Dziś jest czwartek, 17 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8638 -0.76% 1EUR 4.2849 -0.28% 1GBP 4.9456 -0.31%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Proste rozwiązania, życiowe wynalazki

1 październik 2013.

Fundacja Siemens Stiftung ogłosiła listę 23 finalistów konkursu o przyznawaną przez nią nagrodę "empowering people. Award".

Co mają ze sobą wspólnego: para okularów za dolara, system chłodzenia "River-Ice" oraz pływająca elektrownia wodna? Wszystkie te wynalazki są proste, niedrogie i mogą pomóc mieszkańcom krajów rozwijających się. A ich wynalazcy znajdują się na opublikowanej właśnie liście finalistów zorganizowanego przez Siemens Stiftung konkursu "empowering people. Award". Wybór zwycięskiej trójki, która podzieli się nagrodą o łącznej wartości 100 tys euro, zostanie ogłoszony 30 października w Nairobi. Pozostałych 20 finalistów otrzyma 5 tys. euro na realizację swoich projektów.

Rywalizacja o nagrodę rozpoczęła się w czerwcu 2012 roku w Rio de Janeiro. W ramach spotkania ONZ na temat zrównoważonego rozwoju fundacja Siemens Stiftung zainaugurowała nowy konkurs - wynalazcy i twórcy z całego świata zostali zaproszeni do przedstawienia prostych, lecz pomysłowych rozwiązań technicznych, które w zrównoważony sposób poprawią jakość życia w krajach rozwijających się.

Fundacja opublikowała już nazwiska 23 finalistów konkursu. Stworzone przez nich rozwiązania zostały uznane za najbardziej obiecujące z ponad 800 propozycji pochodzących z 90 krajów na całym świecie. Międzynarodowe jury przeanalizowało wynalazki z różnych kategorii: woda i ścieki, energia, żywność i rolnictwo, zarządzanie odpadami i recykling, ochrona zdrowia, mieszkania i budowle, technologie informacyjne i komunikacyjne. Jednym z istotnych kryteriów wyboru, oprócz jakości technicznej i ekologicznym walorom przedstawionych rozwiązań, był ich potencjał społeczny i ekonomiczny.

Lista finałowych wynalazków obejmuje szeroki wachlarz przetestowanych rozwiązań technicznych. Jak wyjaśnia Rolf Huber, dyrektor zarządzający Siemens Stiftung - "Propozycje bardzo wyraźnie pokazują, że rozwiązania techniczne mają dalekosiężny, pozytywny wpływ na warunki życia ludzi poprzez zapewnienie realnego, niedrogiego dostępu do wody, energii, opieki zdrowotnej, edukacji i komunikacji". Zrównoważone rozwiązania czynią życie codzienne łatwiejszym, promują niezależność i tworzą możliwości rozwoju gospodarczego.

Zaangażowanie fundacji nie ogranicza się jedynie do przyznania nagród. Siemens Stiftung tworzy bazę, w której opublikuje przedstawione rozwiązania. Taka baza wiedzy technicznej i przykłady praktycznych doświadczeń mogą przynieść korzyści nie tylko wytwórcom i użytkownikom, lecz także wynalazcom.

Rolf Huber dodaje - "Konkurs "empowering people. Award" pozwoli nam stworzyć aktywną społeczność, w ramach której zainteresowane osoby z całego świata będą mogły kontaktować się z  organizacjami i firmami współpracującymi w kwestiach niesienia pomocy krajom rozwijającym się".

 
.

 

 

 

 


 Źródło: Siemens Polska
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl