Dziś jest czwartek, 24 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8473 +0.17% 1EUR 4.2778 -0.03% 1GBP 4.9449 -0.51%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
13 listopad 2019
Warsaw Industry Week 2019 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Rittal dba o przyspieszenie w super tunelu

15 październik 2013.
Rittal dba o przyspieszenie w super tunelu

 16.09.2013. Rittal otrzymał od Niemieckiego Synchrotronu Elektronowego (DESY), wiodącego centrum akceleratorowego, zamówienie na ponad 450 szaf serwerowych Rittal TS 8. W urządzeniach zostanie zainstalowana elektronika nowego przyspieszacza cząstek European XFEL. Chłodzeniem wrażliwej elektroniki zajmie się klimatyzacja Rittal LCP (Liquid Cooling Package). Do nadzorowania temperatury w szafie sterowniczej naukowcy zdecydowali się na system monitoringu CMC III (Computer Multi Control) firmy Rittal.

W Hamburgu powstaje centrum naukowe z prawdziwego zdarzenia. W tunelu o długości 3,4 km zbudowany zostanie laser rentgenowski European XFEL. Zostanie uruchomiony w 2015 roku i będzie generować ultrakrótkie impulsy laserowe ? 27.000 razy na sekundę.

Centrum badawcze DESY, które w dużym stopniu uczestniczy w tym wielkim europejskim projekcie, umieści elektronikę w ponad 450 szafach serwerowych Rittal serii TS 8. Będąca warunkiem optymalnego działania elektroniki stała temperatura w szafach sterowniczych zostanie zagwarantowana przez system klimatyzacji Rittal Liquid Cooling Package (LCP). System monitorowania Rittal Computer Multi Control (CMC III) kontroluje takie parametry, jak temperatur lub status wentylatorów w szafach. Pomiary poza normalnym zakresem są natychmiast przekazywane do osób odpowiedzialnych.

"Na technologię Rittal postawiliśmy już w poprzednich projektach" - mówi Jürgen Liebing, szef laboratorium DESY. "Produkty Rittal spełniają nasze wysokie wymagania, jakie stawiamy na przykład odnośnie do stabilności temperatury lub braku drgań".
European XFEL

Cała instalacja składa się z systemu tuneli o długości prawie 5,8 km oraz budynków w kampusie DESY w Hamburgu-Bahrenfeld, w obiekcie w Osdorfer Born i na terenie głównym w Schenefeld. Tam tunele zbiegają się w podziemnej hali do eksperymentów, której powierzchnia 4.500m2 jest tak duża, jak boiska do hokeja, a głębokość 14 metrów mogłaby pozwolić na całkowite schowanie cztero- lub pięciopiętrowego budynku.Źródło: Rittal
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl