Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

COPA-DATA wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania do raportowania - zenon Analyzer

31 październik 2013.

W rok po ostatniej aktualizacji, COPA-DATA wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania do raportowania; zenon Analyzer 2.10. Oprogramowanie umożliwia analizę bieżących i historycznych danych dotyczący produkcji i zużycia energii, a wyniki przedstawia czytelnie w postaci raportów graficznych. zenon Analyzer 2.10 zapewnia łatwą integrację, większą elastyczność oraz całkowitą zgodność z wytycznymi normy ISO 50001.

W najnowszej wersji programu zenon Analyzer, położono nacisk na dwa zagadnienia, które są niezwykle korzystne dla klienta. Są to: łatwiejsza integracja z istniejącymi i pracującymi w zakładzie rozwiązaniami automatyki i infrastruktury IT oraz możliwość monitorowania zużycia energii według międzynarodowej normy ISO 50001, a tym samym zarządzanie danymi energetycznymi.

Łatwa integracja z istniejącą infrastrukturą
Klienci mogą używać zenon Analyzer albo jako niezależną i swobodnie konfigurowalną aplikację, albo jako jeden z modułów oprogramowania HMI/SCADA - zenon firmy COPA-DATA. W obydwu przypadkach można go w prosty sposób zintegrować z zainstalowanymi już w zakładzie systemami. Nie trzeba dokonywać zmian ani modyfikacji w pracujących maszynach ani sprzęcie. Tą możliwość wszechstronnej integracji zawdzięczamy nowej funkcji ?archive emulation?. W ten sposób powstają niezależne od aplikacji SCADA archiwa zenon Analyzer, które w najdogodniejszy sposób dostarczają dane do oprogramowania raportującego, które następnie są wykorzystywane do różnego rodzaju analiz. Dzięki temu zwiększa się szybkość przetwarzania i skraca czas generowania raportów. Nowa funkcja zapewnia dodatkową korzyść w procesach prowadzonych zgodnie z procedurami walidacji, które są wymagane w różnych branżach, głównie w przemyśle farmaceutycznym. Pozwala ona bowiem na uniknięcie kosztów związanych z integracją systemu, ponieważ pracujących w zakładzie systemów SCADA nie trzeba dodatkowo dostosowywać do tego by współpracowały z analizami tworzonymi przez zenon Analyzer.

 

zenon Analyzer jako System Zarządzania Danymi Energetycznymi (Energy Data Management System)

Nowy zenon Analyzer 2.10 posiada szereg nowych, ulepszonych szablonów do tworzenia raportów. Na przykład dotychczasowa biblioteka raportów została zaktualizowana o nowe szablony obsługujące zarządzanie energią zgodnie z ISO 50001 z uwzględnieniem wytycznych określonych w normie. Obejmują one zakres od trendów i trendów względnych, przez podział kosztów aż po agregację archiwów. Uwzględniono również istotne wskaźniki wydajności energetycznej (EnPIs), które pomagają w sporządzaniu raportów energetycznych, niezbędnych do celów certyfikacji ISO 50001. Dodatkowo, COPA-DATA oferuje demo projektu, które zawiera najważniejsze wytyczne dotyczące normy ISO 50001. Projekt ten jest doskonałym narzędziem dla klientów i partnerów,którzy chcą racjonalnie zarządzać energią oraz wdrożyć normę ISO 50001.


Większa elastyczność, większa personalizacja
W nowej wersji 2.10, zenon Analyzer umożliwia również analizy z użyciem niestandardowych formuł. Dzięki temu w razie potrzeby można dodać swoje formuły za pomocą funkcji: ,,przeciągnij i upuść?? z listy zdefiniowanych: utworzonych bloków formuł, zmiennych i parametrów (np. 1000 napełnień) i dostosować je do własnych wymagań. Nowo utworzone formuły lub ich poszczególne części można zapisywać i używać
ponownie. Można także samemu zdecydować, które parametry będą wyświetlane w raporcie, a tym samym dopasować tworzoną analizę do własnych potrzeb.

Kolejną innowacją jest: "Manual Data Editor". To narzędzie, które umożliwia proste zarządzanie cenami i normami, które są przypisane różnym zmiennym w systemie. Zmienne przypisane do tej samej ceny lub wielkości (np. wszystkie zmienne przypisane do jednostki kilowatogodziny) są automatycznie zestawiane i prezentowane. Użytkownik ma więc do dyspozycji przyjazne, elastyczne zarządzanie cenami energii lub wykresami interesujących go wielkości. Funkcja ta odgrywa ważną rolę szczególnie w przypadku energii wiatrowej i wypełnia kolejny ważny wymóg wydajnego zarządzania energią.

"Podczas opracowywania nowej wersji zenon Analyzer szczególnie istotne było dla nas wdrożenie funkcji, które pomagają realizować tematy dotyczące zarządzania energią, ergonomii, wydajności oraz sprawić aby proces integracji systemu zenon Analyzer z innymi systemami pracującymi w zakładach był dostosowany do specyficznych wymagań klientów. Teraz dostępnych jest ponad 70 szablonów raportów oraz możliwość niestandardowej konfiguracji. W zenon Analyzer 2.10 użytkownicy wyposażeni są w szereg opcji raportowania, które nigdy wcześniej nie były oferowane", komentuje Thomas Lehrer, Menadżer Produktu zenon Analyzer w COPA-DATA .

zenon Analyzer 2.10 - korzyści dla użytkownika:
- Łatwa integracja z istniejącymi w zakładzie systemami
- Kompleksowe wsparcie zarządzania energią zgodnie z ISO 50001
- Jeszcze większa użyteczność i wydajność
- Ergonomiczny interfejs i standardowy design do wszystkich szablonów raportów
- Udoskonalone zenon Analyzer Management Studio (ZAMS) do centralnej konfiguracji platformy 
- Nowa funkcja ?archive emulation?: wewnętrzne archiwa zenon Analyzer zapewniają szybie przetwarzanie danych i generowanie raportów
- Nowe kreatory
- Możliwa współpraca z Internet Explorer 10, Windows 8 i Windows Server 2012
- Wiele nowych szablonów raportów do tworzenia:
- Analizy alarmów
- Analizy z użyciem własnych formuł
- Analizy danych historyczne
- Rozszerzonej analizy danych historycznych
- ISO 50001
- Analizy stanu maszyn produkcyjnych
- Analizy OEE
- Analizy stopnia realizacji założonych celów i stanu faktycznego produkcji
- Hydroelectric Power Plant Analysis

Więcej informacji o nowej wersji oprogramowania raportującego COPA-DATA, zenon Analyzer 2.10 , można znaleźć na stronie: www.copadata.com/zenon-Analyzer.

      

COPA-DATA wprowadza na rynek nową wersję swojego oprogramowania do raportowania, zenon Analyzer 2.10 Najnowsza wersja jest łatwa w integracji z istniejącymi systemami i wspiera kompleksowe zarządzanie energią zgodnie z ISO 50001.


Informacje o COPA-DATA
COPA-DATA jest technologicznym liderem w zakresie ergonomicznych i dynamicznych rozwiązań procesowych. Założona w 1987 roku spółka opracowała w swojej siedzibie w Austrii oprogramowanie zenon dla: HMI/SCADA, dynamicznego raportowania z produkcji oraz zintegrowanych systemów PLC. Spółka sprzedaje oprogramowanie zenon w swoich biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji, a także za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów na całym świecie. Dzięki zdecentralizowanej strukturze korporacyjnej klienci mają możliwość bezpośredniego kontaktu z lokalnymi przedstawicielami firmy oraz uzyskania bieżącego wsparcia sprzedażowego i technicznego. COPA-DATA, jako spółka niezależna i dostosowująca się do nowych warunków, działa prężnie i ciągle podnosi standardy dotyczące funkcjonalności i łatwości użytkowania. Jest także liderem wyznaczającym tendencje na rynku. Ponad 80 tysięcy systemów zainstalowanych w 50 krajach zapewniło całkiem nową automatykę spółkom w przemyśle spożywczym, w sektorze energii i infrastruktury, a także w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym.

Informacje o zenon Analyzer
Dynamiczny oprogramowanie do raportowania produkcji zenon Analyzer,którego producentem jest firma COPA -DATA, udostępnia raporty dotyczące stanu produkcji i wydajności sprzętu w czasie rzeczywistym. Kompiluje dane historyczne i bieżące dane z dowolnego źródła, od infrastruktury automatyki przez IT aż do konkretnych przypadków. Zapewnia interaktywną konfigurację raportu dzięki funkcji ,,przeciągnij i upuść??, jak również eksport raportów do formatów Office, ułatwia podejmowanie indywidualnych ustawień i wdrożenie automatycznej wysyłki. zenon Analyzer wspiera procedury testów i kontroli jakości oraz umożliwia analizę danych historycznych w celu identyfikacji ewentualnych problemów i wdrożenia możliwości ich poprawy. Czytelny wyświetlacz z liczb i wskaźników KPI , takich jak OEE i raporty dotyczące wydajności produkcji, utrzymania ruchu, monitorowanie stanu maszyn, analiza przestojów itp. Oprogramowanie zenon Analyzer to szybka pomoc w optymalizacji procesu produkcji oraz bardzo szybki zwrotu kosztu inwestycji.


Kontakt prasowy w Polsce:
Urszula Bizoń-Żaba
z-ca dyrektora generalnego/marketing manager
COPA-DATA Polska Sp. z o.o.
Ul. Josepha Conrada 51
31-357 Kraków
Tel.: +48 (12) 290 10 54
urszula.bizon-zaba@copadata.com
www.copadata.plŹródło: COPA-DATA
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl