Dziś jest czwartek, 16 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

System FERIS - rewolucja w branży grzewczej

3 październik 2013.

Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. Standardowe systemy ogrzewania oparte na grzejnikach konwekcyjnych bardzo często nie są w stanie zapewnić optymalnego komfortu cieplnego wewnątrz ogrzewanych pomieszczeń. Na ścianach, które pozostają zawsze chłodniejsze od podgrzanego powietrza ogrzewającego pomieszczenia, często występują takie zjawiska jak: pleśń, w mieszkaniu wzbija się kurz oraz alergeny, następuje wysuszanie powietrza. Wszystkie te niedogodności eliminuje innowacyjny system ogrzewania fazowego FERIS firmy C.D.N. Business Group. Dodatkowo system ten zapewnia bezkonkurencyjne oszczędności eksploatacyjne w ogrzewaniu pomieszczeń, dzięki swojej rewolucyjnej technologii - przemianie fazowej.

System przyjazny domownikom
Jednym z elementów systemu ogrzewania fazowego FERIS są podtynkowe panele grzewcze. Przy tradycyjnych grzejnikach źródłem ciepła rozchodzącego się w pomieszczeniach jest podgrzewana woda kotłowa. W przypadku systemu ogrzewania fazowego FERIS woda nie ogrzewa pomieszczeń, jej zadaniem jest przekazanie ciepła do kolektora dolnego panela, nie wypełniając go. Panele same zaczynają grzać poprzez zastosowaniu innowacyjnej technologii przemiany fazowej wewnątrz elementów grzewczych. Dzięki temu w obiegu hydraulicznym budynku przy ogrzewaniu FERIS znajduje się mniej wody aż o 80%. Dla przykładu - w budynku ok. 150m2 przy zastosowaniu systemu FERIS krąży około 35 litrów wody o średniej temperaturze 35 C. Subtelne ciepło promieniujące ze ścian jest porównywalne do promieniowania słonecznego, a więc jest to najzdrowsza forma ogrzewania dla domowników. Co istotne temperatura powierzchni grzejnej paneli jest o kilkadziesiąt stopni niższa niż w grzejnikach konwekcyjnych. A to ma bardzo znaczący wpływ na nasze zdrowie - wykazano, że ogrzewania ścienne nie powodują takich niepożądanych skutków jak tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe, czyli: podrażnienia oczu, choroby gardła i błony śluzowej, poprzez wysuszanie i przegrzewanie powietrza. Ogrzewanie ścienne powoduje mniejszą cyrkulację powietrza, a co za tym idzie mniejszą cyrkulację kurzu powodującego u wielu osób reakcje alergiczne. Obniżenie wilgotności ogrzewanej ściany minimalizuje z kolei  ryzyko rozwoju pleśni. System FERIS całkowicie wysusza mur, wypychając z niego wilgoć. Sucha przegroda budowlana stanowi bardzo dobry izolator termiczny. Innymi słowy System FERIS poprawia energooszczędność budynku.

Zgrana współpraca
System FERIS  jest w pełni kompatybilny z istniejącymi rozwiązaniami i współpracuje z każdym źródłem ciepła (pompy ciepła, kolektory słoneczne, kominek z płaszczem wodnym, ogrzewanie elektryczne, kocioł gazowy, olejowy oraz na paliwa stałe)
 Podstawową różnicą pomiędzy ściennym ogrzewaniem fazowym a konwencjonalnym jest sposób oddawania ciepła. W ogrzewaniu tradycyjnym, niezależnie od tego, czy jest to grzejnik lub systemy podłogowe, zawsze najpierw jest nagrzewane powietrze, a dopiero od niego mieszkańcy i przedmioty, znajdujące się w pomieszczeniu. Przy ogrzewaniu ściennym, którym jest system fazowy FERIS jest odwrotnie: promieniowanie nagrzewa bezpośrednio ciała stałe będące w jego zasięgu, osoby, przedmioty a dopiero potem pośrednio powietrze. Pomimo tego wcale nie odczuwamy zimna. Kolejną ważną sprawą wpływającą na komfort oraz korzyści eksploatacyjne jest to, że dla promieniowania cieplnego, przy ogrzewaniu ściennym, przy temperaturze w pomieszczeniu 18 C, odczuwamy taki sam komfort cieplny jak przy ogrzewaniu tradycyjnym, grzejnikowym przy ogrzanym powietrzu do temperatury 21 C - mówi Marcin Dziedzic twórca marki FREIS, współwłaściciel firmy C.D.N. Business Group


Grzejniki ścienne, zbudowane z paneli FERIS posiadają małą bezwładność cieplną, dzięki temu znacznie szybciej reagują na zmianę parametrów wymuszających ich pracę i w konsekwencji w krótszym czasie dostosowują swoją wydajność do chwilowego zapotrzebowania na ciepło. Może się ono zmieniać np. pod wpływem zmiany nasłonecznienia, obecności ludzi czy włączenia sprzętu biurowego.
Jednocześnie stosowanie ogrzewania ściennego zmniejsza zapotrzebowanie na ciepło poprzez obniżenie wymaganej temperatury wewnętrznej oraz ograniczenie strat ciepła przez przenikanie. Dodatkowe oszczędności to mniejsze straty na wietrzeniu pomieszczeń ogrzewanych oraz nieszczelności w obiektach. 

ZOSTAŃ WŁAŚCICIELEM SALONU POD MARKĄ FERIS.
Firma C.D.N. Business Group rozwija sieć sprzedaży i dystrybucji na terenie całego kraju i zaprasza do współpracy podmioty zainteresowane tworzeniem Salonów oraz Oddziałów firmowych pod marką FERIS.

Więcej informacji na stronie internetowej:   www.feris.coO nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl