Dziś jest niedziela, 18 sierpień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9281 +1.01% 1EUR 4.3543 +0.18% 1GBP 4.7713 +1.68%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi Plastpol 2019 juz za tydzień!
więcej
Już za miesiąc spotkanie branży energetycznej i elektrycznej w Poznaniu
więcej
Poradnik "Dom bez rachunków"
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
11 wrzesień 2019
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu 
więcej
17 wrzesień 2019
ENERGETAB - największe w Polsce targi energetyki i elektrotechniki 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Bezpieczniejsze loty z Rittal

7 październik 2013.
Bezpieczniejsze loty z Rittal

 Pracownicy niemieckiej agencji bezpieczeństwa lotów DFS codziennie koordynują do 10 000 ruchów samolotów w niemieckiej przestrzeni powietrznej

19.09.2013. Niemiecka agencja bezpieczeństwa lotów DFS - wyposażając centra danych - stawia na szafy TS IT Rittal. W trzech lokalizacjach znajdzie zastosowanie ponad 930 szaf serwerowych firmy. Podstawą wyboru produktów Rittal były takie cechy, jak funkcjonalność oraz technika TS IT. Inteligentny system modułowy składający się z programu szaf i akcesoriów oraz zredukowana kompleksowość i przyjazna technologia montażu pozwalają na znaczne zwiększenie efektywności zamawiania i montażu, a przez to zredukowanie kosztów.

DFS codziennie koordynuje do 10 000 ruchów samolotów. Działa na 16 lotniskach międzynarodowych i prowadzi centra kontroli w Langen, Monachium oraz w Bremen i Karlsruhe. Aby zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo także w przyszłości, DFS planuje w najbliższych latach kompleksowe odnowienie infrastruktury IT. Realizując ów cel agencja zamówiła w Rittal ponad 930 szaf serwerowych TS IT.

Obecnie DFS buduje w Langen nowe centrum techniczne, w którym będą użytkowane testowe systemy dla przyszłych operacyjnych systemów bezpieczeństwa lotów. Docelowo na około 800m2 zastosowanie znajdzie 350 szaf TS IT Rittal. W Monachium również powstaje nowy obiekt, w którym na powierzchni 1800m2 znajdzie się miejsce dla ok. 100 stanowisk roboczych kontrolerów lotów. W pozostałych pomieszczeniach przewidziano instalację prawie 400 szaf serwerowych, które zostaną wyposażone w technologie sieciowe oraz serwerowe. Szafy IT znajdą zastosowanie również w Bremen.

?Już w przeszłości z powodzeniem realizowaliśmy projekty infrastrukturalne w oddziałach DFS w oparciu o rozwiązania Rittal?, komentuje Jörg Schnatz, Szef Działu Wyposażenia Technicznego Budynków.

Dla zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa DFS w Monachium i Langen wprowadza nowy system komunikacjo głosowej, którego technika jest umieszczona w szafach serwerowych Rittal TS IT.
Mała złożoność

Standardowe wyposażenie podstawowe racków IT Rittal obejmuje elastyczną płaszczyznę montażową 19", dzielone ściany boczne z szybkimi zamknięciami oraz zoptymalizowanym wprowadzeniem kabli z listwami szczotkowymi. Zestaw ten spełnia niemal wszystkie wymagania odnośnie szaf serwerowych i sieciowych. Użytkownik nie musi już dokonywać skomplikowanego wyboru elementów rozbudowy. Większą efektywność przy dalszej, indywidualnej zabudowie zapewnia technika szybkiego montażu. Dzięki niej jedna osoba - bez użycia narzędzi - może w ciągu kilku minut zamontować takie komponenty akcesoriów, jak półki urządzeniowe i szyny ślizgowe. Odległość płaszczyzn montażowych można zablokować ręcznie, wykonalne są też wymiary 21?, 23? i 24?. Tak samo łatwa ?bez przerywania pracy ? jest rozbudowa szaf serwerowych TS IT o listwę RFID do automatycznej inwentaryzacji wszystkich zainstalowanych komponentów, jak serwery oraz przełączniki.Źródło: Rittal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl