Dziś jest środa, 23 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8408 +0.26% 1EUR 4.2792 +0.04% 1GBP 4.97 -0.02%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Inkubator Bio Alians to aktywny inwestor wyspecjalizowany w rynku biogazu rolniczego

6 grudzień 2013.
Inkubator Bio Alians to aktywny inwestor wyspecjalizowany w rynku biogazu rolniczego

Sytuacja na polskim rynku biogazu jest wymagająca. Inwestorzy napotykają przedłużające się, skomplikowane procedury administracyjne, niepewny stanem prawnym, problemy z przyłączeniem do sieci, czy protesty społeczne. Załamanie na rynku zielonych certyfikatów, stanowiących podstawę obowiązującego systemu wsparcia OZE, spowodowało zatrzymanie wielu inwestycji. Rynek czeka na ustawę o odnawialnych źródłach energii, która ustabilizuje sytuację. Niestety prace nad ustawą trwające już od 3 lat wciąż się przedłużają - realny termin wejścia w życie ustawy to styczeń 2015 r. Część inwestorów czeka z podjęciem decyzji inwestycyjnych bądź całkowicie wycofuje się z rynku.

Istnieją też nieliczne podmioty, takie jak Inkubator Bio Alians (IBA), które wykorzystując czas oczekiwania branży, budują portfel projektów. IBA zajmuje się przygotowywaniem gotowych do budowy projektów biogazowni. Projekty biogazowe będą realizowane przez spółki celowe należące do IBA (tzw. SPV special purpose vehicle) powołane wyłącznie w celu doprowadzenia danego projektu do etapu uzyskania wszystkich pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy. IBA to profesjonalna firma deweloperska dysponująca kapitałem wystarczającym na przygotowanie portfela projektów biogazowych.

Inicjator IBA - Grupa Bio Alians to firma obecna w branży biogazowej od 2008 r., skupia zespół doświadczonych specjalistów dobrze znających realia rynkowe. Dzięki know-how posiadanemu przez Grupę Bio Alians projekty są przygotowywane sprawnie i efektywnie kosztowo. Projekty są też optymalizowane zarówno finansowo, jak i technologicznie. W przypadku biogazowni rolniczych duże znaczenie odgrywa cena substratów, których zakup stanowi istotną cześć kosztów operacyjnych. Dla biogazowni IBA wyszukiwane są najtańsze, odpadowe substraty. Dużą wagę przykłada się do zagospodarowania ciepła wytwarzanego w biogazowni jako produkt odpadowy (powstaje przy chłodzeniu silnika gazowego oraz spalin), a może stanowić dodatkowy przychód. Aby móc sprzedać energię cieplną konieczna jest korzystna lokalizacja - w pobliżu jej potencjalnego odbiorcy. Kolejny obszar do wygospodarowania oszczędności to planowane w ramach instalacji budowle i budynki. Umiejętnie zaplanowany Plan Zagospodarowania Terenu (PZT) pozwala znacząco zmniejszyć koszty materiałów i robót budowlanych. Przede wszystkim jednak wiedza techniczna ekspertów IBA pozwala w sposób optymalny i oszczędny zaprojektować instalacje pod kątem wykorzystywanych rozwiązań technicznych i poszczególnych komponentów. Te i inne działania optymalizacyjne prowadzone przez IBA mają na celu przygotowanie atrakcyjnych kosztowo i konkurencyjnych projektów.

IBA przygotowuje projekty biogazowe gotowe do budowy -co oznacza przejście przez szereg procedur administracyjnych (m.in. uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, o warunkach zabudowy, czy wreszcie pozwolenia na budowę), co wiąże się z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji (m.in. raport oceny oddziaływania na środowisko, projekt budowlany), a także zabezpieczenie stosownymi umowami działki, dostaw substratów, czy odbioru energii elektrycznej i cieplnej.

IBA przygotowuje projekty od zera, to znaczy samodzielnie wyszukuje atrakcyjne lokalizacje i rozpoczyna procedury administracyjne (projekty green field), a także przejmuje najlepsze projekty istniejące na rynku w trakcie realizacji (projekty brown field).

W drugim przypadku projekty przechodzą szczegółową kontrolą pod kątem poprawy efektywności finansowej i technologicznej. Zapraszamy do współpracy developerów projektów biogazowych, którzy w trudnych warunkach rynkowych poszukują silnego finansowo i merytorycznie partnera do wspólnego dalszego rozwoju projektów. Zapewniamy finansowanie rozwoju zaawansowanych projektów posiadających co najmniej decyzję środowiskową w zamian za wejście kapitałowe IBA do spółki celowej. Na chwilę obecną w portfelu projektów IBA, znajdują się 4 lokalizacje, a kolejne 3 są w trakcie zaawansowanych negocjacji o wejściu kapitałowym IBA.

 O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl