Dziś jest wtorek, 31 marzec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1466 +1.3% 1EUR 4.5523 +0.28% 1GBP 5.1052 +0.7%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
31 marzec 2020
Fluid Power 
więcej
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Oprogramowanie "zenon" firmy COPA-DATA spełnia wymagania organizacji TÜV SÜD w zakresie zarządzania danymi energetycznymi (Energy Data Management)

30 sierpień 2013.

Jednostka certyfikująca TÜV SÜD Industrie Service GmbH potwierdziła niedawno, że oprogramowanie HMI / SCADA - zenon firmy COPA-DATA, spełnia wymagania TÜV SÜD niezbędne dla uzyskania certyfikatu zarządzania danymi energetycznymi zgodnego z normą ("Certified Energy Data Management"). Oprogramowanie spełniło więc decydujące kryteria określone przez międzynarodowy standard energetyczny ISO 50001.

Celem zarządzania energią, zgodnie z normą ISO 50001, jest ciągłe udoskonalenie metod optymalnego jej wykorzystania w przedsiębiorstwie. Standard wspiera zespoły produkcyjne w tworzeniu podstawowych warunków do wdrożenia oraz doskonalenia tego procesu poprzez wykorzystanie modelu PDCA czyli: Zaplanuj - Zastosuj - Sprawdź - Działaj, który wymaga kompleksowego zarządzania danymi energetycznymi.


Zgodność z ISO 50001
Aby proces certyfikacji zakończył się pomyślnie musiały zostać spełnione następujące wymagania dotyczące szczególnych właściwości systemu zenon: obecność wirtualnych punktów pomiarowych, określenie tendencji zużycia energii, określenie wartości dopuszczalnych i ostrzeżeń w przypadku ich naruszenia, tworzenie kluczowych wskaźników wydajności oraz tworzenie raportów energetycznych. W tym celu specjaliści z TÜV SÜD przeprowadzili dokładną ocenę oprogramowania zenon zgodnie z kryteriami TÜV SÜD w siedzibie firmy COPA-DATA, w Salzburgu. Kluczowym wymogiem było również wdrożenie systemu zarządzania danymi energetycznymi z zastosowaniem produktów zenon w rzeczywistym środowisku przemysłowym. Wydanie certyfikatu potwierdziło, że moduły oprogramowania zenon spełniają wymagania TÜV SÜD i zapewniają odpowiednie wsparcie dla przedsiębiorstw, określone w rozdziale 4.6.1. standardu ISO 50001.

Emilian Axinia, manager firmy COPA-DATA, który był odpowiedzialny za proces certyfikacji, podsumowuje: ?Certyfikacja przez TÜV SÜD jest dla nas kolejnym, cennym, potwierdzeniem, że otwartość, elastyczność i funkcjonalność rodziny produktów zenon pozwala skutecznie wdrożyć system zarządzania danymi energetycznymi (EDMS) w każdym przedsiębiorstwie przemysłowym. Jesteśmy zadowoleni, że w ten sposób możemy przyczynić się do zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zmniejszenia kosztów energii w całym procesie produkcji?.

Więcej informacji można uzyskać na stronach: www.copadata.com/ISO50001 i www.tuev-sued.de/energy-certification.

Informacje o COPA-DATA
COPA-DATA jest technologicznym liderem w zakresie ergonomicznych i dynamicznych rozwiązań procesowych. Założona w 1987 roku spółka opracowała w swojej siedzibie w Austrii oprogramowanie zenon dla: HMI/SCADA, dynamicznego raportowania z produkcji orazi zintegrowanych systemów PLC. Spółka sprzedaje oprogramowanie zenon w swoich biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Dzięki zdecentralizowanej strukturze korporacyjnej klienci mają możliwość bezposredniego kontaktu z lokalnymi przedstawicielami firmy oraz uzyskania lokalnego wsparcia sprzedażowego i technicznego. COPA-DATA, jako spółka niezależna i dostosowująca się do nowych warunków, działa prężnie i ciągle podnosi standardy dotyczące funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest także liderem wyznaczającym tendencje na rynku. Ponad 80 tysięcy systemów zainstalowanych w ponad 50 krajach zapewniło całkiem nową automatykę spółkom w przemyśle spożywczym, w sektorze energii i infrastruktury, a także w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym.


Informacje o oprogramowaniu zenon
zenon to rodzina zróżnicowanych produktów firmy COPA-DATA, wprowadzająca ergonomiczne rozwiązania procesowe w wielu branżach, począwszy od czujników do ERP. W jej skład wchodzą: zenon Analyzer, zenon Supervisor, zenon Operator i zenon Logic. zenon Analyzer to rozwiązanie pozwalające na tworzenie zindywidualizowanych raportów (np. dotyczące zużycia, przestojów, KPI) na podstawie danych z IT i automatyki. zenon Supervisor, niezależny system SCADA, umożliwia wszechstronne monitorowanie procesów i kontrolowanie systemów redundantnych, także w złożonych sieciach i poprzez zdalny dostęp. zenon Operator, jako system HMI, gwarantuje bezpieczną kontrolę.

Informacja o TÜV SÜD:
TÜV SÜD jest wiodącą międzynarodową organizacją techniczną działającą w przemyśle, transporcie, która zajmuje się CERTYFIKACJĄ. Eksperci i konsultanci techniczni współpracują z klientami i dysponują obszerną wiedzą odnośnie do procesów przemysłowych w całym zakresie ich problematyki. Koncentrują oni swoje usługi wokół podstawowych kompetencji doradczych w dziedzinie badań, certyfikacji i szkoleń. Ok. 19 000 pracowników zajmuje się optymalizacją technologii, systemów i know-how w ponad 800 miejscach w Europie, obu Amerykach, Azji i Afryce. Więcej informacji na stronie: www.tuv-sud.com. http://www.tuv-sud.com/

 

Kontakt prasowy:
Urszula Bizoń-Żaba
z-ca dyrektora generalnego/marketing manager

COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
Ul. Josepha Conrada 51
31-357 Kraków
Tel.: +48 (12) 290 10 54 wew.13
urszula.bizon-zaba@copadata.com
www.copadata.plŹródło: Copa Data
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl