Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

7 edycja targów Expopower za nami

22 maj 2013.

Przez 3 dni Poznań stał się stolicą najnowszych rozwiązań z zakresu energii konwencjonalnej i odnawialnej za sprawą odbywających się w dniach
14-16 maja targów Expopower i Greenpower. To było dobre biznesowe spotkanie. Z ofertą blisko 250 wystawców i firm reprezentowanych zapoznało się 9147 profesjonalistów. Kolejna edycja targów za rok: 13-15 maja 2014 r.

Podczas tegorocznej edycji targów Expopower stworzono platformę równoważącą wiedzę i doświadczenia. Wystawcy targów, wśród których tradycyjnie nie zabrakło licznej reprezentacji liderów sektora - wiodących producentów, dystrybutorów i usługodawców - zaprezentowali bogata listę nowych produktów oraz rozwiązań technologicznych z zakresu energetyki i elektrotechniki, budownictwa energetycznego i technologii energooszczędnych, energii cieplnej, elektrycznych urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym, urządzenia do pomiarów i automatyki oraz detekcji gazów i wycieków, oświetlenia LED, telekomunikacji energetycznej, smart grids czy energii odnawialnej.
Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą blisko 250 wystawców i firm reprezentowanych z Austrii, Chin, Czech, Litwy, Niemiec, Polski i Turcji.

Inteligentne i energooszczędne systemy przyszłości
Patrząc na produkty i technologie prezentowane podczas targów Expopower nie ulega wątpliwości, że w tej branży liczy się innowacyjność. Na stoisku TIM SA - tegorocznego partnera strategicznego targów - można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu inteligentnych budynków. Były to systemy dedykowane zarówno dla mieszkańców domów jednorodzinnych i apartamentów (zintegrowany system sterujący oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, czy alarmem zarządzany aplikacją na smartphonie czy tablecie), jak i przeznaczone dla większych obiektów (biurowych, przemysłowych), do sterowania którymi wystarczą panele dotykowe.
W tym roku na targach dominował także temat efektywności energetycznej. Najnowsze trendy z tego zakresu można było zobaczyć m.in. na stoisku firmy ABB. Tu zaprezentowano tegoroczne debiuty: transformator amorficzny charakteryzujący się kilka razy mniejszymi stratami jałowymi mocy w porównaniu do standardowych transformatorów, wyłącznik próżniowy SN typu Vmax (alternatywa dla tradycyjnego wyłącznika VD4), oraz dwa przemienniki częstotliwości  ACS880 oraz ACS850 z silnikiem reluktancyjnym. Rozwiązania te dedykowane są dla aplikacji pompowych i wentylatorowych, w których najszybciej można zaobserwować znaczące obniżenie zużycia energii elektrycznej (nawet 60%).

Szerokie spektrum nowości
Ponadto na ekspozycji Expopower było można zobaczyć nowinki m.in. z zakresu: osprzętu elektroinstalacyjnego, automatyki budynków, cyfrowych systemów zabezpieczeń, rozdziału energii, systemów prowadzenia przewodów, systemów informatycznych i elektronicznych dla przemysłu, ochrony odgromowej, czy systemów nadzoru nad infrastrukturą techniczną obiektów IT. Wystawcy prezentowali nowe domowe i przemysłowe systemy wodooszczędne, baterie hybrydowe, czy najnowsze lampy LED.
W tym roku w Poznaniu nowości można było zobaczyć na stoiskach takich firm, jak: ABB, Hager Polo, Jean Mueller Polska, Relpol, Mikronika,. Energobud, Enea Operator, Drut Plast, TIM SA, PhoenixContact oraz inni.

TIM przeszkolił na targach
Tegoroczne targi Expopower i Greenpower obfitowały w wydarzenia dedykowane specjalistom - odbyło się 20 konferencji, warsztatów i szkoleń. Sale pełne były profesjonalistów spragnionych najnowszej wiedzy.
M.in. TIM SA w trakcie targów Expopower przeprowadził 6 bezpłatnych szkoleń elektrycznych w formie konferencji, których uczestnicy otrzymywali certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Zajęcia poświęcone były: inteligentnemu budynkowi, silnikom w przemyśle oraz efektywności energetycznej. Szczególnie frekwencja na tych pierwszych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Podczas tych konferencji eksperci omawiali m.in. inteligentne rozwiązania do zastosowania w mieszkaniach, domach, biurowcach i hotelach, zwracali uwagę, że automatyzacja kilku systemów w budynku maksymalizuje ilość zaoszczędzonej energii oraz porównywali nową technologię LED do konwencjonalnych źródeł oświetlenia.
Goście targowi biorący udział w szkoleniu z zakresu przemysłu otrzymali pełną dawkę wiedzy: od rodzajów silników i metod sterowania, poprzez zabezpieczenia, zakłócenia emitowane przez ?zespół napędowy?, po przewody i kable stosowane do zasilania silnika, a na ekranach kończąc.
Natomiast konferencja poświęcona efektywności energetycznej zaowocowała tak wieloma pytaniami od uczestników, że indywidualne konsultacje z prowadzącymi potrwały znacznie dłużej niż planowano.

O oświetleniu, instalacjach i nowoczesnej energetyce
Wiele osób przyjechało do Poznania chcąc poznać najnowsze trendy, kierunki rozwoju branży i planowane inwestycje, zobaczyć przykłady zrealizowanych projektów, a także wziąć udział w dyskusji.
Taką możliwość gwarantowała m.in. konferencja ?Energooszczędność w oświetleniu? organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Związek Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pollighting, Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska oraz MTP. Tu omawiano inteligentne sieci oświetlenia drogowego, w tym z zastosowaniem opraw LED, monitoring instalacji, najnowsze systemy sterowania oświetleniem drogowym
i parkowym, a także narzędzia finansowania modernizacji oświetlenia.
Także drugie wydarzenie organizowane przez SEP wypełniło salę po brzegi.
XI Konferencja Naukowo-Technicznej z cyklu ?Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia? ? bo to o niej mowa  - umożliwiła przybyłym na targi zapoznanie się z układami elektrycznymi dla fotowoltaiki i rozdzielnicami SN z SF6.
Goście targów Expopower włączyli się w dyskusję także podczas konferencji Enea Operator, która nosiła tytuł "Nowoczesna energetyka  współpraca i wyzwania". Prelegenci przedstawili zakres i charakter planowanych inwestycji sieciowych, plany zaopatrzenia gmin w energię elektryczną, stan wykorzystania środków unijnych przy realizacji inwestycji energetycznych. Zaproszeni do dyskusji eksperci omówili także problemy z energią, oczekiwania klientów, jak również kierunki zmian w prawie energetycznym .

Natomiast podczas IV Konferencji PSE "Produkcja Energii Elektrycznej z OZE" poruszono tematy m.in. smart metering jako element smart grids, inteligentne zabezpieczenia, produkcję energii elektrycznej z wiatru, biogazu i energii słońca, a także przyłączanie OZE do systemu elektroenergetycznego.
 
Energia dla biznesu
Tegoroczna oferta wystawców targów Expopower i odbywających się w tym samym czasie targów Greenpower przyciągnęła 9 147 zwiedzających. Do Poznania zjechali klienci nie tylko z Polski, ale też m.in. z Arabii Saudyjskiej, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Chin, Danii, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Korei Południowej, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Włoch oraz Pakistanu.
Wystawcy pochlebnie wypowiadali się na temat ilości i jakości przeprowadzonych biznesowych rozmów. Poznańskie targi Expopower stały się dla wielu uczestników impulsem do dalszego doskonalenia pomysłów.
Kolejna okazja do spotkania się w Poznaniu z energią konwencjonalną oraz odnawialną już za rok: targi Expopower i Greenpower odbędą się w dniach 13-15 maja 2014 r.
Więcej na www.expopower.pl


Złote Medale MTP  Expopower 2013
1.    System cyfrowych zabezpieczeń, automatyki, pomiarów, sterowania, rejestracji i komunikacji CZIP-PRO. RELPOL SA, Żary
 2.    Lampa przemysłowa Sun Tech High Bay LED 140W. SUN ELECTRO sp. z o.o., Wrocław
3.    Prefabrykowane ekologiczne stanowisko transformatora mocy. ATLAS sp. z o.o., Przybysławice
4.    Rozłącznik napowietrzny typ SRNkp-24/400. INSTYTUT ENERGETYKI  Zakład Doświadczalny w Białymstoku, Białystok
5.    Ogranicznik przepięć wysokiego napięcia PROXAR IIN. PROTEKTEL  Z. Achciński, D. Stempiń, J. Turkowski sp.j., Przasnysz
6.    Przewód dla linii napowietrznych z rdzeniem kompozytowym i drutami ze stopów aluminium LoSag Aero-Z. NEXANS Benelux SA, Belgia, zgłaszający: Centrum Elektryczne ANIA Boguccy i Spółka sp.j., WieluńŹródło: Expopower
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl