Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Targi TRAKO 2013

9 lipiec 2013.

Informacja prasowa
Innowacyjne produkty, nowoczesne rozwiązania, premiery i niespodzianki dla zwiedzających - wszystko to już od 24 września będzie można obejrzeć w Gdańsku podczas 10. Jubileuszowych Targów Kolejowych TRAKO 2013, organizowanych po raz pierwszy w nowej siedzibie - w Centrum Wystawienniczo Kongresowym AmberExpo. Targi potrwają do 27 września. To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego zostało objęte honorowym patronatem Ministra Transportu, Budownictwa  i Gospodarki Morskiej.

Wystawcy
Tegoroczna, jubileuszowa edycja targów zgromadzi rekordową ilość wystawców. Ponad 500 firm  z kraju i zagranicy zaprezentuje swoje najlepsze oferty zajmując powierzchnię ponad  17 tys. m2. Na targach pojawią się wszyscy uczestnicy krajowego rynku kolejowego - spółki Grupy PKP, prywatni i samorządowi przewoźnicy oraz dostawcy technologii dla kolei i taboru. Wśród  zagranicznych wystawców tegorocznej edycji najliczniejszą grupę stanowić będą firmy  z Niemiec, Czech i Austrii

Nowości
Tegoroczna wystawa taboru kolejowego TRAKO to ponad kilometr torów ekspozycyjnych. Zwiedzający będą mogli podziwiać min. Tramwaj Tramino Jena dostarczony przez firmę Solaris oraz pierwszy skład Pendolino, który pojawi się w Gdańsku w barwach PKP Intercity. PKP CARGO jako jedna z nielicznych firm na rynku polskim, zaprezentuje podczas targów swoje usługi  w nowoczesnym, mobilnym kinie 5D. Tradycyjnie, jak co dwa lata, lider wśród polskich producentów taboru szynowego - PESA Bydgoszcz SA zaprezentuje swoje produkty. Jednym z najciekawszych pojazdów, którego PESA nie pokazywała dotąd na żadnej imprezie wystawienniczej w Polsce, będzie lokomotywa Gama Marathon.

Konferencje i seminaria
Targi TRAKO to bogaty program merytorycznych wydarzeń towarzyszących wystawie m.in. debaty, konferencje, liczne seminaria i prezentacje firm. W tym roku odbędą się one w warunkach oferowanych przez nowoczesne Centrum Targowo-Kongresowe AMBEREXPO. W przeddzień targów na seminarium: Certyfikacja podsystemów i na wyrobów oraz certyfikacja podmiotów gospodarczych w transporcie kolejowym zaprasza SIRTS. Celem seminarium jest przegląd i porządkowanie na przykładzie Polski najistotniejszych działań gwarantujących bezpieczeństwo czyli certyfikację podsystemów i wyrobów oraz certyfikację podmiotów gospodarczych w transporcie kolejowym. Również w przeddzień targów odbędzie się konferencja "Systemy monitorowania stanu torowisk i pojazdów w ruchu. Systemy sterowania zwrotnicami" przygotowana przez IGKM.


Współpraca
Targi TRAKO są organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz Grupę PKP SA., która zaprasza na swoje stoisko zlokalizowane w hali B. Partnerami targów w tym roku są firmy Bombardier, Medcom, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA, Siemens oraz TINES. Program imprezy tworzy Rada Programowa Targów w skład, której wchodzą organizacje branżowe: Izba Gospodarcza Transportu Lądowego (IGTL), Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP (SITK RP), Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, Polska Izba Spedycji  i Logistyki, Railway Business Forum (RBF),  Stowarzyszenia na Rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego (SIRTS). UniFe oraz Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kolejowego(UNIFE).


Świat Małek  Kolei
10. Jubileuszowym Targom Trako, towarzyszyć będzie kolejna edycja "Świata Małej Kolei", wydarzenia współorganizowanego przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych. W tym roku modelarze zaprezentują kilka nowych projektów, które jeszcze nie były pokazywane szerszej publiczności. Bardzo ciekawie zapowiada się prezentacja stacji rozrządowej zbudowanej przez Feliksa Jaworskiego z Sopotu. Makieta jest wiernym odwzorowaniem górki rozrządowej w skali 1:87. Po raz pierwszy makietę w skali 1:120, zaprezentuje znany i doświadczony modelarz z Sopotu - Jarosław Kozłowski. Będzie to debiut tego projektu dla publiczności. Na makiecie zostanie przedstawiony tabor współczesny, poruszający się przede wszystkim po torach Niemiec. Duża różnorodność prezentowanego taboru będzie stanowić niewątpliwie ciekawostkę dla wielu miłośników kolei.

Po raz kolejny na Targach "Trako" zaprezentuje się ze swoją kolekcją (jedną z największych w Polsce) - ksiądz Janusz Grygier. Wzorem lat ubiegłych, będzie to prezentacja pt. "Satyry kolejowe" w ciekawy i pełen humoru sposób, ukazujący kolei w "krzywym zwierciadle".

Na stoiskach pojawią się też fragmenty makiet młodych adeptów modelarstwa zrzeszonych w Sopockim Klubie Modelarzy Kolejowych. Prace te wezmą  udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski w kategorii - junior. Również w tym roku odbędzie się konkurs o prestiżową nagrodę Prezesa MTG SA.

TRAKO Dzieciom
Od  2003 roku Międzynarodowym Targom Kolejowym TRAKO towarzyszy zainicjowana  przez Radę Programową targów akcja charytatywna TRAKO DZIECIOM, na rzecz Fundacji Hospicyjnej im. Księdza Eugeniusza Dutkiewicza. Dzięki hojności Rady Programowej oraz   Wystawców TRAKO, na rzecz Podopiecznych Hospicjum przekazaliśmy wiele darów rzeczowych w postaci sprzętu medycznego, AGD, RTV oraz datków pieniężnych.  Jednym z ważnych działań  akcji TRAKO DZIECIOM jest konkurs plastyczny dla dzieci  i młodzieży, poświęcony tematyce kolejowej. Tradycją wieczornego uroczystego spotkania wystawców TRAKO jest aukcja prac dzieci, które zostały laureatami konkursu. Pozyskane  środki zasilają konto Hospicjum. W tym roku odbędzie się  już siódma edycja zmagań dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zatytułowana: "Świat z okien pociągu"

Konkursy i nagrody
Najlepsze wyroby i technologie prezentowane na targach zostaną ocenione i nagrodzone w konkursie o nagrodę im. inż. Ernesta Malinowskiego oraz konkursie im. prof. Czesława Jaworskiego, organizowanym przez SITK RP. Przyznany zostanie także Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich.  Rozstrzygnięty będzie również Konkurs  im. prof. Jana Podoskiego przygotowywany przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej. Podobnie jak przy poprzednich edycjach imprezy Międzynarodowe Targi Gdańskie wyróżnią najatrakcyjniejsze ekspozycje Targów TRAKO.

Podczas targów nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze projekty marketingowe zgłoszone do Konkursu MediaKreator. Powstał on z inicjatywy spółki KOW media&marketing. Jego celem jest nagrodzenie wyjątkowych, projektów promocyjnych i reklamowych, zrealizowanych przez spółki kolejowe w minionym roku.

więcej informacji: www.trakotargi.pl
Dorota Daszkowska - Kosewska - Dyrektor Projektu TRAKO 
tel: (58) 554 92 12, 554 93 62, e-,mail: d.daszkowska@mtgsa.com.plO nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl