Dziś jest czwartek, 23 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8202 -0.21% 1EUR 4.237 -0.21% 1GBP 4.9894 -0.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
13 luty 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 76 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Dow świętuje 40-lecie obecności w Polsce

3 wrzesień 2013.
Dow świętuje 40-lecie obecności w Polsce

Dow świętuje dzisiaj 40-lecie obecności firmy w Polsce wraz z szerokim gronem swoich klientów i interesariuszy. Dow prowadzi działalność w Polsce nieprzerwanie od 1973, kiedy to otwarto pierwsze biuro w Warszawie. Było to potwierdzenie dłuterminowego przywiązania Dow do działaności w kraju, którego następstwem była decyzja o rozwinięciu działalności w całej Europie Środkowej. 

?Dow zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest budowanie i ciągłe umacnianie relacji ze swoimi klientami oraz innymi interesariuszami w Polsce.? powiedział  Heinz Haller, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny ds. Handlowych, Prezes Dow na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. ?Przez ostatnie 40 lat, Dow udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem dla przedstawicieli instytucji rządowych oraz krajowych organizacji chemicznych w celu nieustannego podnoszenia standardów bezpieczeństwa oraz troski o zdrowie ludzi i środowisko naturalne.? dodał Haller.

Poza działalnością handlową w ramach Dow and Dow AgroSciences z siedzibą w Warszawie, spółka prowadzi wspierające klientów Centrum Serwisowe Systemów Poliuretanowych (Polyurethane System House Service Center) w Łazach. W następstwie nabycia w 2009 roku spółki Rohm and Haas, Fima Dow jeszcze bardziej wzmocniła swoją pozycję na lokalnym rynku i rozszerza swą obecność w Polsce dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu w Dzierżoniowie, wybudowanemu przez spółkę joint venture SKC-HAAS w celu produkcji materiałów elektronicznych. W celu sprostania zapotrzebowaniu klientów Dow posiada również przestrzeń magazynową w Błoniu.

Christoph Sikora, Dyrektor Generalny Dow na Europę Środkową, powiedział ?Dow ma jak najlepsze doświadczenia z lokalnym rynkiem i wierzymy, że nasza stała obecność w Polsce jest korzystna dla całego biznesu. Pozytywnie oceniamy ostatnie 40 lat naszej działności i optymistycznie patrzymy w przyszłość ku kolejnym 40 latom?.

?We współpracy z polskimi firmami sektora chemicznego, władzami, różnymi organizacjami, środowiskiem akademickim oraz społecznościami lokalnymi ciągle poszukujemy sposobów, aby wywierać pozytywny wpływ na rozwój społeczności w których działamy?, dodaje Robert Stankiewicz, Prezes Zarządu Dow na Polskę i kraje bałtyckie. ?Dziś nasze priorytety pozostają niezmienione: bazując na osiągnięciach poprzednich lat, chcielibyśmy zwiększyć świadomość marki Dow, wzmocnić nasz wizerunek na lokalnym rynku i pozostać nie tylko dobrym sąsiadem, ale także firmą, która działa odpowiedzialnie na całym świecie? - powiedział Robert Stankiewicz.

W Polsce Dow zatrudnia ponad 120 wysokowykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników ? zespół ludzi, którzy rozwijają zrównoważone rozwiązania na potrzeby społeczeństwa. Oprócz swoich codziennych obowiązków, pracownicy Dow w Polsce dobrowolnie inicjują działania oraz angażują się w różne projekty, które przyczyniają się do budowania postępu w różnych aspektach życia codziennego: poprzez poprawę warunków życia, wsparcie w czasie klęsk żywiołowych, podnoszenie świadomości na temat globalnych wyzwań, aktywizację społeczności lokalnych oraz wspieranie programów edukacyjnych.

?
O Firmie Dow
Dow (NYSE: DOW) łączy siłę nauki i technologii z ?czynnikiem ludzkim?, aby z pasją wprowadzać innowacje będące podstawą cywilizacyjnego postępu. Firma w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju wzbogaca branżę chemiczną o nowatorskie rozwiązania, pomagając tym samym w rozwiązywaniu wielu światowych problemów, stanowiących największe wyzwania, takich jak zapotrzebowanie na czystą wodę, wytwarzanie i poszanowanie energii odnawialnej czy zwiększanie produkcji rolnej. Zróżnicowana i wyróżniająca się w branży oferta firmy Dow zawierająca specjalistyczne chemikalia, materiały zaawansowane, środki ochrony roślin i tworzywa sztuczne, to szeroki wybór produktów i rozwiązań technologicznych dostępnych dla klientów w około 160 krajach i sektorach szybko rozwijających się, takich jak elektronika, woda, energia, powłoki i rolnictwo. W roku 2012 firma Dow osiągnęła sprzedaż roczną na poziomie 57 mld USD i na całym świecie zatrudniała około 54 tys. pracowników. Firma oferuje ponad 5 tys. produktów wytwarzanych w 188 zakładach zlokalizowanych w 36 krajach. Określenia ?Dow? lub ?firma? oznaczają The Dow Chemical Company oraz jej spółki zależne konsolidowane, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej. Więcej informacji o firmie Dow znaleźć można na stronie www.dow.com

Dow w Polsce

Firma Dow jest obecna na polskim rynku od 40 lat. Oferuje duży wybór tworzyw sztucznych i chemikaliów do zastosowań podstawowych i specjalnych dla szeroko pojmowanego przemysłu przetwórczego, w tym: motoryzacyjnego, petrochemicznego, opakowaniowego, konstrukcyjno-budowlanego, meblowego, przewodów i kabli, dużego AGD, uzdatniania wody i produktów rolnych. Od kiedy,  w 1973 roku,  firma Dow oficjalnie otworzyła swoje pierwsze przedstawicielstwo w Warszawie, jej działalność na polskim rynku znacznie się rozwinęła. Dziś Polska jest jednym z największych państw pod względem sprzedaży w regionie Europy Wschodniej. W 2012 roku firma Dow osiągnęła w Polsce obroty przekraczające pół miliarda USD, zatrudniając ponad 120 wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników. Oprócz biura handlowego w Warszawie, firma posiada wspierające klientów Centrum Serwisowe Systemów Poliuretanowych w Łazach (10 km od Warszawy). Po przejęciu spółki Rohm and Haas w roku 2009, firma Dow konsekwentnie umacniała pozycję na lokalnym rynku, podkreślając swoją obecność dzięki nowej fabryce materiałów elektronicznych, zbudowanej w Dzierżoniowie przez spółkę joint venture SKC-HAAS. Więcej informacji o firmie Dow w Polsce można znaleźć na stronie: http://easterneurope.dow.com/eu/pol/pl/.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl