Dziś jest wtorek, 31 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1466 +1.3% 1EUR 4.5523 +0.28% 1GBP 5.1052 +0.7%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Centrum Nauki Kopernik odwiedził już gość nr 3 000 000

29 sierpień 2013.
Centrum Nauki Kopernik odwiedził już gość nr 3 000 000
7-letni Mateusz z Raszyna przekroczył w środę progi Warszawskiego Centrum Nauki Kopernik jako trzymilionowy gość. Centrum od otwarcia w listopadzie 2010 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Gościa nr 3 000 000 uroczyście powitał m.in. dyrektor CNK, Robert Firmhofer oraz zastępca prezydenta m. st. Warszawy, Michał Olszewski. 7-letni Mateusz, który zainteresowany jest konstruowaniem i robotyką, odwiedzał Centrum Nauki Kopernik po raz czwarty, razem z mamą Małgorzatą i bratem Marcelem. Mateusz przyznał, że w Koperniku najbardziej lubi galerię Bzzz, w której najbardziej zaciekawiły go urządzenia wodne.

 "Te trzy miliony dzisiaj, to jest dla mnie bardzo symboliczna liczba. Bo 3 miliony mieszkańców mieszka w metropolii warszawskiej. Można więc by sobie wyobrazić, że dziś do Centrum Nauki Kopernik wchodzi właśnie ostatnia osoba z tej metropolii" - powiedział Michał Olszewski.

 Firmhofer z kolei przypomniał, że trzy miliony gości odwiedziło centrum w ciągu niespełna trzech lat. "To są bardzo różne osoby, o bardzo różnym wykształceniu, pasjach i zawodach, przyjeżdzające do nas z całej Polski. Łączą ich dwie rzeczy - chęć ciekawego aktywnego spędzenia czasu oraz pragnienie poznawania świata i osiągnięć ludzkiej cywilizacji. Innymi słowy - zamiłowanie do uczenia się" - mówił dyrektor.

 

Dyrektor centrum poinformował, że CNK, wspólnie z partnerem - Ministerstwem Edukacji Narodowej - zaczyna realizację projektu "Przewrót Kopernikański". Największym komponentem projektu ma być wypracowanie standardów szkolnych pracowni przyrodniczych. "Tak naprawdę nie chodzi jednak o sprzęt, ale o wypracowanie kompetencji nauczycieli i sposobu nauczania - powiedział PAP dyrektor. - Nie chodzi o to, by w szkołach pojawiły się bardzo drogie laboratoria, które będą zamknięte na kłódkę. Zależy nam na tym, by - przy wsparciu nauczycieli - skutecznie wprowadzona była w szkołach taka metoda (nauki - PAP), która uaktywni ucznia i postawi go w centrum uwagi - wraz z jego indywidulanymi talentami, umiejętnościami, pasją i motywacją".

 Firmhofer przyznał, że projekt "Przewrót Kopernikański" ma rozwijać komunikowanie się, analizę, współpracę, kreatywność, formułowanie i rozwiązywanie problemów. "To są kluczowe umiejętności, o których mówią pracodawcy" - zwrócił uwagę Firmhofer.

 W ramach "Przewrotu Kopernikańskiego" powstać ma też program rozwoju nauczycieli. Przedstawione będą im narzędzia potrzebne do uczenia i przeprowadzone zostaną cykle warsztatów dydaktycznych dla nauczycieli. W 2015 r. mają zostać wypracowane standardy dla szkolnych pracowni przyrodniczych i standardy kompetencyjne. "W ślad za tym, jak zapewnia nas Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i MEN idą bardzo znaczące środki; minister Krystyna Szumilas mówiła o 1,5 mld zł na wyposażenie szkolnych pracowni w całej Polsce" - zaznaczył dyrektor CNK.

 W środę poinformowano też że w pierwszym kwartale 2014 r. w CNK otwarta ma być nowa stała instalacja otwarta dla zwiedzających - "Strefa Innowacji". Jej tematem ma być mózg. "Chcemy go pokazać tak, jak nigdy na świecie jeszcze nie był prezentowany" - zaznacza Jacek Balicki z firmy Samsung, która przygotowuje eksponat. Zdradził, że w "Strefie Innowacji" dzięki użyciu najnowszych technologii prezentowane będą rzeczy, których nie widać gołym okiem.Źródło: Nauka w Polsce
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl