Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Oprogramowanie "zenon" firmy COPA-DATA spełnia wymagania organizacji TÜV SÜD w zakresie zarządzania danymi energetycznymi (Energy Data Management)

30 sierpień 2013.

Jednostka certyfikująca TÜV SÜD Industrie Service GmbH potwierdziła niedawno, że oprogramowanie HMI / SCADA - zenon firmy COPA-DATA, spełnia wymagania TÜV SÜD niezbędne dla uzyskania certyfikatu zarządzania danymi energetycznymi zgodnego z normą ("Certified Energy Data Management"). Oprogramowanie spełniło więc decydujące kryteria określone przez międzynarodowy standard energetyczny ISO 50001.

Celem zarządzania energią, zgodnie z normą ISO 50001, jest ciągłe udoskonalenie metod optymalnego jej wykorzystania w przedsiębiorstwie. Standard wspiera zespoły produkcyjne w tworzeniu podstawowych warunków do wdrożenia oraz doskonalenia tego procesu poprzez wykorzystanie modelu PDCA czyli: Zaplanuj - Zastosuj - Sprawdź - Działaj, który wymaga kompleksowego zarządzania danymi energetycznymi.


Zgodność z ISO 50001
Aby proces certyfikacji zakończył się pomyślnie musiały zostać spełnione następujące wymagania dotyczące szczególnych właściwości systemu zenon: obecność wirtualnych punktów pomiarowych, określenie tendencji zużycia energii, określenie wartości dopuszczalnych i ostrzeżeń w przypadku ich naruszenia, tworzenie kluczowych wskaźników wydajności oraz tworzenie raportów energetycznych. W tym celu specjaliści z TÜV SÜD przeprowadzili dokładną ocenę oprogramowania zenon zgodnie z kryteriami TÜV SÜD w siedzibie firmy COPA-DATA, w Salzburgu. Kluczowym wymogiem było również wdrożenie systemu zarządzania danymi energetycznymi z zastosowaniem produktów zenon w rzeczywistym środowisku przemysłowym. Wydanie certyfikatu potwierdziło, że moduły oprogramowania zenon spełniają wymagania TÜV SÜD i zapewniają odpowiednie wsparcie dla przedsiębiorstw, określone w rozdziale 4.6.1. standardu ISO 50001.

Emilian Axinia, manager firmy COPA-DATA, który był odpowiedzialny za proces certyfikacji, podsumowuje: ?Certyfikacja przez TÜV SÜD jest dla nas kolejnym, cennym, potwierdzeniem, że otwartość, elastyczność i funkcjonalność rodziny produktów zenon pozwala skutecznie wdrożyć system zarządzania danymi energetycznymi (EDMS) w każdym przedsiębiorstwie przemysłowym. Jesteśmy zadowoleni, że w ten sposób możemy przyczynić się do zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zmniejszenia kosztów energii w całym procesie produkcji?.

Więcej informacji można uzyskać na stronach: www.copadata.com/ISO50001 i www.tuev-sued.de/energy-certification.

Informacje o COPA-DATA
COPA-DATA jest technologicznym liderem w zakresie ergonomicznych i dynamicznych rozwiązań procesowych. Założona w 1987 roku spółka opracowała w swojej siedzibie w Austrii oprogramowanie zenon dla: HMI/SCADA, dynamicznego raportowania z produkcji orazi zintegrowanych systemów PLC. Spółka sprzedaje oprogramowanie zenon w swoich biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Dzięki zdecentralizowanej strukturze korporacyjnej klienci mają możliwość bezposredniego kontaktu z lokalnymi przedstawicielami firmy oraz uzyskania lokalnego wsparcia sprzedażowego i technicznego. COPA-DATA, jako spółka niezależna i dostosowująca się do nowych warunków, działa prężnie i ciągle podnosi standardy dotyczące funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest także liderem wyznaczającym tendencje na rynku. Ponad 80 tysięcy systemów zainstalowanych w ponad 50 krajach zapewniło całkiem nową automatykę spółkom w przemyśle spożywczym, w sektorze energii i infrastruktury, a także w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym.


Informacje o oprogramowaniu zenon
zenon to rodzina zróżnicowanych produktów firmy COPA-DATA, wprowadzająca ergonomiczne rozwiązania procesowe w wielu branżach, począwszy od czujników do ERP. W jej skład wchodzą: zenon Analyzer, zenon Supervisor, zenon Operator i zenon Logic. zenon Analyzer to rozwiązanie pozwalające na tworzenie zindywidualizowanych raportów (np. dotyczące zużycia, przestojów, KPI) na podstawie danych z IT i automatyki. zenon Supervisor, niezależny system SCADA, umożliwia wszechstronne monitorowanie procesów i kontrolowanie systemów redundantnych, także w złożonych sieciach i poprzez zdalny dostęp. zenon Operator, jako system HMI, gwarantuje bezpieczną kontrolę.

Informacja o TÜV SÜD:
TÜV SÜD jest wiodącą międzynarodową organizacją techniczną działającą w przemyśle, transporcie, która zajmuje się CERTYFIKACJĄ. Eksperci i konsultanci techniczni współpracują z klientami i dysponują obszerną wiedzą odnośnie do procesów przemysłowych w całym zakresie ich problematyki. Koncentrują oni swoje usługi wokół podstawowych kompetencji doradczych w dziedzinie badań, certyfikacji i szkoleń. Ok. 19 000 pracowników zajmuje się optymalizacją technologii, systemów i know-how w ponad 800 miejscach w Europie, obu Amerykach, Azji i Afryce. Więcej informacji na stronie: www.tuv-sud.com. http://www.tuv-sud.com/

 

Kontakt prasowy:
Urszula Bizoń-Żaba
z-ca dyrektora generalnego/marketing manager

COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
Ul. Josepha Conrada 51
31-357 Kraków
Tel.: +48 (12) 290 10 54 wew.13
urszula.bizon-zaba@copadata.com
www.copadata.plŹródło: Copa Data
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl