Dziś jest wtorek, 10 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8704 +0.53% 1EUR 4.283 +0.26% 1GBP 5.0915 +0.77%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
12 grudzień 2019
XII EDYCJA SEMINARIUM Z ZAKRESU "Eksploatacji urządzeń elektrycznych w strefach zagrożenia wybuchem Ex ATEX" 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Wyniki badań instytutu Fraunhofer ISE: Rozwiązania w oparciu o zasilane elektrycznie pompy ciepła są niezbędne dla gospodarki Niemiec opartej o OZE.

30 styczeń 2014.

Badanie, opublikowane w grudniu 2013 r., oparte na modelu analitycznym  obejmowało wszystkie sektory energetyczne i nośniki energii. Celem projektu było modelowanie systemu energetycznego, w którym, dzięki energii odnawialnej i efektywności energetycznej, emisja gazów cieplarnianych może być zmniejszona o 80 procent  w 2050 roku i to przy możliwie najniższych kosztach. Główne wyniki analizy zawierają następujące wnioski:
? Fluktuacyjna (zmienna w czasie) produkcja energii ze źródeł odnawialnych odgrywać będzie kluczową rolę w całym systemie energetycznym.
? Dostawa energii ze źródeł odnawialnych w 2050 r. nie spowoduje żadnych dodatkowych kosztów porównaniu do  istniejącego obecnie systemu energetycznego.
? Bazujący obecnie na gazie ziemnym sektor grzewczy będzie przechodzić stopniowo w system bazujący na zastosowaniu energii elektrycznej (w tym na pompach ciepła).
? Pompy ciepła zapewnią w 2050 roku około 40 % zaopatrzenia w ciepło, z czego 10 % pompy ciepła powietrzne, 12% pompy ciepła gruntowe, 8 % pompy ciepła gazowe i 10% w sieciach ciepłowniczych. Energetyka słoneczna obejmować będzie 20 %, kogeneracja i kotły grzewcze po 17 %.
? Pompy ciepła pomogą przejmować nadmiar produkcji energii elektrycznej do zastosowania w ciepłownictwie i stosowane w połączeniu z magazynami ciepła przyczynią się do elastycznego sterowania obciążeniem sieci energetycznej.
Długoterminowa polityka energetyczna oparta w znacznej mierze o odnawialne źródła energii jest obecna nie tylko w Niemczech, ale także w wielu krajach Europy. Przykładem może być Dania, gdzie system energetyczny w 2050 roku ma być w całości oparty na OZE. Czy w Polsce doczekamy się podobnych zmian?
Więcej informacji na temat badań można znaleźć na stronach internetowych Instytutu Fraunhofera ISE
 http://www.ise.fraunhofer.de/de/presse-und-medien/presseinformationen/presseinformationen-2013/energiesystem-deutschland-2050O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl