Dziś jest środa, 23 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8408 +0.26% 1EUR 4.2792 +0.04% 1GBP 4.97 -0.02%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Dezynfekcja wody

8 lipiec 2013.
Nowe urządzenie Diox-A pozwala bezpiecznie wytworzyć do 5000 gramów dwutlenku chloru na godzinę.

Diox-A 5000 jest wyjątkowo wydajnym, a jednocześnie bezpiecznym generatorem dwutlenku chloru opracowanym przez jednostkę Water Technologies Siemensa. W zależności od wersji Diox-A 500 może w ciągu godziny wytworzyć do 2500 lub 5000 gramów dwutlenku chloru przeznaczonego do odkażania wody technologicznej lub chłodzącej. Aplikacja odbywa się za pomocą podwójnego wtryskiwacza, co zwiększa bezpieczeństwo systemu, ponieważ niezbędne środki chemiczne ? chloryn sodu i kwas chlorowodorowy ? nie są mieszane w stanie nierozcieńczonym. Jest to szczególnie korzystne w zastosowaniach, w których należy unikać wykorzystania gazowego chloru.

 

Dodatkowym zabezpieczeniem jest monitorowanie temperatury i podciśnienia gazu w zbiorniku urządzenia. Wtryskiwacze w kształcie litery V sprawiają, że dwutlenek chloru jest wtryskiwany do wody o wiele bardziej precyzyjnie niż w systemach wykorzystujących pompę. Dzięki temu środek jest odmierzany w dawkach od 1,5 do 3 gramów na litr, a wewnętrzne sterowanie procesem pozwala utrzymać wymagane stężenie roztworu na stałym poziomie.

 

Urządzenie Diox-A zaprojektowano z przeznaczeniem do zastosowań przemysłowych, takich jak odkażanie wody technologicznej i chłodzącej lub usuwanie składników zmieniających zapach i smak. System otrzymał odpowiednią certyfikację, więc może być wykorzystywany w procesach przetwarzania wody pitnej oraz do odkażania systemów wodociągowych. Oprócz wykorzystania w procesach produkcji żywności Diox-A 5000 został zaprojektowany również do wielu innych zastosowań, takich jak usuwanie zapachu ścieków w przemyśle naftowym i gazowym, oczyszczanie wody technologicznej przy liniach natryskiwania farby czy ochrona wodociągów i zbiorników wody przed rozwijaniem się bakterii, alg i małży.

 

Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna ? odbywa się za pomocą kolorowego, dotykowego panelu sterowania. Interfejs PROFIBUS DP pozwala na podłączenie generatora dwutlenku chloru do systemów sterowania wyższego rzędu.Źródło: Siemens
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl