Dziś jest niedziela, 5 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Cykl szkoleń z zakresu programowania sterowników SIMATIC S7-300, S7-1200
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Branża od strony dostawców.

11 marzec 2014.
Branża od strony dostawców.


Komponenty i urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym wprowadzają nową jakość na rynku wyposażenia przemysłowego. Produkty przeznaczone na rynek Unii Europejskiej muszą spełniać zasadnicze wymagania wszystkich odnoszących się do nich dyrektyw, w tym dyrektywy ATEX 137 oraz ATEX 95. Pierwsza z nich dotyczy minimalnych wymagań ochrony zdrowia pracowników zatrudnionych na stanowiskach pracy, gdzie może wystąpić atmosfera wybuchowa. Są to ogólne wytyczne określające koncepcję bezpieczeństwa odnoszącą się do szeregu kwestii jak identyfikacja zagrożenia, ocena ryzyka, klasyfikacja Stref, sporządzenie "Dokumentu zabezpieczenia przed eksplozją" wraz z jego aktualizacją, a także coroczne przeglądy kontrolne. Z kolei dyrektywa ATEX 95 (przepisy ochrony przeciwwybuchowej) odnosi się do potencjalnych źródeł zapłonu, systemów ochronnych, aparatury zabezpieczającej oraz części i podzespołów Ex.

 Z racji ogromnej różnorodności urządzeń występujących z zakładach przemysłowych, a także specyfiki konkretnych instalacji, kluczową cechą solidnego dostawcy powinna być elastyczność i rozbudowana oferta produktowa. Wiąże się z tym otwarte podejście do klienta, gdyż w zależności od branży urządzeniom stawiane są odmienne wymagania: firmy spożywcze charakteryzują się "łagodniejszymi" Strefami i odnoszą się w większości do grupy pyłowej, a z kolei przetwórstwo petrochemiczne reprezentuje występowanie oparów agresywnych substancji należących często do grup IIB i IIC.

Występowanie potrzeby ochrony przeciwwybuchowej w nietypowych obszarach pozwala dotrzeć do branż niszowych, gdzie występowanie ryzyka wybuchu bywa niekiedy zaskakujące. Wśród nich znajdują się zakłady tekstylne, cukrownie, produkcja skrobi czy spalarnie śmieci. Nie są to przedstawiciele przemysłu ciężkiego, nie posiadają na swoim terenie szkodliwych związków chemicznych, a mimo to ryzyko wybuchu jest w mniejszym lub większym stopniu obecne. Podobna sytuacja ma miejsce w wielu innych sektorach gospodarki.
Firma DACPOL oferuje kompleksowe rozwiązania produktowe dla obiektów posiadających Strefy EX. Dzięki stale rozwijającemu się asortymentowi oraz indywidualnemu podejściu do każdej aplikacji jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu pojawiającemu się w dziedzinie przeciwwybuchowej.


Dominik Kowalczyk
www.dacpol.euŹródło: DACPOL
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl