Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

20 LAT TARGÓW AUTOMATICON Z PERSPEKTYWY WYSTAWCÓW

9 kwiecień 2014.

Od początku z Automaticonem.


Firma CompArt Automation od pierwszej edycji w 1995 roku uczestniczy nieprzerwanie jako wystawca na targach Automaticon. Początek był czasem gdy. w branży automatyki minął czas wielkich inwestycji realizowanych na zasadzie planów rządowych i umów między partnerami z RWPG. Wynikiem był upadek dużych firm projektowo-realizatorskich i producentów krajowych aparatury i systemów automatyki. Uwolniona kadra podejmowała inicjatywę pracy ?na swoim? co zaowocowało powstaniem wielu małych i średnich firm inżynierskich obsługujących rynek automatyki przemysłowej. W tym nowym środowisku powstała firma CompArt Automation. Tak się równocześnie zdarzyło, że z dużych organizacji obronił się przed upadkiem Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów. Dyrektorem w PIAP był p. Kaczanowski (a jego zastępcą dyr. Jabłkowski, mój wcześniejszy współpracownik) i to pod jego skrzydłami powstała śmiała inicjatywa zorganizowania targów. Przedsięwzięcie było odważne zważywszy na fakt braku poważniejszych doświadczeń w dziedzinie targów technicznych w Warszawie. Pierwsze edycje targów odbywały się w różnych miejscach i w trudnych warunkach lokalowych i komunikacyjnych, ale od początku impreza uważana była za udaną. Dla nas czas targów jest corocznym ?Świętem Automatyki?, na którym spotykamy naszych wiernych Klientów i Kolegów z dawnych lat z zaprzyjaźnionych firm. Po latach Automaticon to najpoważniejsze i najbardziej reprezentatywne targi branży automatyki w Polsce. Doświadczenia mojej firmy są bardzo pozytywne ? rośniemy razem z Automaticonem. W targach uczestniczy wiele firm podobnych do naszej. Są one miejscem przyjaznym zarówno dla małych niszowych firm rodzinnych jak i dla potentatów światowych.


Jerzy W. Zajdel
CompArt

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- W ciągu kilkunastu lat obecności na targach AUTOMATICON nasze stoisko odwiedziło kilka tysięcy osób szczególnie w ostatnich latach zauważyłam rosnące zainteresowanie zwiedzających. Większości odwiedzających targi przedstawialiśmy się po raz pierwszy, sporo jednak okazało się być już naszymi stałymi partnerami biznesowymi. Wszystkim zainteresowanym mieliśmy okazję przekazać maksimum informacji o pełnym zakresie oferowanych przez firmę SAMSON Sp. z o.o. produktów oraz najnowszych rozwiązań technicznych dla ciepłownictwa i automatyki przemysłowej. 
- Co roku jest to okazja do zebrania bardzo wielu spostrzeżeń i uwag, które pomagają nam odpowiedzieć najlepiej na wzrastające wymagania swoich stałych oraz i nowych klientów. 
- Targi AUTOMATICON skupiają wielu wystawców działających w naszej branży, przez co ułatwiają nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, oraz stwarzają okazję do podejrzenia i wybadania konkurencji. 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiej frekwencji, będącej - na pewno - konsekwencją bardzo profesjonalnie prowadzonej akcji promującej targi.
Firma SAMSON Sp. z o.o. jest głęboko przekona o słuszności organizowania tego typu targów tak w Polsce, jak iw Europie ponieważ dzięki nim może stale rozwijać się, podążając za oczekiwaniami i potrzebami swoich klientów.
Wszystkim klientom, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne targi AUTOMATICON.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Targi Automaticon są stałą pozycją targową w naszym kalendarzu imprez od 1995 roku.
Atmosfera targów sprzyja budowaniu pozytywnych relacji poprzez możliwość bezpośredniego spotkania się i rozmowy z naszymi klientami. Dodatkowym atutem targów Automaticon jest ich międzynarodowy charakter, który pomaga nawiązać współpracę z firmami zagranicznymi i rozwinąć działalność na nowe rynki. Duża ilość zwiedzających daje sposobność do poznania ciekawych ludzi z branży i wymiany poglądów dot. kierunku i trendów w rozwoju rynku automatyki w kraju i na świecie.
Zawsze miło wspominamy dni targowe Automaticonu, życzymy organizatorom niesłabnącego zaangażowania i wytrwałości w organizacji targów przez kolejne lata.
POLNA S.A.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pamiętam jak rodziła się idea targów AUTOMATICON. Przed dwudziestu laty braliśmy udział w Międzynarodowych Targach w Poznaniu. W słynnym Okrąglaku przeszła obok naszego stoiska delegacja rządowa z młodym premierem Waldemarem Pawlakiem. Wkrótce pojawili się przedstawiciele komitetu organizacyjnego przyszłych targów AUTOMATICON i sondowali potrzebę jego zaistnienia. Byliśmy gorąco za.
I tak zostało do dziś. Rozwojowi AUTOMATICON-u towarzyszyła niejedna techniczna rewolucja. Pamiętam jak innym razem, podczas targów AUTOMATICON w Hali Gwardii, pomiędzy stoiskami chodził ktoś z Politechniki Warszawskiej i niezwykle sugestywnie namawiał na zakładanie stron www i udział w rozwoju Internetu. Internet prawie w tym czasie nie istniał i patrzyliśmy na niego jak na ?nieszkodliwego? wariata. I cóż się stało. Bez Internetu nie da się dziś żyć i pracować a bez AUTOMATICON-u prowadzić sensownej działalności marketingowej w automatyce.
Jerzy Rutkowski APAR

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasza współpraca z targami AUTOMATICON rozpoczęła się dokładnie 20 lat temu. Trudno nam w to uwierzyć, bo przecież działo się to całkiem niedawno! Ale podczas tych dwóch dekad wydarzyło się bardzo wiele.
Początki Automaticonu to także pierwsze lata istnienia firmy Sabur - gdy startowała pierwsza edycja targów, my świętowaliśmy dwa lata działalności. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że rośniemy i rozwijamy się razem. Doskonale pamiętamy skromne, wręcz siermiężne początki Automaticonu na salach sportowych w hali Gwardii i  hali Mera (z parkietem malowniczo upstrzonym przez wróble pomieszkujące pod sufitem), gdzie wystawców było jeszcze niewielu. I choć pierwsze lata istnienia targów nie były spektakularne pod względem ich wielkości, to od początku nie traciliśmy wiary w ich rozwój i sukces.
Kolejną lokalizację Automaticon stanowiło Centrum Targowe Mokotów na Bokserskiej, gdzie targi były już znacznie większym wydarzeniem. Do dziś z rozbawieniem wspominamy zdziwienie naszych zagranicznych partnerów, którzy odwiedzali i podziwiali wystawę najnowszych światowych technologii odbywającą się w sąsiedztwie składu węgla. Zderzenie innowacyjnych, często futurystycznych rozwiązań i zaniedbanego wówczas otoczenia było dla nich zaskakujące.
Dzisiejszy Automaticon to już całkiem inna impreza. Oczywiście to wciąż mniejsze targi niż wystawy w Hannowerze czy Norymberdze, ale śmiało można powiedzieć, że Automaticon reprezentuje światowy poziom. Dla nas to wciąż najważniejsza impreza w targowym rozkładzie jazdy. I choć polityka marketingowa firm zmienia się w galopującym tempie, tradycyjne formy przekazu informacji i docierania do klienta odchodzą do lamusa, to targi ? oferujące możliwość bezpośredniego spotkania z klientem -  umacniają swoją pozycję. Życzymy Automaticonowi kolejnych 20 lat dynamicznego rozwoju i sukcesów w przyszłości, w której zamierzamy targom nie tylko kibicować, lecz także aktywnie towarzyszyć.

Barbara Wójcicka

Prezes Zarządu Sabur Sp. z o.o.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Targi Automaticon zawsze były ważne dla firmy IGE+XAO. Umożliwiają bowiem bezpośrednie spotkanie w samym sercu Polski z automatykami i elektrykami.
Pamiętam targi na Bokserskiej, potem wszystkie kolejne odsłony.
To, że są organizowane przez inżynierów dla innych inżynierów, decyduje o sukcesie.
Życzę powodzenia...

Józef Koczor

Marketing and After Sales Manager
IGE+XAO Polska Sp. z o.o.

 Źródło: Automaticon
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl