Dziś jest wtorek, 31 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1466 +1.3% 1EUR 4.5523 +0.28% 1GBP 5.1052 +0.7%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Konsultacje publiczne ACER dotyczące wpływu istniejących stref cenowych na rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej

22 sierpień 2013.

W dniu 31 lipca 2013 r. Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) rozpoczęła konsultacje publiczne w kwestii wpływu istniejących stref cenowych (bidding zones) na funkcjonowanie rynków energii elektrycznej.

Celem konsultacji jest uzyskanie jak najpełniejszej opinii uczestników rynku z różnych krajów Unii Europejskiej w tym zakresie. Wyniki konsultacji zostaną wykorzystane przy opracowaniu raportu w ramach wspólnej inicjatywy ACER oraz ENTSO-E mającej na celu przegląd istniejących stref cenowych w oparciu o proces określony w projekcie kodeksu sieciowego w sprawie alokacji zdolności przesyłowych i zarządzania ograniczeniami przesyłowymi (z ang. Capacity Allocation and Congestion Management Network Code - CACM NC).

W ramach konsultacji publicznych dokument zawiera szereg szczegółowych pytań do użytkowników sieci w zakresie tematu stref cenowych. Stwarza również okazję do wyrażenia innych uwag i opinii w ww. zakresie.

Zgodnie z projektem CACM NC strefą cenową nazywamy największy obszar geograficzny (sieci) w którym użytkownicy sieci mogą handlować energią bez konieczności alokacji zdolności przesyłowych. Ukształtowane obecnie strefy cenowe na rynku europejskim powodują zakłócenia w handlu energią elektryczną oraz problemy techniczne dla operatorów systemów przesyłowych.

Zaproszenie do udziału w konsultacjach wraz z projektem dokumentu znajduje się na stronie internetowej ACER pod adresem: www.acer.europa.eu/Official_documents/Public_consultations/Pages/PC_2013_E_04.aspxO nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl