Dziś jest sobota, 19 październik 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8503 -0.35% 1EUR 4.2844 -0.01% 1GBP 4.9671 +0.43%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Siemensa buduje fabrykę dla Przemysłu 4.0 w Polsce
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
23 październik 2019
LUMENexpo Targi Techniki Świetlnej  
więcej
29 październik 2019
73. edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu  
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

WIĘKSZY KOMFORT ZAKUPÓW DZIĘKI NOWEMU OŚWIETLENIU

12 grudzień 2013.

Vistula Group wprowadziła w 2013 roku nowy koncept sklepu w części salonów Vistula. Ważnym elementem budowania nastroju i właściwego eksponowania kolekcji były rozwiązania LED firmy GE Lighting. Dzięki nowemu oświetleniu udało się także zmniejszyć zużycie energii nawet o 35%.  
Vistula Group jest jedną z najbardziej znanych na polskim rynku firm działających w branży odzieżowej i jubilerskiej. Grupa Kapitałowa posiada 276 salonów, w tym 79 marki Vistula, 82 W.KRUK, 80 butików Wólczanka oraz 35 Deni Cler. W bieżącym roku, w części sklepów Vistula należących do spółki, wprowadzony został tzw. "new shop concept". Nowa standaryzacja salonów - "The Men's fashion Atelier" - stanowi mieszankę elegancji, stylu i mody. Celem nowego projektu było stworzenie męskiego charakteru wnętrza, pokazującego produkt od jego najlepszej strony. W takim przypadku niezwykle istotną rolę odgrywa odpowiednia kompozycja światła. Ma zachęcić klientów do wejścia do sklepu, a wewnątrz salonu wpływa na zwiększenie komfortu zakupów.
"Użyte w salonach Vistula rozwiązania materiałowe inspirowane są zarówno elementami technicznymi - surowymi, jak i klasycznymi  klubowymi. Nazywa się to scaleniem przez kontrast. Układ salonu bazuje na wyraźnym podziale przestrzeni na strefy i pokoje, które inspirują i wciągają klienta, dając mu poczucie komfortu i intymności podczas zakupów-mówi Marcin Rydz, Dyrektor ds. Inwestycji w Vistula Group. "Ważnym elementem budowania nastroju oraz właściwego eksponowania kolekcji jest oświetlenie ledowe GE Lighting. Zarówno nasz personel, jak i klienci zwrócili szczególną uwagę na jakość w oddawaniu naturalności barw. To sprawia, że zakupy w naszych salonach są teraz o wiele bardziej komfortowe" - dodaje Marcin Rydz.
W przypadku salonów W.KRUK pojawił się dodatkowy ważny powód wymiany oświetlenia.
"Po wysłuchaniu potrzeb przedstawicieli Vistula Group, zasugerowaliśmy zastosowanie 7W rozwiązań LED, w miejsce istniejących 50W żarówek, które były zamontowane w gablotach. Wcześniejsze oświetlenie  prowadziło do nagrzewania się i odkształceń ekspozytorów. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań oświetleniowych, nie tylko osiągnęliśmy bardziej atrakcyjny wygląd gablot, ale także zdecydowanie zmniejszyliśmy emisję ciepła wewnątrz" - wyjaśnia Aneta Ciereszko, Regional Country Manager, GE Lighting Poland. ?Wierzymy, że klienci marki W.KRUK docenią to szczególnie teraz, w trakcie zakupów prezentów gwiazdkowych dla najbliższych.
Wymiana oświetlenia na bardziej energooszczędne rozwiązania LED GE Lighting pozwoliła na redukcję zużycia energii nawet o 35% w niektórych sklepach, co przełożyło się na zmniejszenie kosztów operacyjnych Vistula Group. Dodatkowo, w związku z faktem, że technologia LED jest rozwiązaniem o wiele trwalszym i bardziej przyjaznym środowisku niż tradycyjne rozwiązania, Grupa Kapitałowa nie będzie musiała wymieniać oświetlenia i płacić za jego serwis przez przynajmniej pięć kolejnych lat.


 Źródło: GE Lighting
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl