Dziś jest poniedziałek, 13 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

COPA-DATA rozszerza sieć sprzedaży SGE Engineering nowym przedstawicielem zenon na tureckim rynku SCADA

7 sierpień 2013.

Pod koniec maja austriacka spółka COPA-DATA i turecki integrator systemów SGE Engineering ogłosili rozpoczęcie współpracy w zakresie umowy dystrybucyjnej. Nowy przedstawiciel handlowy uzyskał na jej podstawie wyłączne prawo do sprzedaży i promocji oprogramowania HMI/SCADA zenon w Turcji.

Współpraca z SGE Engineering rozpoczęła się trzy lata temu przy pierwszych wspólnych projektach z wykorzystaniem oprogramowania zenon w regionie arabskim. Umocniła się ona jeszcze bardziej w 2012 roku wraz z wejściem SGE Engineering do ekskluzywnego programu partnerskiegofirmy COPA-DATA ,,Partner Community Program??. Jako partner spółka rozpoczęła samodzielnie pierwsze niezależne wdrażanie produktów zenon w Turcji.

 

- Zespół SGE Engineering od początku wykazał duże zainteresowanie współpracą z nami. Ich ogromne zaangażowanie, kompleksowa znajomość branży automatyzacji i rynku oraz entuzjastyczne przyjęcie naszych produktów skłoniły nas do wspólnych inwestycji na rynku tureckim - wyjaśnia Thomas Punzenberger, dyrektor generalny COPA-DATA. - Turcja wykazuje obecnie silny wzrost gospodarczy, a ze względu na położenie na skraju Europy i Azji jest doskonałym punktem wyjścia do międzynarodowych projektów. Na tureckim rynku automatyzacji działa wiele dużych integratorów systemów. Dostrzegamy znaczny potencjał dla zenon w Turcji zwłaszcza w dziedzinie dystrybucji i wytwarzania energii, zarządzania energią i automatyzacji podstacji.

 

SGE Engineering jako dystrybutor oprogramowania zenon jest już odpowiedzialny za zarządzanie sprzedażą, wsparciem technicznym i lokalny marketing Dalsze kroki współpracy przewidują rozwój rynku i zwiększenie udziału oprogramowania zenon w rynku poprzez dołączanie nowych spółek partnerskich do programu COPA-DATA Partner Community.

 

Okan Sarikayalar, kierownik sprzedaży i jeden z dwóch dyrektorów generalnych SGE Engineering, dodaje: - Widzimy tu ogromną szansę - możliwość skutecznego wprowadzenia zenon na rynek turecki we współpracy z COPA-DATA i zaangażowanymi lokalnymi firmami partnerskimi, a dzięki temu uzyskanie pozycji ważnego gracza na krajowym rynku SCADA. Bazujemy na jakościowym oprogramowaniu najwyższej klasy, które można z łatwością zastosować w różnorodnych środowiskach automatyzacji i informatyki dzięki licznym otwartym interfejsom. Nawet w dynamicznie rozwijającej się branży energetycznej o specyficznych wymogach klientów oprogramowanie jest w stanie spełnić wszystkie główne wymogi, jak komunikację zgodną z normami IEC 60870 i IEC 61850. Planujemy ciągłe poszerzanie know-how w zenon poprzez kompleksowe kursy szkoleniowe, a przez to uzyskanie pozycji kompetentnego dostawcy rozwiązań SCADA dla naszych partnerów i klientów w regionie.

 

 

   

SGE_Engineering_Directors.png: Międzynarodowa firma COPA-DATA, działająca w branży automatyki, rozszerza sieć sprzedaży oprogramowania HMI/SCADA zenon z pomocą nowego dystrybutora w Turcji, SGE Engineering.Na zdjęciu: Dyrektorzy generalni SGE Engineering, Murat Gül (po lewej) i Okan Sarikayalar (po prawej), wierzą, że dzięki zenon ich firma stanie się znaczącym graczem na tureckim rynku SCADA.

 

Informacje o COPA-DATA

COPA-DATA jest technologicznym liderem w zakresie ergonomicznych i dynamicznych rozwiązań procesowych. Założona w 1987 roku spółka opracowała w swojej siedzibie w Austrii oprogramowanie zenon dla: HMI/SCADA, dynamicznego raportowania z produkcji orazi zintegrowanych systemów PLC. Spółka sprzedaje oprogramowanie zenon w swoich biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Dzięki zdecentralizowanej strukturze korporacyjnej klienci mają możliwość bezposredniego kontaktu z lokalnymi przedstawicielami firmy oraz uzyskania lokalnego wsparcia sprzedażowego i technicznego. COPA-DATA, jako spółka niezależna i dostosowująca się do nowych warunków, działa prężnie i ciągle podnosi standardy dotyczące funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest także liderem wyznaczającym tendencje na rynku. Ponad 80 tysięcy systemów zainstalowanych w ponad 50 krajach zapewniło całkiem nową automatykę spółkom w przemyśle spożywczym, w sektorze energii i infrastruktury, a także w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym.

 

Informacje o oprogramowaniu zenon

zenon to rodzina zróżnicowanych produktów firmy COPA-DATA, wprowadzająca ergonomiczne rozwiązania procesowe w wielu branżach, począwszy od czujników do ERP. W jej skład wchodzą: zenon Analyzer, zenon Supervisor, zenon Operator i zenon Logic. zenon Analyzer to rozwiązanie pozwalające na tworzenie zindywidualizowanych raportów (np. dotyczące zużycia, przestojów, KPI) na podstawie danych z IT i automatyki. zenon Supervisor, niezależny system SCADA, umożliwia wszechstronne monitorowanie procesów i kontrolowanie systemów redundantnych, także w złożonych sieciach i poprzez zdalny dostęp. zenon Operator, jako system HMI, gwarantuje bezpieczną kontrolę maszyn oraz zapewnia prostą i intuicyjną obsługę, w tym Multi-Touch. zenon Logic, który jest zintegrowanych systemem PLC opartym na IEC 61131-3, umożliwia optymalną kontrolę procesów i logiczne przetwarzanie. Rodzina produktów zenon, jako niezależny od platformy portfel rozwiązań procesowych, bezproblemowo integruje się z istniejącą technologią automatyczną i środowiskami IT oraz oferuje oprogramowania set-up wizards i wzory umożliwiające łatwą konfigurację i prostą migrację z innych systemów. Charakterystyczną cechą rodziny produktów zenon jest zasada "parametryzacja zamiast programowania".

 

Informacje o SGE Engineering

Spółka SGE Engineering została założona w 2007 r. i zaangażowała się w dostarczanie klientom wartościowych rozwiązań inżynierskich poprzez oferowanie wysokiej jakości oprogramowania i sprzętu do automatyzacji przemysłowej. Dynamiczny, młody zespół pracowników SGE nieustannie dąży do rozwoju i zdobycia wiodącej pozycji w dziedzinie pozyskiwania i analizy danych oraz implementacji oprogramowania.

zamiast programowania".

 

Kontakt prasowy:
Urszula Bizoń-Żaba
z-ca dyrektora generalnego/marketing manager

 

COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
Ul. Josepha Conrada 51
31-357 Kraków
Tel.: +48 (12) 290 10 54 wew.13
urszula.bizon-zaba@copadata.com
www.copadata.plŹródło: Copa-Data
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl