Dziś jest niedziela, 15 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Premierowe wydanie wytycznych PORT PC dot. projektowania, wykonania i odbioru instalacji dolnych źródeł pomp ciepła na Kongresie PORT PC 17.10.2013 w Warszawie

21 październik 2013.

Premierowe wydanie wytycznych PORT PC dot. projektowania, wykonania i odbioru instalacji dolnych źródeł  pomp ciepła na Kongresie PORT PC 17.10.2013 w Warszawie.

14.10.2013r.

Podczas II Kongresu PORT PC w dniu 17.10.2013 Warszawie pojawią się w sprzedaży "Wytyczne projektowania, wykonania i odbioru instalacji z pompami ciepła - Cz. 1. Dolne źródła ciepła" wydane przez Polską  Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.
Miło jest nam poinformować, że wytyczne branżowe PORT PC dostały pisemną rekomendację z Departamentu Energii Odnawialnej Ministerstwa Gospodarki.
Niniejsza publikacja jest pierwszą publikację tego typu na rynku polskim, która obejmuje  w sposób uporządkowany między innymi:
- aktualny stan prawny dotyczący opisywanych zagadnień
- obszerny zakres wiedzy fachowej dotyczący gruntowych wymienników ciepła
  (poziomych i pionowych, koszowych),
- procedury projektowania, wykonania i odbioru instalacji
- przegląd aktualnej literatury, wytycznych i norm europejskich

Publikacja powstawała ponad 3 lata w ramach prac zespołu specjalistów branżowych, od wielu lat czynnie związanych z tematyką pomp ciepła i dolnych źródeł ciepła.
Podobne publikacje, takie jak niemieckie wytyczne wg VDI 4640 cz. 2, austriackie wytyczne ÖWAV-Regelblatt 207, czy też szwajcarska normę SIA 384/6:2010 stały się podstawą aktualnego stanu techniki w zakresie dolnych źródeł w poszczególnych krajach.
Wytyczne PORT PC mogą być uwzględniane jako załącznik do umów pomiędzy inwestorem a wykonawcą dolnego źródła.
Wg PORT PC możliwy jest dynamiczny wzrost udziału pomp ciepła w najbliższych latach, jako odnawialnych źródeł energii na terenie Polski. W związku z tym Stowarzyszenie w swoich działaniach zwraca się szczególną uwagę na kwestię jakości projektowania, wykonania i odbioru instalacji.
Zawarte w wytycznych informacje, wymagania  i zalecenia będą pomocne dla projektantów, wykonawców, kierowników budowy, inspektorów nadzorujących, osób kształcących się oraz użytkowników instalacji pomp ciepła.
W ramach II Kongresu oprócz przedstawienia tematyki zawartej w opracowanych wytycznych, ogłoszone zostaną ważne inicjatywy dotyczące stworzenia nowych wytycznych dla branży w zakresie odnawialnych źródeł energii i techniki grzewczej w Polsce.

II Kongres PORT PC odbywa się w ramach Targów Renexpo w Warszawie, w dniach 16.10.2013 ? 17.10.2013. Więcej szczegółów na temat kongresu znajdą Państwo na stronie www.kongres.portpc.pl

       

     

 

 


Przykładowe strony z wytycznych PORTPC

 

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORTPC) jest stowarzyszeniem osób związanych z branżą pomp ciepła. Powstało w styczniu 2011 r.
Do jego głównych celów należą: rozpowszechnienie wiedzy na temat pomp ciepła, tworzenie warunków do szybkiego i harmonijnego rozwoju tego rynku w Polsce oraz poprawa jakości wykonywanych instalacji z pompami ciepła.
Jako organizacja branżowa, PORT PC jest członkiem Europejskiej Organizacji Pomp Ciepła z siedzibą w Brukseli (EHPA) i współpracuje z największymi branżowymi organizacjami pomp ciepła w Europie (niemieckie BWP, szwajcarskie FWS).
W działaniach PORTPC uczestniczą wybitni specjaliści z polskich i zagranicznych uczelni technicznych oraz instytutów badawczych, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Śląskiej, Instytutu Fraunhofera ISE w Niemczech. Działania merytoryczne koordynuje Rada Programowo-Naukowa PORTPC pod przewodnictwem dr. inż. Mariana Rubika z Politechniki Warszawskiej.


 Źródło: PORTPC
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl