Dziś jest poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Prowadniki przewodów firmy igus + pomieszczenia czyste = najlepsze oceny na stanowisku testowym2013-07-01

30 październik 2013.
Prowadniki przewodów firmy igus + pomieszczenia czyste = najlepsze oceny na stanowisku testowym2013-07-01

IPA potwierdza zgodność systemu E6.1 ze specyfikacją ISO Class 1

Firma igus z powodzeniem stawia na własne badania i jest nagradzana najlepszymi ocenami. System E6.1 zdał celująco test jakości pracy w pomieszczeniach czystych instytutu Fraunhofer IPA. Inne systemy firmy igus w zakresie prowadników przewodów również otrzymały pożądany certyfikat dla pomieszczeń czystych.

Od ponad 15 lat firma igus należy do grona liderów w dziedzinie systemów zasilania do pomieszczeń czystych. Przedsiębiorstwo ofertuje szeroki, przetestowany przez IPA asortyment prowadników przewodów, który umożliwia doprowadzenie zasilania w pomieszczeniach czystych w sposób łatwy w montażu i dostosowany do pracujących tam urządzeń. Ze względu na nieustannie rosnące wymagania jakościowe w zakresie techniki pomieszczeń czystych zarówno ze strony klientów, jak i ze strony norm dotyczących badań, firma igus pracuje nieprzerwanie nad udoskonalaniem swoich produktów. Nowy system E6.1 umożliwia użytkownikom sprawdzonego systemu E6 sięgnąć po jeszcze bardziej zoptymalizowaną wersję, która od razu spełniła wymagania normy DIN EN ISO 14644-1, uznanej na skalę międzynarodową w dziedzinie techniki pomieszczeń sterylnych, i została zaliczona do ISO Class 1. Zasada odpornych na ścieranie łączników zastosowana w prowadniku E6.1 spełnia idealnie wymagania wobec pomieszczeń czystych i może być stosowana w uniwersalny sposób. Ponadto dzięki obniżonej masie prowadnik jest jeszcze łatwiejszy w użyciu i montażu w porównaniu z systemem E6. Firmie igus udało się udoskonalić system także pod względem głośności pracy.

Znak jakości otrzymują także inne prowadniki i przewody chainflex
Wysoki standard IPA został potwierdzony nie tylko w przypadku systemu E6.1, ale także w zakresie innych systemów zasilania do pomieszczeń czystych, takich jak np. system E2/000, który w wersji standardowej uzyskał klasyfikację ISO Class 2. Czwarta generacja tego solidnego, dwuczęściowego systemu zapewnia maksymalną stabilność przy minimalnym ścieraniu. System prowadnika T3 również wykazuje dobre warunki do stosowania w aplikacjach w pomieszczeniach czystych i został zaklasyfikowany jako ISO Class 2. Konstrukcyjna nowość, polegająca na wkładanych jedna w drugą płytkach bocznych, gwarantuje prawie stuprocentową odporność na zużycie. Z tego względu system T3 jest polecany do bardzo dynamicznych aplikacji i może znaleźć różnorodne zastosowanie w pomieszczeniach czystych.

Prowadniki przewodów osiągają swoją optymalną wydajność, kiedy są stosowane razem z przewodami chainflex firmy igus. Spośród 1.030 przewodów dostępnych od ręki z magazynu 95 procent wyprodukowano z materiałów wykonania płaszcza, które posiadają certyfikat ISO Class 1 lub 2. Należą do nich teraz również przewody sterownicze PUR serii CF77.UL/ CF78.UL, przewody do transmisji danych serii CF 211 i 240 oraz przewody BUS?owe CFBUS.PVC i CFBUS.PUR. Dzięki połączeniu prowadników i przewodów z certyfikatami pracy do pomieszczeń czystych klient zyskuje bezpieczeństwo projektowania i czerpie korzyści ze skoordynowanego współdziałania poszczególnych komponentów. Powoduje to uproszczenie i przyspieszenie montażu, wydłuża okres użytkowania, zapewniając tym samym oszczędność kosztów.Źródło: Igus
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl