Dziś jest sobota, 11 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

AZM 300 - innowacyjna blokada elektromagnetyczna bezpieczeństwa wyposażona w indywidualne kodowanie i regulowaną siłę zatrzasku

4 wrzesień 2013.
AZM 300 - innowacyjna blokada elektromagnetyczna bezpieczeństwa wyposażona w indywidualne kodowanie i regulowaną siłę zatrzasku

 
Na targach SPS IPC Drives 2012, Grupa Schmersal zaprezentowała niezwykle innowacyjną blokadę elektromagnetyczną bezpieczeństwa o nietypowej zasadzie działania.

Już na pierwszy rzut oka blokada AZM 300 znacząco różni się od urządzeń tego typu oferowanych dotychczas na rynku. Innowacyjny system ryglowania w formie krzyża maltańskiego, umożliwia aktywację blokady w trzech płaszczyznach,. Dzięki temu jedna i ta sama wersja blokady może być używana w osłonach uchylnych z zawiasami po lewej lub prawej stronie, jak również w osłonach przesuwnych.

Inna zaleta prezentowanego rozwiązania to brak konieczności stosowania dodatkowych komponentów takich jak odboje lub zatrzaski. Powyższe funkcjonalności są już zintegrowane z blokadą, co z pewnością docenią producenci maszyn i linii produkcyjnych.

AZM 300 integruje także inną przydatną funkcję, czyli regulowaną siłę zatrzasku - niezwiązaną z bezpieczeństwem funkcję przytrzymywania drzwi, gdy blokada nie jest zaryglowana. Dzięki temu urządzenie może być łatwo dopasowane do indywidualnych wymagań.

Nowa blokada jest innowacyjna nie tylko od strony konstrukcji mechanicznej; także zastosowana elektronika wykorzystuje najnowsze dostępne technologie. Użytkownik może wybierać spośród trzech rodzajów kodowania, a zintegrowany czujnik RFID wykrywa rodzaj kodowania aktywatora.

W wersji podstawowej czujnik akceptuje każdy aktywator. Druga, kodowana wersja zadziała jedynie przy wykorzystaniu indywidualnie kodowanego aktywatora. Procedura parowania aktywatora z blokadą może być wielokrotnie powtarzana. Ostatnia dostępna wersja wymaga zastosowania aktywatora, z którym blokada została sparowana przy pierwszym uruchomieniu.

Użytkownik może wybrać wariant kodowania najbardziej odpowiedni do swojej aplikacji. Jest to bardzo istotne udogodnienie; badania wykazują, że manipulacja systemu bezpieczeństwa nadal pozostaje bardzo istotnym problemem. Stosowanie blokad z indywidualnie kodowanymi aktywatorami oczywiście nie wyklucza całkowicie manipulacji ale znacznie je utrudnia.

Nowa elektromagnetyczna blokada bezpieczeństwa spełnia wymagania PL e wg normy ISO EN 1349-1 oraz SIL 3. Przy projektowaniu wykorzystano m.in. konkretne wymagania zgłaszane przez producentów maszyn i linii pakujących, którzy poszukiwali kompaktowej blokady o szerokim wachlarzu zastosowań z możliwością użycia kodowanych aktywatorów i regulowaną siłą zatrzasku. Ponieważ potrzeby branży opakowań często są podobne do tych, zgłaszanych przez klientów z branży spożywczej, projektanci dostosowali nową blokadę do wysokich wymagań higienicznych. Obudowa urządzenia nie posiada miejsc, w których mógłby się gromadzić osad. Aktywator także wykonany jest z elementów o zaokrąglonych krawędziach. Dodatkowo blokada AZM 300 jest odporna na działanie większości detergentów, a dzięki wysokiemu stopniowi ochrony IP 69K sprawdzi się w zastosowaniach o wysokich wymaganiach higienicznych.


 Źródło: Schmersal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl