Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Walmart i GE przeprowadzają globalną transformację oświetlenia w branży detalicznej za pomocą energooszczędnych LEDów

10 kwiecień 2014.
Walmart i GE przeprowadzają globalną transformację oświetlenia w branży detalicznej za pomocą energooszczędnych LEDów

Dzięki wymianie oświetlenia Walmart zredukuje zużycie energii na sklep z tego tytułu
o 40%. Oszczędności te przełożą się na niskie ceny każdego dnia dla klientów.


GE Lighting, 9 kwietnia 2014  Walmart ogłosił dzisiaj plany zakupu energooszczędnego oświetlenia sufitowego w technologii LED od GE Lighting. Inwestycja obejmie wszystkie nowe supercentra
w USA, sklepy w Azji i Ameryce Łacińskiej oraz sieć ASDA w Wielkiej Brytanii. Dzięki nowej technologii zużycie mocy oświetleniowej spadnie o 40% na sklep w stosunku do wcześniej stosowanych rozwiązań a firma postawi kolejny krok przybliżający ją do osiągnięcia celu zrównoważonego rozwoju  redukcji zużycia energii w budynkach sieci o 20% do 2020 r. Dla firmy Walmart jest to największy w historii zakup oświetlenia LED od GE.

 

"Staraliśmy się znaleźć i wykorzystać skalę rozwiązania opartego o technologię LED, które zapewni oszczędność kosztów i wysoką jakość. Współpracując obecnie z GE, przecieramy szlaki, aby technologia ta była standardem w branży detalicznej " powiedział Doug McMillon, Prezes
i Dyrektor Generalny sieci Wal-Mart Stores, Inc. "LEDy stały się integralnym elementem modelu efektywności energetycznej w naszych sklepach i odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu przez naszą sieć celów zrównoważonego rozwoju. Oszczędności w zużyciu energii przełożą się na utrzymanie niskich cen, których nasi klienci od nas oczekują."

Oświetlenie na głównym poziomie sprzedażowym w sklepie odpowiada za 90% całkowitego zużycia światła w każdym budynku. Tylko w USA, wprowadzenie technologii LED zmniejszy zużycie energii
o 5% w każdym punkcie. Nowa technologia ma o wiele dłuższy cykl życia i oferuje znaczne oszczędności w kosztach utrzymania.
 
Instalacja oświetlenia LED produkcji GE rozpocznie się w kwietniu w lokalizacjach należących do sieci ASDA. Tylko w 2014 r. transakcja między siecią Walmart i GE obejmie na poszczególnych rynkach:
- Brazylia: 34 sklepy (cztery nowe, 30 zmodernizowanych); 41% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Ameryka Centralna: 10 nowych sklepów; 54-59% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Chiny: 40 sklepów (24 nowe, 16 zmodernizowanych); 42% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Meksyk: 37 nowych sklepów; 45% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- Wielka Brytania: 10 nowych sklepów; 45-51% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie
- USA: 100-120 nowych sklepów, 15% oszczędności w zużyciu energii za oświetlenie

'Mamy za sobą długoletnią i udaną współpracę z Walmart-em ukierunkowaną na rzecz ochrony środowiska," - podkreślił Jeff Immelt, Prezes i Przewodniczący GE. "Walmart jest liderem branży detalicznej w poszukiwaniu energooszczędnych rozwiązań. Dzięki temu spółka jest w stanie uzyskać znaczne oszczędności w zużyciu energii. Cenimy nasze partnerstwo i jesteśmy dumni z wspólnej pracy skierowanej na zmniejszenie wpływu działalności na środowisko."

Dzięki przejściu na technologię LED, zużycie energii spadnie w USA o 340 MWh w każdym obiekcie,
a koszty z tego tytułu spadną rocznie o ponad 100 000 zł na sklep. W skali 200 nowych sklepów,
w których Walmart planuje wprowadzić w ciągu kolejnych dwóch lat oświetlenie sufitowe
w technologii LED, oszczędności sięgną 620 milionów kWh na przestrzeni kolejnych 10 lat. Będzie się to równało redukcji emisji 327 360 milionów ton metrycznych dwutlenku węgla do atmosfery lub rocznej redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery przez ponad 68 000 samochodów osobowych.

Decyzja, aby zainstalować oświetlenie LED od GE w sklepach sieci Walmart zapadła po pilotażowym programie, jaki miał miejsce w supercentrum w miejscowości South Euclid w stanie Ohio. Oświetlenie zamontowano w październiku 2013 r. Był to pierwszy sklep sieci całkowicie wyposażony
w rozwiązania LED. 

Globalna inwestycja w oświetlenie LED w sklepach Walmart wspiera osiągnięcie szerszych celów efektywności energetycznej. Poza sklepami, Walmart wymienia także fluorescencyjnych lampy T5 w centrach dystrybucyjnych na rozwiązania w technologii LED. Dzięki temu zabiegowi połączonemu z instalacją bardziej wydajnych pomp cyrkulacyjnych, zużycie energii spadnie o 30 milionów kWh
a oszczędności wyniosą ponad 6 milionów złotych. Całkowite zakończenie procesu przejścia na technologię LED w centrach dystrybucyjnych planowane jest w 2016 r.


Więcej informacji na temat GE Lighting na stronie: http://www.gelighting.com/eu, na profilu: https://twitter.com/GELightingEU oraz forum Illuminated Minds.

Informacje o GE Lighting
GE Lighting czerpie energię od swojego założyciela, Thomasa Edisona, nieustannie opracowując wydajne energetycznie rozwiązania. Dzięki temu ludzie mogą zobaczyć świat w nowym świetle w otoczeniu komercyjnym i przemysłowym, w lokalizacjach miejskich i mieszkalnych. Firma zatrudnia około 13 tys. pracowników w ponad 100 krajach, oferując swoje produkty pod markami konsumenckimi: Reveal oraz Energy Smart, a także komercyjnymi: Evolve, GTx, Immersion, Infusion, Lumination, Albeo
i Tetra. Wszystkie wymienione marki są zastrzeżonymi znakami towarowymi GE. General Electric (NYSE: GE) koncentruje się na tym, co ważne, aby zbudować lepszy świat.

Informacje o firmie GE
Firma GE (NYSE:GE) zajmuje się kwestiami o znaczeniu globalnym. Zatrudnia wybitnych fachowców i stosuje zaawansowane technologie, aby zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami w obszarze energii, infrastruktury medycznej i transportowej, technologii użytkowych oraz usług finansowych. GE buduje, zasila energią, wprawia w ruch i leczy świat. Przemienia marzenia w rzeczywistość. GE po prostu działa. www.ge.com.

Informacje o Walmart
Wal-Mart Stores, Inc. pomaga ludziom na całym świecie oszczędzać pieniądze i żyć lepiej  zawsze
i gdziekolwiek  w punktach detalicznych, poprzez sprzedaż online i za pomocą urządzeń mobilnych. Każdego tygodnia ponad 245 milionów klientów (detalicznych, on linowych i mobilnych) odwiedza 11 302 sklepów pod 71 markami w 27 krajach a także strony, na których firma prowadzi handel internetowy w 10 krajach. Sprzedaż sieci Walmart w roku fiskalnym 2014 r. wyniosła 437 miliardów dolarów, a liczba współpracowników przekroczyła 2 miliony. Walmart pozostaje liderem zrównoważonego rozwoju, korporacyjnej filantropii i szans pracowniczych.

Dodatkowe informacje na temat sieci Walmart na stronie: http://corporate.walmart.com, na profilach http://facebook.com/walmart i http://twitter.com/walmart. Sprzedaż online dostępna na stronach: http://www.walmart.com i http://www.samsclub.com.Źródło: GE Lighting
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl