Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Proste rozwiązania, życiowe wynalazki

1 październik 2013.

Fundacja Siemens Stiftung ogłosiła listę 23 finalistów konkursu o przyznawaną przez nią nagrodę "empowering people. Award".

Co mają ze sobą wspólnego: para okularów za dolara, system chłodzenia "River-Ice" oraz pływająca elektrownia wodna? Wszystkie te wynalazki są proste, niedrogie i mogą pomóc mieszkańcom krajów rozwijających się. A ich wynalazcy znajdują się na opublikowanej właśnie liście finalistów zorganizowanego przez Siemens Stiftung konkursu "empowering people. Award". Wybór zwycięskiej trójki, która podzieli się nagrodą o łącznej wartości 100 tys euro, zostanie ogłoszony 30 października w Nairobi. Pozostałych 20 finalistów otrzyma 5 tys. euro na realizację swoich projektów.

Rywalizacja o nagrodę rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku w Rio de Janeiro. W ramach spotkania ONZ na temat zrównoważonego rozwoju fundacja Siemens Stiftung zainaugurowała nowy konkurs - wynalazcy i twórcy z całego świata zostali zaproszeni do przedstawienia prostych, lecz pomysłowych rozwiązań technicznych, które w zrównoważony sposób poprawią jakość życia w krajach rozwijających się.

Fundacja opublikowała już nazwiska 23 finalistów konkursu. Stworzone przez nich rozwiązania zostały uznane za najbardziej obiecujące z ponad 800 propozycji pochodzących z 90 krajów na całym świecie. Międzynarodowe jury przeanalizowało wynalazki z różnych kategorii: woda i ścieki, energia, żywność i rolnictwo, zarządzanie odpadami i recykling, ochrona zdrowia, mieszkania i budowle, technologie informacyjne i komunikacyjne. Jednym z istotnych kryteriów wyboru, oprócz jakości technicznej i ekologicznym walorom przedstawionych rozwiązań, był ich potencjał społeczny i ekonomiczny.

Lista finałowych wynalazków obejmuje szeroki wachlarz przetestowanych rozwiązań technicznych. Jak wyjaśnia Rolf Huber, dyrektor zarządzający Siemens Stiftung - "Propozycje bardzo wyraźnie pokazują, że rozwiązania techniczne mają dalekosiężny, pozytywny wpływ na warunki życia ludzi poprzez zapewnienie realnego, niedrogiego dostępu do wody, energii, opieki zdrowotnej, edukacji i komunikacji". Zrównoważone rozwiązania czynią życie codzienne łatwiejszym, promują niezależność i tworzą możliwości rozwoju gospodarczego.

Zaangażowanie fundacji nie ogranicza się jedynie do przyznania nagród. Siemens Stiftung tworzy bazę, w której opublikuje przedstawione rozwiązania. Taka baza wiedzy technicznej i przykłady praktycznych doświadczeń mogą przynieść korzyści nie tylko wytwórcom i użytkownikom, lecz także wynalazcom.

Rolf Huber dodaje - "Konkurs "empowering people. Award" pozwoli nam stworzyć aktywną społeczność, w ramach której zainteresowane osoby z całego świata będą mogły kontaktować się z  organizacjami i firmami współpracującymi w kwestiach niesienia pomocy krajom rozwijającym się".

 
.

 

 

 

 


 Źródło: Siemens Polska
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl