Dziś jest czwartek, 9 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1801 +0.2% 1EUR 4.5362 +0.04% 1GBP 5.1434 -0.01%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

IBM rozszerza działalność w Polsce wybierając Katowice

26 czerwiec 2013.
IBM rozszerza działalność w Polsce wybierając Katowice Firma IBM poinformowała o kolejnym etapie rozwoju swojej działalności w Polsce i wyborze Katowic jako lokalizacji swojego nowego Centrum Dostarczania Usług (z ang. Delivery Center).

Firma IBM będzie również pracować z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi nad wspieraniem rozwoju talentów i profesjonalnych kompetencji. IBM będzie współpracować z Politechniką Śląską, Uniwersytetem Śląskim (UŚ), Uniwersytetem Ekonomicznym (UE) i Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową (GWSH) w ramach programu praktyk studenckich, stwarzając studentom możliwość zdobywania doświadczenia w obszarze najbardziej zaawansowanych problemów informatycznych, w tym zajęć prowadzonych w środowisku wirtualnym tj. w modelu chmury obliczeniowej (z ang. cloud computing). Aby wzbogacić program nauczania i przygotowania studentów do możliwości zatrudnienia oferowanych przez branżę IT, firma IBM będzie kontynuować współpracę ze śląskimi uczelniami, wspierając studentów w realizacji ich projektów rozwojowych oraz umożliwiając im dostęp do najbardziej innowacyjnych technologii.

- Wybór miasta Katowice na lokalizację nowego centrum IBM, pokazuje ciągłe zaangażowanie naszej firmy w Polsce.  Nowe centrum umożliwi nam nie tylko świadczenie zaawansowanych usług dla naszych klientów, ale przyczyni się również do zwiększenia rozwoju gospodarczego  i kompetencji potrzebnych w całym regionie - mówi Ales Bartunek, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie. - Katowice i region śląski oferują utalentowane zasoby rynku pracy,  mocne zaplecze akademickie, oraz przyjazne otoczenie biznesu, co jest niezbędne dla naszego  rozwoju - dodaje.

- Współpracowaliśmy z IBM już wcześniej, m.in. przy okazji różnych programów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, takich jak na przykład: IBM Executive Service Corps. Rozwój firmy IBM w Katowicach jest dla nas wszystkich wielkim wydarzeniem. Niezmiernie cieszymy się z faktu, iż decyzja o wyborze Katowic na ulokowanie nowego Centrum Usług już zapadła - mówi Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice.

Nowe centrum IBM dołączy do sieci strategicznych ośrodków IBM (ang. delivery centres) świadczących szeroki zakres usług IT, w tym zarządzania systemami operacyjnymi serwerów, ochrony i bezpieczeństwa systemów, usług dla klientów końcowych, w tym utrzymania i monitorowania sprzętu IT oraz systemów oprogramowania. Rozpoczęcie działalności operacyjnej Centrum planowane jest na sierpień 2013 roku. 
 
- Odkąd otworzyliśmy  w 2009 roku Centrum IBM we Wrocławiu, zakres i zasięg naszej oferty  usługowej znacznie się powiększył. Centrum w Katowicach będzie zbudowane zgodnie ze standardami globalnymi IBM, aby zapewnić naszym Klientom jak najwyższą jakość usług - powiedział Stef Stangret, Dyrektor Centrum Dostarczania Usług IBM we Wrocławiu.

- Polska to kraj świetnie wykwalifikowanych i wykształconych ludzi. Cieszę się, że ten kapitał został doceniony po raz kolejny przez IBM ? mówi Sławomir Majman, prezes PAIiIZ. ? Kolejna inwestycja w Polsce dowodzi, że firma IBM czuje się u nas dobrze i że Polska oferuje znakomite warunki do prowadzenia biznesu.

IBM działa w Polsce od ponad 20 lat. Obecnie firma posiada w Polsce szereg specjalistycznych ośrodków obsługujących klientów na całym świecie, takich jak: Centrum Dostarczania Usług i Operacyjne Centrum Bezpieczeństwa we Wrocławiu, Laboratorium Oprogramowania i Centrum Usług Finansowo-Księgowych w Krakowie oraz Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe  w Gdańsku. W ubiegłym roku w ramach programu ekspansji terytorialnej firma otworzyła również regionalne oddziały handlowe w Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

Więcej informacji o IBM: www.ibm.com/pl
Twitter: https://twitter.com/IBM_PL

Kontakt dla prasy IBM:
Monika Maciąg - KruszewskaEkspert ds. Relacji z MediamiIBM Polskatel.: +48 693 93 53 42 @: monika.maciag@pl.ibm.com 

Tomasz StacheraExternal Relations Leader IBM Poland and Balticstel.: +48 693 93 56 12@: tomasz.stachera@pl.ibm.comŹródło: PAIZ
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl