Dziś jest czwartek, 2 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Targi AUTOMATICON odwołane!
więcej
Seminarium utrzynia ruchu - Wałbrzych 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Radpol rozpoczął produkcję muf sieciowanych radiacyjnie 800 mm

15 maj 2014.

Radpol, jedyny w Polsce producent wyrobów sieciowanych radiacyjnie posiadający własne akceleratory elektronowe, rozpoczął produkcję muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie o średnicy 800 mm. Mufy te stanowią alternatywę dla muf zgrzewanych elektrycznie, tzw. termooporowych. Zapewniają zachowanie ciągłości płaszcza osłonowego rury preizolowanej w sieciach ciepłowniczych zarówno w zakresie wytrzymałości mechanicznej, jak i szczelności w strefie złącza. Pierwsze inwestycje z wykorzystaniem muf sieciowanych radiacyjnie o średnicy 800 mm mają być realizowane w Polsce jeszcze w tym roku.

- Produkty sieciowane radiacyjnie wytwarzane w naszej fabryce mają pamięć kształtu, czyli kurczą się pod wpływem ciepła do określonych rozmiarów i przyjmują kształt przedmiotu, na którym są obkurczane. Wykorzystanie tej właściwości ma szczególne znaczenie w łączeniu sieci ciepłowniczych, gdyż mufy sieciowane radiacyjnie po zabudowaniu idealnie przylegają do płaszcza osłonowego, zapewniając wymaganą szczelność i wyjątkową trwałość złącza w systemie rur preizolowanych. Przewaga nad mufami termooporowymi już została doceniona w realizowanych inwestycjach ciepłowniczych, miedzy innymi z wykorzystaniem naszych muf na sieci ciepłowniczej DN500/710. Ich produkcję rozpoczęliśmy pod koniec ubiegłego roku, zakładając sprzedaż na ten rok na poziomie 500 sztuk. Tymczasem już w pierwszych miesiącach roku sprzedaliśmy ich około 1000 i wciąż spływają do nas nowe zamówienia. Pozwala to oczekiwać, że z nie mniejszym zainteresowaniem spotkają się mufy o średnicy 800 mm ? komentuje Andrzej Sielski, wiceprezes zarządu Radpol SA.
  
 - Proces sieciowania tak dużych elementów z polietylenu wymaga odmiennej konstrukcji akceleratora elektronowego, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie dwa lata. W rezultacie jesteśmy obecnie jedynym w Polsce producentem muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie takich rozmiarów ? wyjaśnia Andrzej Sielski.


***

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie sieci do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do sieci wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Grupa prowadzi działalność w oparciu o pięć zakładów: Radpol w Człuchowie - wyroby termokurczliwe sieciowane radiacyjnie dla ciepłownictwa i energetyki oraz osprzęt kablowy, Finpol-Rohr - rury preizolowane, Elektroporcelana Ciechów ? izolatory porcelanowe, Wirbet - żerdzie do energetycznych linii przesyłowych, Rurgaz ? rury wod-kan-gaz z tworzyw sztucznych. Wyroby grupy są sprzedawane w Polsce oraz eksportowane do wielu krajów w Europie. Radpol SA od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Radpol S.A. w Człuchowie jest jednym z wiodących europejskich producentów wyrobów termokurczliwych i osprzętu kablowego. Jako jedyna w Polsce firma posiada akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową do sieciowania radiacyjnego polietylenu i  produkcji wyrobów termokurczliwych. Specjalizuje się w asortymencie z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych, unikalnych mieszanek materiałowych. Produkty firmy używane są w energetyce, branży ciepłowniczej, motoryzacyjnej, elektronice, AGD, telekomunikacji. Firma powstała w 1970 roku.Źródło: Radpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl