Dziś jest środa, 8 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Radpol wprowadzi mufy termokurczliwe o średnicy 800 mm

18 luty 2014.

Radpol, jedyny w Polsce producent wyrobów sieciowanych radiacyjnie posiadający własne akceleratory elektronowe, jeszcze w tym roku wprowadzi mufy produkowane w tej technologii o średnicy 800 mm. Będą one wykorzystywane do łączenia rur preizolowanych w sieciach ciepłowniczych. Po wprowadzeniu pod koniec 2013 roku muf termokurczliwych o średnicy 710 mm Radpol stał się jedynym w Europie producentem muf sieciowanych radiacyjnie o tak dużych średnicach. Stanowią one alternatywę dla obecnie stosowanych muf termooporowych i posiadają wszystkie zalety muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie. Charakteryzuje je m.in. unikatowa właściwość nazywana pamięcią kształtu. Oznacza to, że pod wpływem ciepła kurczą się do znacznie mniejszych rozmiarów zapewniając pełną izolację łączonych elementów i wyjątkową trwałość sieci ciepłowniczych.

 - Przez dwa lata pracowaliśmy nad zmianą technologii produkcji, która pozwoliłaby nam sieciować radiacyjnie produkty z polietylenu tak dużych rozmiarów. Musieliśmy w tym celu między innymi wprowadzić zmiany w konstrukcji jednego z naszych akceleratorów elektronowych, ale te prace przyniosły oczekiwane efekty. Już w zeszłym roku rozpoczęliśmy produkcję muf 710 mm, które doskonale sprawdziły się na realizowanych przez nas inwestycjach. W tym roku chcemy iść o krok dalej i rozpocząć produkcję muf termokurczliwych o jeszcze większej średnicy: 800 mm. Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z klientami zainteresowanymi tym rozwiązaniem - komentuje Andrzej Sielski, wiceprezes zarządu Radpol SA.

 - Pierwsze mufy o średnicy 710 mmm zostały użyte przez nas w Polsce podczas budowy sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy jedynym w Europie producentem oferującym produkty termokurczliwe tak dużych rozmiarów, spodziewamy się, że staną się one jednym z naszych flagowych produktów eksportowych w kolejnych latach - dodaje Andrzej Sielski. 

***
Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Grupa prowadzi działalność w oparciu o pięć zakładów: Radpol w Człuchowie - wyroby termokurczliwe sieciowane radiacyjnie dla ciepłownictwa i energetyki, Finpol-Rohr - rury preizolowane, Elektroporcelana Ciechów - izolatory porcelanowe, Wirbet - żerdzie do energetycznych linii przesyłowych, Rurgaz - rury wod-kan-gaz z tworzyw sztucznych. Wyroby grupy są sprzedawane w Polsce oraz eksportowane do wielu krajów w Europie. Radpol SA od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Radpol w Człuchowie jest jednym z wiodących europejskich producentów wyrobów termokurczliwych i osprzętu kablowego. Jako jedyna w Polsce firma posiada akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową do sieciowania radiacyjnego polietylenu i  produkcji wyrobów termokurczliwych. Specjalizuje się w asortymencie z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych, unikalnych mieszanek materiałowych. Produkty firmy używane są w energetyce, branży ciepłowniczej, motoryzacyjnej, elektronice, AGD, telekomunikacji. Firma powstała w 1973 roku.

 Źródło: Radpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl