Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Bezpieczniejsze loty z Rittal

7 październik 2013.
Bezpieczniejsze loty z Rittal

 Pracownicy niemieckiej agencji bezpieczeństwa lotów DFS codziennie koordynują do 10 000 ruchów samolotów w niemieckiej przestrzeni powietrznej

19.09.2013. Niemiecka agencja bezpieczeństwa lotów DFS - wyposażając centra danych - stawia na szafy TS IT Rittal. W trzech lokalizacjach znajdzie zastosowanie ponad 930 szaf serwerowych firmy. Podstawą wyboru produktów Rittal były takie cechy, jak funkcjonalność oraz technika TS IT. Inteligentny system modułowy składający się z programu szaf i akcesoriów oraz zredukowana kompleksowość i przyjazna technologia montażu pozwalają na znaczne zwiększenie efektywności zamawiania i montażu, a przez to zredukowanie kosztów.

DFS codziennie koordynuje do 10 000 ruchów samolotów. Działa na 16 lotniskach międzynarodowych i prowadzi centra kontroli w Langen, Monachium oraz w Bremen i Karlsruhe. Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo także w przyszłości, DFS planuje w najbliższych latach kompleksowe odnowienie infrastruktury IT. Realizując ów cel agencja zamówiła w Rittal ponad 930 szaf serwerowych TS IT.

Obecnie DFS buduje w Langen nowe centrum techniczne, w którym będą użytkowane testowe systemy dla przyszłych operacyjnych systemów bezpieczeństwa lotów. Docelowo na około 800m2 zastosowanie znajdzie 350 szaf TS IT Rittal. W Monachium również powstaje nowy obiekt, w którym na powierzchni 1800m2 znajdzie się miejsce dla ok. 100 stanowisk roboczych kontrolerów lotów. W pozostałych pomieszczeniach przewidziano instalację prawie 400 szaf serwerowych, które zostaną wyposażone w technologie sieciowe oraz serwerowe. Szafy IT znajdą zastosowanie również w Bremen.

?Już w przeszłości z powodzeniem realizowaliśmy projekty infrastrukturalne w oddziałach DFS w oparciu o rozwiązania Rittal?, komentuje Jörg Schnatz, Szef Działu Wyposażenia Technicznego Budynków.

Dla zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa DFS w Monachium i Langen wprowadza nowy system komunikacjo głosowej, którego technika jest umieszczona w szafach serwerowych Rittal TS IT.
Mała złożoność

Standardowe wyposażenie podstawowe racków IT Rittal obejmuje elastyczną płaszczyznę montażową 19", dzielone ściany boczne z szybkimi zamknięciami oraz zoptymalizowanym wprowadzeniem kabli z listwami szczotkowymi. Zestaw ten spełnia niemal wszystkie wymagania odnośnie szaf serwerowych i sieciowych. Użytkownik nie musi już dokonywać skomplikowanego wyboru elementów rozbudowy. Większą efektywność przy dalszej, indywidualnej zabudowie zapewnia technika szybkiego montażu. Dzięki niej jedna osoba - bez użycia narzędzi - może w ciągu kilku minut zamontować takie komponenty akcesoriów, jak półki urządzeniowe i szyny ślizgowe. Odległość płaszczyzn montażowych można zablokować ręcznie, wykonalne są też wymiary 21?, 23? i 24?. Tak samo łatwa ?bez przerywania pracy ? jest rozbudowa szaf serwerowych TS IT o listwę RFID do automatycznej inwentaryzacji wszystkich zainstalowanych komponentów, jak serwery oraz przełączniki.Źródło: Rittal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl