Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

IBM rozszerza działalność w Polsce wybierając Katowice

26 czerwiec 2013.
IBM rozszerza działalność w Polsce wybierając Katowice Firma IBM poinformowała o kolejnym etapie rozwoju swojej działalności w Polsce i wyborze Katowic jako lokalizacji swojego nowego Centrum Dostarczania Usług (z ang. Delivery Center).

Firma IBM będzie również pracować z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi nad wspieraniem rozwoju talentów i profesjonalnych kompetencji. IBM będzie współpracować z Politechniką Śląską, Uniwersytetem Śląskim (UŚ), Uniwersytetem Ekonomicznym (UE) i Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową (GWSH) w ramach programu praktyk studenckich, stwarzając studentom możliwość zdobywania doświadczenia w obszarze najbardziej zaawansowanych problemów informatycznych, w tym zajęć prowadzonych w środowisku wirtualnym tj. w modelu chmury obliczeniowej (z ang. cloud computing). Aby wzbogacić program nauczania i przygotowania studentów do możliwości zatrudnienia oferowanych przez branżę IT, firma IBM będzie kontynuować współpracę ze śląskimi uczelniami, wspierając studentów w realizacji ich projektów rozwojowych oraz umożliwiając im dostęp do najbardziej innowacyjnych technologii.

- Wybór miasta Katowice na lokalizację nowego centrum IBM, pokazuje ciągłe zaangażowanie naszej firmy w Polsce.  Nowe centrum umożliwi nam nie tylko świadczenie zaawansowanych usług dla naszych klientów, ale przyczyni się również do zwiększenia rozwoju gospodarczego  i kompetencji potrzebnych w całym regionie - mówi Ales Bartunek, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie. - Katowice i region śląski oferują utalentowane zasoby rynku pracy,  mocne zaplecze akademickie, oraz przyjazne otoczenie biznesu, co jest niezbędne dla naszego  rozwoju - dodaje.

- Współpracowaliśmy z IBM już wcześniej, m.in. przy okazji różnych programów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, takich jak na przykład: IBM Executive Service Corps. Rozwój firmy IBM w Katowicach jest dla nas wszystkich wielkim wydarzeniem. Niezmiernie cieszymy się z faktu, iż decyzja o wyborze Katowic na ulokowanie nowego Centrum Usług już zapadła - mówi Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice.

Nowe centrum IBM dołączy do sieci strategicznych ośrodków IBM (ang. delivery centres) świadczących szeroki zakres usług IT, w tym zarządzania systemami operacyjnymi serwerów, ochrony i bezpieczeństwa systemów, usług dla klientów końcowych, w tym utrzymania i monitorowania sprzętu IT oraz systemów oprogramowania. Rozpoczęcie działalności operacyjnej Centrum planowane jest na sierpień 2013 roku. 
 
- Odkąd otworzyliśmy  w 2009 roku Centrum IBM we Wrocławiu, zakres i zasięg naszej oferty  usługowej znacznie się powiększył. Centrum w Katowicach będzie zbudowane zgodnie ze standardami globalnymi IBM, aby zapewnić naszym Klientom jak najwyższą jakość usług - powiedział Stef Stangret, Dyrektor Centrum Dostarczania Usług IBM we Wrocławiu.

- Polska to kraj świetnie wykwalifikowanych i wykształconych ludzi. Cieszę się, że ten kapitał został doceniony po raz kolejny przez IBM ? mówi Sławomir Majman, prezes PAIiIZ. ? Kolejna inwestycja w Polsce dowodzi, że firma IBM czuje się u nas dobrze i że Polska oferuje znakomite warunki do prowadzenia biznesu.

IBM działa w Polsce od ponad 20 lat. Obecnie firma posiada w Polsce szereg specjalistycznych ośrodków obsługujących klientów na całym świecie, takich jak: Centrum Dostarczania Usług i Operacyjne Centrum Bezpieczeństwa we Wrocławiu, Laboratorium Oprogramowania i Centrum Usług Finansowo-Księgowych w Krakowie oraz Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe  w Gdańsku. W ubiegłym roku w ramach programu ekspansji terytorialnej firma otworzyła również regionalne oddziały handlowe w Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

Więcej informacji o IBM: www.ibm.com/pl
Twitter: https://twitter.com/IBM_PL

Kontakt dla prasy IBM:
Monika Maciąg - KruszewskaEkspert ds. Relacji z MediamiIBM Polskatel.: +48 693 93 53 42 @: monika.maciag@pl.ibm.com 

Tomasz StacheraExternal Relations Leader IBM Poland and Balticstel.: +48 693 93 56 12@: tomasz.stachera@pl.ibm.comŹródło: PAIZ
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl