Dziś jest poniedziałek, 30 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.0933 -0.47% 1EUR 4.5395 +0.33% 1GBP 5.0698 +0.96%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

7 edycja targów Expopower za nami

22 maj 2013.

Przez 3 dni Poznań stał się stolicą najnowszych rozwiązań z zakresu energii konwencjonalnej i odnawialnej za sprawą odbywających się w dniach
14-16 maja targów Expopower i Greenpower. To było dobre biznesowe spotkanie. Z ofertą blisko 250 wystawców i firm reprezentowanych zapoznało się 9147 profesjonalistów. Kolejna edycja targów za rok: 13-15 maja 2014 r.

Podczas tegorocznej edycji targów Expopower stworzono platformę równoważącą wiedzę i doświadczenia. Wystawcy targów, wśród których tradycyjnie nie zabrakło licznej reprezentacji liderów sektora - wiodących producentów, dystrybutorów i usługodawców - zaprezentowali bogata listę nowych produktów oraz rozwiązań technologicznych z zakresu energetyki i elektrotechniki, budownictwa energetycznego i technologii energooszczędnych, energii cieplnej, elektrycznych urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym, urządzenia do pomiarów i automatyki oraz detekcji gazów i wycieków, oświetlenia LED, telekomunikacji energetycznej, smart grids czy energii odnawialnej.
Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą blisko 250 wystawców i firm reprezentowanych z Austrii, Chin, Czech, Litwy, Niemiec, Polski i Turcji.

Inteligentne i energooszczędne systemy przyszłości
Patrząc na produkty i technologie prezentowane podczas targów Expopower nie ulega wątpliwości, że w tej branży liczy się innowacyjność. Na stoisku TIM SA - tegorocznego partnera strategicznego targów - można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu inteligentnych budynków. Były to systemy dedykowane zarówno dla mieszkańców domów jednorodzinnych i apartamentów (zintegrowany system sterujący oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, czy alarmem zarządzany aplikacją na smartphonie czy tablecie), jak i przeznaczone dla większych obiektów (biurowych, przemysłowych), do sterowania którymi wystarczą panele dotykowe.
W tym roku na targach dominował także temat efektywności energetycznej. Najnowsze trendy z tego zakresu można było zobaczyć m.in. na stoisku firmy ABB. Tu zaprezentowano tegoroczne debiuty: transformator amorficzny charakteryzujący się kilka razy mniejszymi stratami jałowymi mocy w porównaniu do standardowych transformatorów, wyłącznik próżniowy SN typu Vmax (alternatywa dla tradycyjnego wyłącznika VD4), oraz dwa przemienniki częstotliwości  ACS880 oraz ACS850 z silnikiem reluktancyjnym. Rozwiązania te dedykowane są dla aplikacji pompowych i wentylatorowych, w których najszybciej można zaobserwować znaczące obniżenie zużycia energii elektrycznej (nawet 60%).

Szerokie spektrum nowości
Ponadto na ekspozycji Expopower było można zobaczyć nowinki m.in. z zakresu: osprzętu elektroinstalacyjnego, automatyki budynków, cyfrowych systemów zabezpieczeń, rozdziału energii, systemów prowadzenia przewodów, systemów informatycznych i elektronicznych dla przemysłu, ochrony odgromowej, czy systemów nadzoru nad infrastrukturą techniczną obiektów IT. Wystawcy prezentowali nowe domowe i przemysłowe systemy wodooszczędne, baterie hybrydowe, czy najnowsze lampy LED.
W tym roku w Poznaniu nowości można było zobaczyć na stoiskach takich firm, jak: ABB, Hager Polo, Jean Mueller Polska, Relpol, Mikronika,. Energobud, Enea Operator, Drut Plast, TIM SA, PhoenixContact oraz inni.

TIM przeszkolił na targach
Tegoroczne targi Expopower i Greenpower obfitowały w wydarzenia dedykowane specjalistom - odbyło się 20 konferencji, warsztatów i szkoleń. Sale pełne były profesjonalistów spragnionych najnowszej wiedzy.
M.in. TIM SA w trakcie targów Expopower przeprowadził 6 bezpłatnych szkoleń elektrycznych w formie konferencji, których uczestnicy otrzymywali certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Zajęcia poświęcone były: inteligentnemu budynkowi, silnikom w przemyśle oraz efektywności energetycznej. Szczególnie frekwencja na tych pierwszych przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów.
Podczas tych konferencji eksperci omawiali m.in. inteligentne rozwiązania do zastosowania w mieszkaniach, domach, biurowcach i hotelach, zwracali uwagę, że automatyzacja kilku systemów w budynku maksymalizuje ilość zaoszczędzonej energii oraz porównywali nową technologię LED do konwencjonalnych źródeł oświetlenia.
Goście targowi biorący udział w szkoleniu z zakresu przemysłu otrzymali pełną dawkę wiedzy: od rodzajów silników i metod sterowania, poprzez zabezpieczenia, zakłócenia emitowane przez ?zespół napędowy?, po przewody i kable stosowane do zasilania silnika, a na ekranach kończąc.
Natomiast konferencja poświęcona efektywności energetycznej zaowocowała tak wieloma pytaniami od uczestników, że indywidualne konsultacje z prowadzącymi potrwały znacznie dłużej niż planowano.

O oświetleniu, instalacjach i nowoczesnej energetyce
Wiele osób przyjechało do Poznania chcąc poznać najnowsze trendy, kierunki rozwoju branży i planowane inwestycje, zobaczyć przykłady zrealizowanych projektów, a także wziąć udział w dyskusji.
Taką możliwość gwarantowała m.in. konferencja ?Energooszczędność w oświetleniu? organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Związek Producentów Sprzętu Oświetleniowego Pollighting, Politechnika Poznańska, Politechnika Warszawska oraz MTP. Tu omawiano inteligentne sieci oświetlenia drogowego, w tym z zastosowaniem opraw LED, monitoring instalacji, najnowsze systemy sterowania oświetleniem drogowym
i parkowym, a także narzędzia finansowania modernizacji oświetlenia.
Także drugie wydarzenie organizowane przez SEP wypełniło salę po brzegi.
XI Konferencja Naukowo-Technicznej z cyklu ?Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia? ? bo to o niej mowa  - umożliwiła przybyłym na targi zapoznanie się z układami elektrycznymi dla fotowoltaiki i rozdzielnicami SN z SF6.
Goście targów Expopower włączyli się w dyskusję także podczas konferencji Enea Operator, która nosiła tytuł "Nowoczesna energetyka  współpraca i wyzwania". Prelegenci przedstawili zakres i charakter planowanych inwestycji sieciowych, plany zaopatrzenia gmin w energię elektryczną, stan wykorzystania środków unijnych przy realizacji inwestycji energetycznych. Zaproszeni do dyskusji eksperci omówili także problemy z energią, oczekiwania klientów, jak również kierunki zmian w prawie energetycznym .

Natomiast podczas IV Konferencji PSE "Produkcja Energii Elektrycznej z OZE" poruszono tematy m.in. smart metering jako element smart grids, inteligentne zabezpieczenia, produkcję energii elektrycznej z wiatru, biogazu i energii słońca, a także przyłączanie OZE do systemu elektroenergetycznego.
 
Energia dla biznesu
Tegoroczna oferta wystawców targów Expopower i odbywających się w tym samym czasie targów Greenpower przyciągnęła 9 147 zwiedzających. Do Poznania zjechali klienci nie tylko z Polski, ale też m.in. z Arabii Saudyjskiej, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Chin, Danii, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Korei Południowej, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Włoch oraz Pakistanu.
Wystawcy pochlebnie wypowiadali się na temat ilości i jakości przeprowadzonych biznesowych rozmów. Poznańskie targi Expopower stały się dla wielu uczestników impulsem do dalszego doskonalenia pomysłów.
Kolejna okazja do spotkania się w Poznaniu z energią konwencjonalną oraz odnawialną już za rok: targi Expopower i Greenpower odbędą się w dniach 13-15 maja 2014 r.
Więcej na www.expopower.pl


Złote Medale MTP  Expopower 2013
1.    System cyfrowych zabezpieczeń, automatyki, pomiarów, sterowania, rejestracji i komunikacji CZIP-PRO. RELPOL SA, Żary
 2.    Lampa przemysłowa Sun Tech High Bay LED 140W. SUN ELECTRO sp. z o.o., Wrocław
3.    Prefabrykowane ekologiczne stanowisko transformatora mocy. ATLAS sp. z o.o., Przybysławice
4.    Rozłącznik napowietrzny typ SRNkp-24/400. INSTYTUT ENERGETYKI  Zakład Doświadczalny w Białymstoku, Białystok
5.    Ogranicznik przepięć wysokiego napięcia PROXAR IIN. PROTEKTEL  Z. Achciński, D. Stempiń, J. Turkowski sp.j., Przasnysz
6.    Przewód dla linii napowietrznych z rdzeniem kompozytowym i drutami ze stopów aluminium LoSag Aero-Z. NEXANS Benelux SA, Belgia, zgłaszający: Centrum Elektryczne ANIA Boguccy i Spółka sp.j., WieluńŹródło: Expopower
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl