Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Polskie gminy na bezpiecznej drodze do zmian

9 lipiec 2013.

Gmina Grzegorzew (woj. wielkopolskie) została zwycięzcą konkursu pt.: "Bezpieczna droga do zmian" zorganizowanego przez Philips Lighting Poland. Wygraną w konkursie jest modernizacja oświetlenia na energooszczędne LED, czasowa iluminacja wybranego obiektu oraz audyt oświetlenia ulicznego lub drogowego wraz z projektem poprawy efektywności energetycznej.

 

"Bezpieczna droga do zmian" to konkurs skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Celem konkursu jest poprawa jakości oświetlenia dróg oraz wzrost bezpieczeństwa mieszkańców polskich miast i gmin, co wpisuje się w założenia Rewolucji 100% LED zainicjowanej w zeszłym roku przez firmę Philips. Mapa Rewolucji LED-owej Philips obejmuje już 12 miejsc, które wprowadziły energooszczędne i nowoczesne rozwiązania oświetleniowe. Konkurs został zorganizowany przez firmę Philips Lighting Poland we współpracy z Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o z Kalisza.

Zwycięzców konkursu wyłoniono na podstawie analizy przygotowanych przez nich projektów. Zadaniem konkursowym było nadesłanie eseju, makiety, zdjęcia, bądź filmu na temat: "Co oświetlenie może zmienić w Mojej Gminie". Na podium, obok zwycięskiej gminy Grzegorzew, znalazły się także gmina Słupca  II miejsce oraz gmina i miasto Stawiszyn  III miejsce.

Nagrodami w konkursie są: częściowa modernizacja oświetlenia na energooszczędne LED, czasowa iluminacja wybranego przez uczestnika obiektu użyteczności publicznej na terenie gminy oraz audyt oświetlenia ulicznego lub drogowego wraz z projektem poprawy efektywności energetycznej.

Bezpieczne drogi - bezpieczne gminy

Zwiększenie społecznej świadomości, co do roli jaką pełni wysokiej jakości oświetlenie dróg, jako oszczędne i ekologiczne rozwiązanie dla gmin, jest szczególnie istotne dla poprawy bezpieczeństwa ich mieszkańców. Co więcej, trwałość technologii LED jest trzykrotnie większa niż tradycyjnych źródeł światła, a skumulowane oszczędności energii mogą sięgnąć nawet 65 procent " komentuje Bogdan Rogala, Prezes Philips Lighting Poland.

Według szacunków firmy Philips, pełne przejście na oświetlenie diodowe (LED) może przynieść oszczędności na poziomie 130 mld EUR (w ujęciu światowym). Taka ilość energii odpowiada wielkości produkcji 640 średnich elektrowni. Ponadto, niezależna próba oświetlenia LED przeprowadzona w 12 spośród największych miast świata udowodniła, że rozwiązania takie pozwalają na oszczędności energii na poziomie 50-70 proc. istniejącego zużycia, a nawet 80 proc. w przypadku zintegrowania instalacji z inteligentnym systemem sterowania[1].

Oświetlenie diodowe stanowi na świecie już około 10 proc. nowo zainstalowanych systemów oświetlenia ulicznego. Oczekuje się, że udział ten wzrośnie do 80 proc. do 2020 roku.

Oświetlenie LED jest nie tylko energooszczędne i ekologiczne w porównaniu ze światłem żółtym sodowym, ale również bardziej przyjazne dla mieszkańców. Białe światło generowane przez diody LED sprawia, że otoczenie postrzegane jest jako jaśniejsze i bardziej naturalne. LED-owe światło jest również kluczowym czynnikiem zwiększającym poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dzięki niemu łatwiejsze staje się rozpoznawanie obiektów, kolorów i kształtów po zmroku.

Zwiększona widoczność stanowi również główny element przyczyniający się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Testy przeprowadzone na zlecenie firmy Philips wykazały, że przy białym świetle kierowcy mogą szybciej i z większej odległości dostrzec obiekty lub ruch na poboczu. Z kolei piesi i rowerzyści prędzej zauważą nadjeżdżające pojazdy i stosownie reagują.

Regulamin konkursu pt.: "Bezpieczna droga do zmian" dostępny jest pod adresem: http://www.lighting.philips.pl/pwc_li/pl_pl/connect/Assets/nowosci/Regulamin_OUiD_GMINY_0804_IM_mpk.pdf.  

1 Inteligentne miasta. Zintegrowane oświetlenie publiczne. 2012 Koninklijke Philips Electronics N.V., luty 2013.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Małgorzata Grudzień

Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej Philips Lighting Poland S.A.

Al. Jerozolimskie 195b, 02-222 Warszawa

tel.:  00 48 22 571 03 95

kom.:. +48 602 468 444

e-mail: malgorzata.grudzien@philips.com[1]        Inteligentne miasta. Zintegrowane oświetlenie publiczne. 2012 Koninklijke Philips Electronics N.V., luty 2013.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl