Dziś jest wtorek, 14 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Nowy rozdział w historii NSN

13 maj 2014.
Nowy rozdział w historii NSN

Nokia Solutions and Networks staje się integralną częścią firmy Nokia

Warszawa, Wrocław, Kraków (Polska) ? W rezultacie niedawno ogłoszonej nowej strategii firmy Nokia, światowy lider mobilnej technologii szerokopasmowej Nokia Solutions and Networks (NSN), również w Polsce zmienia nazwę i staje się integralną częścią firmy Nokia. Jest to wynikiem konsolidacji Nokii, znanej najbardziej z telefonów komórkowych, która w ciągu ostatniego roku przeszła dużą transformację, sprzedając dział telefonów komórkowych (Nokia Devices & Services) i skupiając się na technologiach przyszłości.

Dziś Nokia opiera się na trzech dochodowych i silnych filarach (działach) oraz całej rzeszy utalentowanych pracowników, którzy tworzą jej przyszłość:
 - dział Networks (dawniej firma NSN, należąca w 100% do Nokii) oferuje pełną infrastrukturę ? oprogramowanie, sprzęt oraz usługi dla operatorów;
 - dział HERE skupia się na inteligentnych technologiach lokalizacyjnych;
 - dział Technologies zajmuje się rozwojem innowacyjnych technologii oraz zdobywaniem i zarządzaniem patentami.

Pod względem sprzedaży, dział Networks jest największym z działów Nokii, której przychody w  2013 roku wyniosły ok. 13 miliardów euro. Dział rozwija technologie dla operatorów telekomunikacyjnych, pozwalające sprostać szybko rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi transmisji danych w sieciach bezprzewodowych. Inwestycje planowane w ramach rozwoju Networks mają na celu dalsze umocnienie silnej pozycji Nokii w obszarze infrastruktury mobilnych sieci szerokopasmowych i związanych z nią usług oraz w tworzeniu technologii następnych generacji sieci komórkowych.
 
Nokia przewiduje, że w ciągu najbliższych 10 lat sieci telekomunikacyjne połączą miliardy urządzeń w inteligentne i programowalne systemy.  Będzie to wymagało, miedzy innymi, stworzenia odpowiedniego systemu łączności dla tak ogromnej liczby urządzeń.

?Nasi klienci w Polsce oraz na całym świecie, mogą mieć pewność, że tak jak do tej pory, będziemy dla nich tworzyć i wdrażać innowacyjne rozwiązania i technologie, które sprostają rosnącym wymaganiom użytkowników i pozwolą im z ufnością patrzeć w przyszłość?
? mówi Piotr Kaczmarek, szef firmy w Polsce.

W Polsce dział Networks dostarcza infrastrukturę i usługi głównym operatorom komórkowym, a jego dwa centra technologiczne we Wrocławiu i Krakowie zatrudniają ponad 2000 inżynierów i programistów, pracujących nad najnowszymi technologiami sieci radiowych i wspomagających operatorów z całego świata.

?Wrocławski oddział Nokii, a wcześniej NSN, nie zmienia swojego profilu działalności ? w nowej strukturze znajdujemy się w dziale Networks, nasi specjaliści będą zatem kontynuować prace nad najnowszymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi, w tym nad technologią nowej generacji ? 5G. Cieszymy się na nowe możliwości, jakie zawsze przynoszą zmiany? ? mówi Bartosz Ciepluch, Dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii.

O Nokii

Nokia inwestuje w technologie umożliwiające komunikowanie się miliardów urządzeń na całym świecie. Działalność firmy skupia się na trzech obszarach biznesowych: oprogramowanie, sprzęt oraz usługi dla infrastruktury sieciowej, które dostarczane są poprzez dział Networks; inteligentne systemy lokalizacyjne dostarczane przez HERE oraz rozwój zaawansowanych technologii i ich licencjonowanie, którymi zajmuje się dział Technologies. Każdy z wymienionych działów jest liderem w swojej dziedzinie.

Dzięki Networks, Nokia jest światowym ekspertem w dziedzinie mobilnej transmisji szerokopasmowej. Znajdujemy się w ścisłej czołówce technologicznej niezależnie od technologii - od pierwszego na świecie połączenia w sieci GSM, po pierwsze połączenie w sieci LTE. Nasi specjaliści tworzą nowe rozwiązania i funkcjonalności dla sieci operatorskich dostarczając najbardziej wydajne sieci komórkowe na świecie, wiedzę umożliwiającą maksymalne zwiększenie ich wartości oraz usługi, dzięki którym wszystkie te elementy perfekcyjnie ze sobą współpracują. Więcej informacji: www.nsn.com/ www.company.nokia.comO nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl