Dziś jest poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2257 -0.33% 1EUR 4.5612 -0.39% 1GBP 5.203 -0.26%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Wyniki badań instytutu Fraunhofer ISE: Rozwiązania w oparciu o zasilane elektrycznie pompy ciepła są niezbędne dla gospodarki Niemiec opartej o OZE.

30 styczeń 2014.

Badanie, opublikowane w grudniu 2013 r., oparte na modelu analitycznym  obejmowało wszystkie sektory energetyczne i nośniki energii. Celem projektu było modelowanie systemu energetycznego, w którym, dzięki energii odnawialnej i efektywności energetycznej, emisja gazów cieplarnianych może być zmniejszona o 80 procent  w 2050 roku i to przy możliwie najniższych kosztach. Główne wyniki analizy zawierają następujące wnioski:
? Fluktuacyjna (zmienna w czasie) produkcja energii ze źródeł odnawialnych odgrywać będzie kluczową rolę w całym systemie energetycznym.
? Dostawa energii ze źródeł odnawialnych w 2050 r. nie spowoduje żadnych dodatkowych kosztów porównaniu do  istniejącego obecnie systemu energetycznego.
? Bazujący obecnie na gazie ziemnym sektor grzewczy będzie przechodzić stopniowo w system bazujący na zastosowaniu energii elektrycznej (w tym na pompach ciepła).
? Pompy ciepła zapewnią w 2050 roku około 40 % zaopatrzenia w ciepło, z czego 10 % pompy ciepła powietrzne, 12% pompy ciepła gruntowe, 8 % pompy ciepła gazowe i 10% w sieciach ciepłowniczych. Energetyka słoneczna obejmować będzie 20 %, kogeneracja i kotły grzewcze po 17 %.
? Pompy ciepła pomogą przejmować nadmiar produkcji energii elektrycznej do zastosowania w ciepłownictwie i stosowane w połączeniu z magazynami ciepła przyczynią się do elastycznego sterowania obciążeniem sieci energetycznej.
Długoterminowa polityka energetyczna oparta w znacznej mierze o odnawialne źródła energii jest obecna nie tylko w Niemczech, ale także w wielu krajach Europy. Przykładem może być Dania, gdzie system energetyczny w 2050 roku ma być w całości oparty na OZE. Czy w Polsce doczekamy się podobnych zmian?
Więcej informacji na temat badań można znaleźć na stronach internetowych Instytutu Fraunhofera ISE
 http://www.ise.fraunhofer.de/de/presse-und-medien/presseinformationen/presseinformationen-2013/energiesystem-deutschland-2050O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl