Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Centrum Nauki Kopernik odwiedził już gość nr 3 000 000

29 sierpień 2013.
Centrum Nauki Kopernik odwiedził już gość nr 3 000 000
7-letni Mateusz z Raszyna przekroczył w środę progi Warszawskiego Centrum Nauki Kopernik jako trzymilionowy gość. Centrum od otwarcia w listopadzie 2010 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Gościa nr 3 000 000 uroczyście powitał m.in. dyrektor CNK, Robert Firmhofer oraz zastępca prezydenta m. st. Warszawy, Michał Olszewski. 7-letni Mateusz, który zainteresowany jest konstruowaniem i robotyką, odwiedzał Centrum Nauki Kopernik po raz czwarty, razem z mamą Małgorzatą i bratem Marcelem. Mateusz przyznał, że w Koperniku najbardziej lubi galerię Bzzz, w której najbardziej zaciekawiły go urządzenia wodne.

 "Te trzy miliony dzisiaj, to jest dla mnie bardzo symboliczna liczba. Bo 3 miliony mieszkańców mieszka w metropolii warszawskiej. Można więc by sobie wyobrazić, że dziś do Centrum Nauki Kopernik wchodzi właśnie ostatnia osoba z tej metropolii" - powiedział Michał Olszewski.

 Firmhofer z kolei przypomniał, że trzy miliony gości odwiedziło centrum w ciągu niespełna trzech lat. "To są bardzo różne osoby, o bardzo różnym wykształceniu, pasjach i zawodach, przyjeżdzające do nas z całej Polski. Łączą ich dwie rzeczy - chęć ciekawego aktywnego spędzenia czasu oraz pragnienie poznawania świata i osiągnięć ludzkiej cywilizacji. Innymi słowy - zamiłowanie do uczenia się" - mówił dyrektor.

 

Dyrektor centrum poinformował, że CNK, wspólnie z partnerem - Ministerstwem Edukacji Narodowej - zaczyna realizację projektu "Przewrót Kopernikański". Największym komponentem projektu ma być wypracowanie standardów szkolnych pracowni przyrodniczych. "Tak naprawdę nie chodzi jednak o sprzęt, ale o wypracowanie kompetencji nauczycieli i sposobu nauczania - powiedział PAP dyrektor. - Nie chodzi o to, by w szkołach pojawiły się bardzo drogie laboratoria, które będą zamknięte na kłódkę. Zależy nam na tym, by - przy wsparciu nauczycieli - skutecznie wprowadzona była w szkołach taka metoda (nauki - PAP), która uaktywni ucznia i postawi go w centrum uwagi - wraz z jego indywidulanymi talentami, umiejętnościami, pasją i motywacją".

 Firmhofer przyznał, że projekt "Przewrót Kopernikański" ma rozwijać komunikowanie się, analizę, współpracę, kreatywność, formułowanie i rozwiązywanie problemów. "To są kluczowe umiejętności, o których mówią pracodawcy" - zwrócił uwagę Firmhofer.

 W ramach "Przewrotu Kopernikańskiego" powstać ma też program rozwoju nauczycieli. Przedstawione będą im narzędzia potrzebne do uczenia i przeprowadzone zostaną cykle warsztatów dydaktycznych dla nauczycieli. W 2015 r. mają zostać wypracowane standardy dla szkolnych pracowni przyrodniczych i standardy kompetencyjne. "W ślad za tym, jak zapewnia nas Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i MEN idą bardzo znaczące środki; minister Krystyna Szumilas mówiła o 1,5 mld zł na wyposażenie szkolnych pracowni w całej Polsce" - zaznaczył dyrektor CNK.

 W środę poinformowano też że w pierwszym kwartale 2014 r. w CNK otwarta ma być nowa stała instalacja otwarta dla zwiedzających - "Strefa Innowacji". Jej tematem ma być mózg. "Chcemy go pokazać tak, jak nigdy na świecie jeszcze nie był prezentowany" - zaznacza Jacek Balicki z firmy Samsung, która przygotowuje eksponat. Zdradził, że w "Strefie Innowacji" dzięki użyciu najnowszych technologii prezentowane będą rzeczy, których nie widać gołym okiem.Źródło: Nauka w Polsce
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl