Dziś jest wtorek, 7 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Konsultacje publiczne ACER dotyczące wpływu istniejących stref cenowych na rynku energii elektrycznej w Unii Europejskiej

22 sierpień 2013.

W dniu 31 lipca 2013 r. Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) rozpoczęła konsultacje publiczne w kwestii wpływu istniejących stref cenowych (bidding zones) na funkcjonowanie rynków energii elektrycznej.

Celem konsultacji jest uzyskanie jak najpełniejszej opinii uczestników rynku z różnych krajów Unii Europejskiej w tym zakresie. Wyniki konsultacji zostaną wykorzystane przy opracowaniu raportu w ramach wspólnej inicjatywy ACER oraz ENTSO-E mającej na celu przegląd istniejących stref cenowych w oparciu o proces określony w projekcie kodeksu sieciowego w sprawie alokacji zdolności przesyłowych i zarządzania ograniczeniami przesyłowymi (z ang. Capacity Allocation and Congestion Management Network Code - CACM NC).

W ramach konsultacji publicznych dokument zawiera szereg szczegółowych pytań do użytkowników sieci w zakresie tematu stref cenowych. Stwarza również okazję do wyrażenia innych uwag i opinii w ww. zakresie.

Zgodnie z projektem CACM NC strefą cenową nazywamy największy obszar geograficzny (sieci) w którym użytkownicy sieci mogą handlować energią bez konieczności alokacji zdolności przesyłowych. Ukształtowane obecnie strefy cenowe na rynku europejskim powodują zakłócenia w handlu energią elektryczną oraz problemy techniczne dla operatorów systemów przesyłowych.

Zaproszenie do udziału w konsultacjach wraz z projektem dokumentu znajduje się na stronie internetowej ACER pod adresem: www.acer.europa.eu/Official_documents/Public_consultations/Pages/PC_2013_E_04.aspxO nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl