Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Dow świętuje 40-lecie obecności w Polsce

3 wrzesień 2013.
Dow świętuje 40-lecie obecności w Polsce

Dow świętuje dzisiaj 40-lecie obecności firmy w Polsce wraz z szerokim gronem swoich klientów i interesariuszy. Dow prowadzi działalność w Polsce nieprzerwanie od 1973, kiedy to otwarto pierwsze biuro w Warszawie. Było to potwierdzenie dłuterminowego przywiązania Dow do działaności w kraju, którego następstwem była decyzja o rozwinięciu działalności w całej Europie Środkowej. 

?Dow zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest budowanie i ciągłe umacnianie relacji ze swoimi klientami oraz innymi interesariuszami w Polsce.? powiedział  Heinz Haller, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny ds. Handlowych, Prezes Dow na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. ?Przez ostatnie 40 lat, Dow udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem dla przedstawicieli instytucji rządowych oraz krajowych organizacji chemicznych w celu nieustannego podnoszenia standardów bezpieczeństwa oraz troski o zdrowie ludzi i środowisko naturalne.? dodał Haller.

Poza działalnością handlową w ramach Dow and Dow AgroSciences z siedzibą w Warszawie, spółka prowadzi wspierające klientów Centrum Serwisowe Systemów Poliuretanowych (Polyurethane System House Service Center) w Łazach. W następstwie nabycia w 2009 roku spółki Rohm and Haas, Fima Dow jeszcze bardziej wzmocniła swoją pozycję na lokalnym rynku i rozszerza swą obecność w Polsce dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu w Dzierżoniowie, wybudowanemu przez spółkę joint venture SKC-HAAS w celu produkcji materiałów elektronicznych. W celu sprostania zapotrzebowaniu klientów Dow posiada również przestrzeń magazynową w Błoniu.

Christoph Sikora, Dyrektor Generalny Dow na Europę Środkową, powiedział ?Dow ma jak najlepsze doświadczenia z lokalnym rynkiem i wierzymy, że nasza stała obecność w Polsce jest korzystna dla całego biznesu. Pozytywnie oceniamy ostatnie 40 lat naszej działności i optymistycznie patrzymy w przyszłość ku kolejnym 40 latom?.

?We współpracy z polskimi firmami sektora chemicznego, władzami, różnymi organizacjami, środowiskiem akademickim oraz społecznościami lokalnymi ciągle poszukujemy sposobów, aby wywierać pozytywny wpływ na rozwój społeczności w których działamy?, dodaje Robert Stankiewicz, Prezes Zarządu Dow na Polskę i kraje bałtyckie. ?Dziś nasze priorytety pozostają niezmienione: bazując na osiągnięciach poprzednich lat, chcielibyśmy zwiększyć świadomość marki Dow, wzmocnić nasz wizerunek na lokalnym rynku i pozostać nie tylko dobrym sąsiadem, ale także firmą, która działa odpowiedzialnie na całym świecie? - powiedział Robert Stankiewicz.

W Polsce Dow zatrudnia ponad 120 wysokowykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników ? zespół ludzi, którzy rozwijają zrównoważone rozwiązania na potrzeby społeczeństwa. Oprócz swoich codziennych obowiązków, pracownicy Dow w Polsce dobrowolnie inicjują działania oraz angażują się w różne projekty, które przyczyniają się do budowania postępu w różnych aspektach życia codziennego: poprzez poprawę warunków życia, wsparcie w czasie klęsk żywiołowych, podnoszenie świadomości na temat globalnych wyzwań, aktywizację społeczności lokalnych oraz wspieranie programów edukacyjnych.

?
O Firmie Dow
Dow (NYSE: DOW) łączy siłę nauki i technologii z ?czynnikiem ludzkim?, aby z pasją wprowadzać innowacje będące podstawą cywilizacyjnego postępu. Firma w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju wzbogaca branżę chemiczną o nowatorskie rozwiązania, pomagając tym samym w rozwiązywaniu wielu światowych problemów, stanowiących największe wyzwania, takich jak zapotrzebowanie na czystą wodę, wytwarzanie i poszanowanie energii odnawialnej czy zwiększanie produkcji rolnej. Zróżnicowana i wyróżniająca się w branży oferta firmy Dow zawierająca specjalistyczne chemikalia, materiały zaawansowane, środki ochrony roślin i tworzywa sztuczne, to szeroki wybór produktów i rozwiązań technologicznych dostępnych dla klientów w około 160 krajach i sektorach szybko rozwijających się, takich jak elektronika, woda, energia, powłoki i rolnictwo. W roku 2012 firma Dow osiągnęła sprzedaż roczną na poziomie 57 mld USD i na całym świecie zatrudniała około 54 tys. pracowników. Firma oferuje ponad 5 tys. produktów wytwarzanych w 188 zakładach zlokalizowanych w 36 krajach. Określenia ?Dow? lub ?firma? oznaczają The Dow Chemical Company oraz jej spółki zależne konsolidowane, chyba że wyraźnie zaznaczono inaczej. Więcej informacji o firmie Dow znaleźć można na stronie www.dow.com

Dow w Polsce

Firma Dow jest obecna na polskim rynku od 40 lat. Oferuje duży wybór tworzyw sztucznych i chemikaliów do zastosowań podstawowych i specjalnych dla szeroko pojmowanego przemysłu przetwórczego, w tym: motoryzacyjnego, petrochemicznego, opakowaniowego, konstrukcyjno-budowlanego, meblowego, przewodów i kabli, dużego AGD, uzdatniania wody i produktów rolnych. Od kiedy,  w 1973 roku,  firma Dow oficjalnie otworzyła swoje pierwsze przedstawicielstwo w Warszawie, jej działalność na polskim rynku znacznie się rozwinęła. Dziś Polska jest jednym z największych państw pod względem sprzedaży w regionie Europy Wschodniej. W 2012 roku firma Dow osiągnęła w Polsce obroty przekraczające pół miliarda USD, zatrudniając ponad 120 wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników. Oprócz biura handlowego w Warszawie, firma posiada wspierające klientów Centrum Serwisowe Systemów Poliuretanowych w Łazach (10 km od Warszawy). Po przejęciu spółki Rohm and Haas w roku 2009, firma Dow konsekwentnie umacniała pozycję na lokalnym rynku, podkreślając swoją obecność dzięki nowej fabryce materiałów elektronicznych, zbudowanej w Dzierżoniowie przez spółkę joint venture SKC-HAAS. Więcej informacji o firmie Dow w Polsce można znaleźć na stronie: http://easterneurope.dow.com/eu/pol/pl/.O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl