Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Rittal dba o przyspieszenie w super tunelu

15 październik 2013.
Rittal dba o przyspieszenie w super tunelu

 16.09.2013. Rittal otrzymał od Niemieckiego Synchrotronu Elektronowego (DESY), wiodącego centrum akceleratorowego, zamówienie na ponad 450 szaf serwerowych Rittal TS 8. W urządzeniach zostanie zainstalowana elektronika nowego przyspieszacza cząstek European XFEL. Chłodzeniem wrażliwej elektroniki zajmie się klimatyzacja Rittal LCP (Liquid Cooling Package). Do nadzorowania temperatury w szafie sterowniczej naukowcy zdecydowali się na system monitoringu CMC III (Computer Multi Control) firmy Rittal.

W Hamburgu powstaje centrum naukowe z prawdziwego zdarzenia. W tunelu o długości 3,4 km zbudowany zostanie laser rentgenowski European XFEL. Zostanie uruchomiony w 2015 roku i będzie generować ultrakrótkie impulsy laserowe ? 27.000 razy na sekundę.

Centrum badawcze DESY, które w dużym stopniu uczestniczy w tym wielkim europejskim projekcie, umieści elektronikę w ponad 450 szafach serwerowych Rittal serii TS 8. Będąca warunkiem optymalnego działania elektroniki stała temperatura w szafach sterowniczych zostanie zagwarantowana przez system klimatyzacji Rittal Liquid Cooling Package (LCP). System monitorowania Rittal Computer Multi Control (CMC III) kontroluje takie parametry, jak temperatur lub status wentylatorów w szafach. Pomiary poza normalnym zakresem są natychmiast przekazywane do osób odpowiedzialnych.

"Na technologię Rittal postawiliśmy już w poprzednich projektach" - mówi Jürgen Liebing, szef laboratorium DESY. "Produkty Rittal spełniają nasze wysokie wymagania, jakie stawiamy na przykład odnośnie do stabilności temperatury lub braku drgań".
European XFEL

Cała instalacja składa się z systemu tuneli o długości prawie 5,8 km oraz budynków w kampusie DESY w Hamburgu-Bahrenfeld, w obiekcie w Osdorfer Born i na terenie głównym w Schenefeld. Tam tunele zbiegają się w podziemnej hali do eksperymentów, której powierzchnia 4.500m2 jest tak duża, jak boiska do hokeja, a głębokość 14 metrów mogłaby pozwolić na całkowite schowanie cztero- lub pięciopiętrowego budynku.Źródło: Rittal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl