Dziś jest wtorek, 14 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Czas na aktywne wsparcie pomp ciepła!

16 sierpień 2013.


II Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła 17.10.2013 w Warszawie (w ramach targów Renexpo) 
 

W czasach w których energia staje się coraz droższa  i prawdopodobnie jej koszty będą się zwiększały w szybszym tempie, warto pamiętać o tym, że koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody dla typowego domu stanowią ponad 70% całkowitych kosztów jego utrzymania.  Obok zmniejszenia zapotrzebowania ciepła przez zastosowanie dobrej izolacji termicznej, znaczny potencjał redukcji zużycia energii zawiera w sobie technika grzewcza. Poważne oszczędności, sięgające nawet ponad 50% może przynieść zwłaszcza ogrzewanie pompami ciepła, wykorzystujące zakumulowane w środowisku naturalnym i gruncie ciepło słoneczne. Ogrzewanie pompą ciepła stanowi obecnie jedną z najlepszych w klimacie środkowoeuropejskim możliwości wykorzystania energii słonecznej.

W naszych warunkach nie da się również pominąć tematu szkodliwej emisji dwutlenku węgla, pyłów i innych zanieczyszczeń oraz ich negatywnego wpływu na środowisko. Pozytywny wpływ na środowisko naturalne, a przede wszystkim korzyści ekonomiczne, wymogi zwiększenia udział energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w energetyce, są najlepszym uzasadnieniem zwiększenia zaangażowania  i wsparcia  rozwoju pomp ciepła w Polsce. Nie bez znaczenia jest również to że, rozwój pomp ciepła jest mocno wspierany przez Unię Europejską i wiele nowych, europejskich aktów prawnych. Ogrzewanie pomieszczeń ma duży udział w zużyciu energii.

 

Jednym z głównych celów II Kongresu PORT PC organizowanego  w dniu 17 października 2013 r. w Warszawie będzie pokazanie korzyści wynikających z wsparcia pomp ciepła jako OZE i wypracowanych przez PORT PC narzędzi takich jak wytyczne dla wykonywania dolnych źródeł pomp ciepła czy też kalkulator do szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła.  Przedstawione  będą  nowe perspektywy rozwoju polskiego i europejskiego rynku oraz znaczenie pomp ciepła w ?energetyce przyszłości?.

Po sukcesie zeszłorocznego Kongresu, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i tym razem postawiła na wysoką jakość wykładów i znanych prelegentów. Kongres PORTPC zaszczyci  Prezes Zarządu NFOŚiGW  Małgorzata Skucha, która przedstawi nową inicjatywę NFOŚiGW  program PROSUMENT, który będzie wspierać rozproszone odnawialne źródła energii. Znaczenie pomp ciepła w Europie w perspektywie do 2020 i 2030 roku pokaże Krystyna Dawson z renomowanego Instytutu BSRIA z Wielkej Brytanii. Nie zabraknie także reprezentanta Niemieckiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (BWP). Rüdiger Grimm przedstawi dobre praktyki  wykonywania dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła w Niemczech. Już tradycyjnie pojawi się reprezentant Instytutu Fraunhofer?a ISE z Niemiec, Pan Marek Miara, który przedstawi znaczenie pomp ciepła w technologi smart grid oraz przybliży sposoby szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła.

 

Kongres PORT PC będzie z pewnością interesującym i ważnym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań na rynku pomp ciepła, perspektywami i warunkami rozwoju i wymogami unijnymi. Na kongresie nie może zabraknąć nikogo, kto w jakikolwiek sposób jest związany z branżą.  "Jesteśmy przekonani, że II Kongres PORTPC pokaże aktualne znaczenie pomp ciepła w zakresie techniki grzewczej, odnawialnych źródeł energii i energetyce w Polsce. Bez działań zapewniających jakość projektowania i wykonywania instalacji z pompami ciepła nie jest możliwy harmonijny rozwój rynku. To co zostanie pokazane na Kongresie PORT PC będzie posumowaniem naszej wieloletniej, konsekwentnej pracy.
Wszystkie osoby związane z branżą pomp ciepła powinny  poznać przygotowane przez PORT PC narzędzia" podsumowuje Paweł Lachman Prezes Zarządu PORT PC.

 

Więcej informacji i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na: www.kongres.portpc.pl, www.portpc.pl, www.renexpo-warsaw.com

 

Kontakt i informacje:
PORT PC
Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła ?PORT PC?
Adres: ul. Przybyszewskiego 29/5, 30-128 Kraków
Kom.: +48 664 979 972,  portpc@portpc.pl, www.portpc.pl


Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) jest stowarzyszeniem osób związanych z branżą pomp ciepła. Powstało w styczniu 2011 r.  Do jego głównych celów należą: rozpowszechnienie wiedzy na temat pomp ciepła, tworzenie warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz poprawa jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła. Jako organizacja branżowa, PORT PC jest członkiem Europejskiej Organizacji Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą w Brukseli.Źródło: PORT PC
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl