Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Siemens ustanawia złoty standard

1 lipiec 2013.

Nagrody RobecoSAM Sustainability Awards przyznawane są firmom, które przodują w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Jako zdobywca tytułu Sektor Leader oraz nagrody Gold Class Siemens wyznacza standard dla konkurencji.


Nagroda Gold Class oraz tytuły Sector Leader i Sector Mover przyznane przez RobecoSAM ? brzmi imponująco? I tak rzeczywiście jest. Siemens jest jedyną firmą w swoim sektorze, która w tym roku otrzymała wszystkie te wyróżnienia. Tym wyjątkowym osiągnięciem Siemens ustanowił standard dla wszystkich innych firm swojego sektora, które chcą zostać uwzględnione przez RobecoSAM. Uhonorowanie najlepszych firm poprzedzone jest intensywnymi badaniami ? ponad 2500 przedsiębiorstw na całym świecie zostało poddanych analizie i ocenionych pod kątem kryteriów zrównoważonego rozwoju.
.
 

W ten letni wieczór historyczny budynek opery Alte Oper we Frankfurcie był jasno oświetlony. Zazwyczaj o tej porze elegancko ubrani goście przechodzą przez wysokie drzwi wejściowe i podążają na koncert lub bal. Podobnie było również 20 czerwca, lecz tym razem goście przybyli w innym celu ? w budynku Alte Oper odbywało się rozdanie nagród Sustainability Awards przyznanych przez RobecoSAM najlepszym firmom w Niemczech. Na uroczystość zaproszono wielu znanych przedstawicieli świata biznesu i polityki. Siemensa reprezentowała Barbara Kux, członkini zarządu firmy.

 

Ceremonia rozdania nagród została zorganizowana przez grupę RobecoSAM, przy wsparciu niemieckiego kanału informacyjnego n-tv oraz dziennika gospodarczego Handelsblatt. W latach 90. ta międzynarodowa grupa inwestycyjna postawiła wszystko na zrównoważony rozwój. Grupa RobecoSAM inwestowała tylko w rozwiązania i firmy, które spełniały wysokie standardy zrównoważonego rozwoju ? w przekonaniu, że przodujące w tej dziedzinie firmy odnoszą w długofalowejperspektywie o wiele większy sukces.

 

Corocznie, od 1999 roku, RobecoSAM zaprasza 2500 największych na świecie firm do wzięcia udziału w procesie oceny pod kątem zrównoważonego rozwoju. Podzielone na 58 sektorów przemysłowych i 19 supersektorów osiągnięcia firm w zakresie zrównoważonego rozwoju są poddawane gruntownym analizom. Ocenie podlegają wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju: od zarządzania firmą, compliance, zarządzania ryzykiem i innowacyjności, przez zarządzanie ochroną środowiska, strategię klimatyczną, aż do zarządzania personelem, odpowiedzialności społecznej i bezpieczeństwa pracy. Ocena ta stanowi podstawę rankingów zrównoważonego rozwoju Dow Jones oraz przyznawania nagród Sustanability Awards.

 

Firmy, które uzyskały najlepsze wyniki, otrzymują wyróżnienia. Najpierw wybierany jest Sector Leader, czyli firma, która osiągnęła najwyższy w danym sektorze poziom zrównoważonego rozwoju. Firmy, których wynik jest niższy o nie więcej niż 1, 5 i 10% w porównaniu do lidera danego sektora, otrzymują nagrody ? odpowiednio Gold, Silver i Bronze Class.

 

W tym roku wyróżnienie Gold Class i tytuł lidera sektora otrzymał Siemens, co oznacza, że wszystkie inne firmy ubiegające się o nagrodę muszą zmierzyć się z jego osiągnięciami. Siemens nadal jest firmą o najbardziej zrównoważonym rozwoju w supersektorze Industrial Goods and Services (towary i usługi przemysłowe), a w 2012 roku osiągnął największy wzrost w zakresie zrównoważonego rozwoju w swoim sektorze, za co otrzymał nagrodę Sector Mover.

 

Barbara Kux, która zasiada w zarządzie Siemensa AG i pełni w firmie funkcję Chief Sustainability Officer?a, reprezentowała firmę na rozdaniu nagród we Frankfurcie ? ?W ciągu ostatnich pięciu lat udało nam się nie tylko w pełni zrealizować nasze główne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, lecz także poprawić nasze oceny w rankingu Dow Jones Sustainability Index. Zdobyty ostatnio tytuł Supersector Leader oznacza, że po raz pierwszy w historii Siemensa zostaliśmy uznani za firmę o najbardziej zrównoważonym rozwoju w obrębie dziewięciu sektorów przemysłowych ? to wyjątkowy wyraz uznania zarówno dla Siemensa, jak i dla ogromnych wysiłków podjętych przez wszystkich jego pracowników?.Źródło: Siemens
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl