i cyfryzacji ds. rozwoju kompetencji cyfrowych w administracji
Jarosław Mojsiejuk, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Tomasz Sielicki, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Brązowym Krzyżem Kawalerskim odznaczeni zostali:

Sławomir Chabros, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Zbigniew Główka, prezes firmy SKG SA
Jarosław Kowalski, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Jacek Łęgiewicz, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Michał Rogalski, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Krzysztof Żuk, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

***

Partnerami konferencji CeBIT 2013 Road Show były: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Krajowa Izba Gospodarcza oraz Instytut Łączności.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl