Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Kamień węgielny pod Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne firmy Balluff

15 lipiec 2013.
Kamień węgielny pod Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne firmy Balluff

Nowa inwestycja firmy Balluff w Polsce

Nowoczesna, ascetyczna architektura, dwie kondygnacje, pomieszczenia szkoleniowo-prezentacyjne dla klientów i laboratorium aplikacyjne na parterze, część biurowo-administracyjna na piętrze ? tak wyglądać będzie wiosną 2014 roku Centrum Inżynieryjno-Aplikacyjne spółki Balluff. 20 maja oficjalnie dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję.

W uroczystości, która odbyła się na placu budowy przy ul. Granicznej we Wrocławiu, wzięli udział Florian Hermle, właściciel Balluff GmbH, Paweł Stefański, prezes Balluff Sp. z o.o., a także przedstawiciele firm partnerskich oraz reprezentanci pracowników przedsiębiorstwa.

Zgodnie z planem od chwili wmurowania kamienia węgielnego prace budowlane i wykończeniowe powinny zakończyć się w ciągu sześciu miesięcy. Wiosną 2014 roku firma Balluff będzie w pełni działać w nowej siedzibie. Centralną częścią dwukondygnacyjnego budynku będzie obszar zaprojektowany specjalnie z myślą o klientach firmy. Zajmie on większą część parteru, gdzie przygotowane będzie zaplecze laboratoryjne, show-room oraz duża sala treningowo-konferencyjna, którą będzie można dzielić na mniejsze pomieszczenia w zależności od potrzeb i wielkości projektu przygotowywanego wspólnie z partnerami. W miejscu tym integratorzy systemów, producenci maszyn oraz użytkownicy końcowi maszyn i systemów automatyki będą mogli poszerzać swoją wiedzę i znajdować optymalne rozwiązania techniczne wspomagające procesy produkcji, a także zaprezentować i zobaczyć, jak one działają w praktyce. Usługi doradcze, szkoleniowe i prezentacyjne świadczyć będą doświadczony zespół inżynierów Balluff (to ponad 85 proc. kadry pracującej w spółce) również we współpracy z firmami partnerskimi.

- Na rynku jesteśmy świetnie rozpoznawalni jako dostawca komponentów do detekcji obiektów. Rozwijamy i dostarczamy również bardziej zaawansowane produkty, wspomagające procesy nowoczesnych systemów produkcji i logistyki. Obecnie stoją one w centrum naszej strategii rozwoju ? mówi Paweł Stefański, prezes Balluff Sp. z o.o. ? Aby dostarczać innowacyjne produkty, konieczna jest odpowiednia wiedza inżynierska, a także umiejętność zastosowania projektowanych rozwiązań w praktyce, czyli ich zaaplikowanie. Temu celowi ma służyć właśnie nowe Centrum.

W budynku, oprócz zaplecza laboratoryjnego i sal szkoleniowych, mieścić się będą również pomieszczenia biurowo-administracyjne, które usytuowane będą na pierwszym piętrze. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi blisko 800 mkw., przy czym obszar szkoleniowo-aplikacyjny zajmuje ponad 200 mkw., czyli większą część parteru. Od strony architektonicznej budynek wyróżnia się nowoczesną, oszczędną bryłą oraz rozwiązaniach przyjaznych dla otoczenia.

Centrum jest budowane na działce o powierzchni 6 tys. mkw., dzięki czemu łatwo będzie można je stopniowo rozbudowywać w miarę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Nowa lokalizacja przy ul. Granicznej we Wrocławiu, w pobliżu węzła autostradowego i lotniska oraz planowanej ?osi inkubacji?, dobrze wpisuje się w strategię firmy dalszego rozwoju współpracy z przemysłem oraz z sektorem nauki i edukacji.Źródło: Balluff
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl