Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Rekordowa liczba wystawców na targach ENERGETAB 2013

23 wrzesień 2013.

Na zakończonych 19 września 2013 r. międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2013 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 740 wystawców z 18 krajów Europy i Azji. Na tych największych w tej branży w Europie Środkowej targach wystawcy starali się pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania. Z tymi najnowszymi rozwiązaniami postanowiło w tym roku zapoznać się około 21 tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy. Szczególnie było to widoczne drugiego dnia, gdy nad Szyndzielnią pojawiło się słońce a tłumy zwiedzających pojawiły się w alejkach pośród setek stoisk plenerowych.
Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, agregaty prądotwórcze i napędy, odnawialne źródła energii, maszty oświetleniowe i oprawy, aparaty i systemy pomiarowe, automatyki, przesyłania i obróbki informacji, kable i przewody, urządzenia UPS, pojazdy specjalistyczne dla energetyki oraz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług.

Do konkursu targowego było zgłoszonych 54 innowacyjnych produktów na wyróżniający się produkt. Wyniki konkursu w załączniku i na stronie: http://www.energetab.pl/konkurs/Konkurs%20ENTB2013.pdf.

Praktycznie prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania - niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Ale i mniej zaawansowanych w technice mogły zaciekawić prezentowane aparaty, narzędzia, nowoczesne źródła światła, cała gama specjalistycznych pojazdów czy podnośników, ogniwa fotowoltaiczne, kolektory słoneczne a nawet betonowe stacje transformatorowe kolorowo i przyjaźnie dla oka wkomponowane w otoczenie.

Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych.
I tak, w trakcie zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne konferencji, zatytułowanej "Produkcja Energii Elektrycznej z OZE oraz Systemy Zarządzania Jakością Energii" zostały zaprezentowane aktualne problemy wynikające z długotrwałego procesu powstawania ustawy o OZE a także uwarunkowania transformacji gospodarki na niskoemisyjną oraz wyzwania, jakim będzie musiała sprostać polska gospodarka na tej drodze - chociażby zdecydowane zwiększenie produktywności materiałowej i efektywności energetycznej.
Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza zaprosiła na panel gospodarczy, którego celem było promowanie rozwoju polsko - szwajcarskich stosunków gospodarczych. Owocnym rozmowom zgromadzonych biznesmenów bardzo sprzyjały smaczne specjały przygotowane osobiście przez znanego mistrza kuchni p. Kurta Schellera.

Jak zwykle, w popołudniowej porze pierwszego dnia przewodniczący Komisji Konkursowej - p. Tomasz Kołakowski zapoznał, licznie zgromadzonych w sali konferencyjnej hotelu Dębowiec, z werdyktem Komisji. W tym roku puchar Ministra Gospodarki przyznano ABB Sp. z o.o. za "Energooszczędne transformatory rozdzielcze wykonane z zastosowaniem rdzenia amorficznego". Natomiast statuetkę "Lwa" Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego za System automatyzacji nadzoru nad siecią SN - smart grid z wykorzystaniem urządzeń ZPUE S.A. - odebrał założyciel i główny akcjonariusz ZPUE SA - p. Bogusław Wypychewicz. Było to kolejne zaszczytne wyróżnienie dla tej doskonale rozwijającej się firmy i znakomite uhonorowanie jej dokonań w ciągu 25-letniej historii.
Uprzejmie zapraszamy do zapoznania się z pełną listą innowacyjnych produktów wyróżnionych w konkursie targów ENERGETAB 2013 na stronie: http://www.energetab.pl/konkurs/Konkurs%20ENTB2013.pdf.

Duże zainteresowanie towarzyszyło warsztatom zatytułowanym "Inżynier Elektryk w Europie - Ujednolicenie Kształcenia Inżynierów Elektryków w UE" zorganizowanym w ramach europejskiego projektu ELEVET przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Polską Izbę Gospodarczą Elektrotechniki. Organizatorzy warsztatów przedstawili nowe formuły szkolenia elektryków oraz możliwości "nałożenia" na krajowe ramy kształcenia zawodowego zasad określonych w projekcie ELEVET, w celu doprowadzenia do wzajemnego uznawania kwalifikacji w krajach UE. Ponad 50 uczestników warsztatów otrzymało w formie elektronicznej specjalnie opracowany podręcznik dla wykładowców.
Natomiast redakcja Fachowego Elektryka zorganizowała ciekawą konferencję na temat automatyki budynków w standardzie KNX. To samo Wydawnictwo zorganizowało podczas targów Mistrzostwa Polski Elektryków. Po trzydniowych zmaganiach zwycięzca wyjechał z targów z czekiem na kwotę 15 000 zł.

Targi ENERGETAB do doskonałe źródło informacji praktycznych dla studentów i młodzieży szkół zawodowych, stąd też często można było spotkać na targach młodych ludzi z ciekawością przysłuchujących się prezentacjom na stoiskach czy chowających do plecaków informatory, katalogi czy dostępne w wielu miejscach periodyki branżowe.
Wyjątkowo w tym roku można było spotkać jeszcze młodsze osóbki odwiedzające targi. Otóż  TAURON Dystrybucja S.A. na swoim stoisku zorganizowała pokazowe lekcje edukacyjne dla dzieci i młodszej młodzieży, inaugurując Program "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka". Celem programu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także odpowiedzialnego zachowania wokół infrastruktury energetycznej. Program jest realizowany zgodnie ze strategią społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy TAURON Polska Energia - Generalnego Partnera targów ENERGETAB. Oprócz oficjalnej konferencji prasowej zorganizowanej na stoisku TAURON Dystrybucja, o celach i organizacji kampanii "Bezpieczniki TAURONA" jej organizatorzy mieli okazję poinformować także podczas spotkania dziennikarzy czasopism branżowych, zorganizowanego na targach przez COSiW SEP. Była to także dobra okazja dla ZIAD - organizatora targów, aby wymienić się uwagami i spostrzeżeniami związanymi z targami z redaktorami naczelnymi patronów medialnych targów Energetab.
Targi Energetab są także znane z organizowanych przez wystawców nieformalnych wieczornych spotkań i bankietów w hotelach i restauracjach w Bielsku-Białej, Szczyrku, Wiśle czy Ustroniu. I tym razem były ku temu okazje, gdyż niektórzy wystawcy organizowali uroczyste spotkania z okazji obchodzonych jubileuszy. Tradycyjnie już drugiego dnia targów w godzinach popołudniowych odbyło się integracyjne spotkanie SEP-owców zorganizowane przez Bielsko-Bialski Oddział SEP, w którym udział wzięli elektrycy z innych Oddziałów, w tym ze Szczecina, Białegostoku, Warszawy.

Jeden z zagranicznych wystawców w wywiadzie dla prasy wyraził się, iż "miejsce i jego atmosfera powoduje, że co roku Bielsko-Biała staje się "Mekką" dla ludzi, którzy szukają nowych rozwiązań w energetyce. Nie wyobrażamy sobie, aby zaistnieć w polskiej energetyce bez obecności na targach ENERGETAB". Dziękując wszystkim uczestnikom tegorocznych targów za udział w ENERGETAB 2013,  jako ich Organizatorzy mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami światowymi z zakresu wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej do Bielska Białej na targi ENERGETAB 2014, które odbędą się w dniach od 16-18 września 2014.Źródło: Ziad Bielsko-Biała
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl