Dziś jest niedziela, 19 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8053 +0.22% 1EUR 4.2344 -0.01% 1GBP 4.9682 +0.24%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
23 styczeń 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 75 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Radpol rozpoczął produkcję muf sieciowanych radiacyjnie 800 mm

15 maj 2014.

Radpol, jedyny w Polsce producent wyrobów sieciowanych radiacyjnie posiadający własne akceleratory elektronowe, rozpoczął produkcję muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie o średnicy 800 mm. Mufy te stanowią alternatywę dla muf zgrzewanych elektrycznie, tzw. termooporowych. Zapewniają zachowanie ciągłości płaszcza osłonowego rury preizolowanej w sieciach ciepłowniczych zarówno w zakresie wytrzymałości mechanicznej, jak i szczelności w strefie złącza. Pierwsze inwestycje z wykorzystaniem muf sieciowanych radiacyjnie o średnicy 800 mm mają być realizowane w Polsce jeszcze w tym roku.

- Produkty sieciowane radiacyjnie wytwarzane w naszej fabryce mają pamięć kształtu, czyli kurczą się pod wpływem ciepła do określonych rozmiarów i przyjmują kształt przedmiotu, na którym są obkurczane. Wykorzystanie tej właściwości ma szczególne znaczenie w łączeniu sieci ciepłowniczych, gdyż mufy sieciowane radiacyjnie po zabudowaniu idealnie przylegają do płaszcza osłonowego, zapewniając wymaganą szczelność i wyjątkową trwałość złącza w systemie rur preizolowanych. Przewaga nad mufami termooporowymi już została doceniona w realizowanych inwestycjach ciepłowniczych, miedzy innymi z wykorzystaniem naszych muf na sieci ciepłowniczej DN500/710. Ich produkcję rozpoczęliśmy pod koniec ubiegłego roku, zakładając sprzedaż na ten rok na poziomie 500 sztuk. Tymczasem już w pierwszych miesiącach roku sprzedaliśmy ich około 1000 i wciąż spływają do nas nowe zamówienia. Pozwala to oczekiwać, że z nie mniejszym zainteresowaniem spotkają się mufy o średnicy 800 mm ? komentuje Andrzej Sielski, wiceprezes zarządu Radpol SA.
  
 - Proces sieciowania tak dużych elementów z polietylenu wymaga odmiennej konstrukcji akceleratora elektronowego, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie dwa lata. W rezultacie jesteśmy obecnie jedynym w Polsce producentem muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie takich rozmiarów ? wyjaśnia Andrzej Sielski.


***

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie sieci do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do sieci wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Grupa prowadzi działalność w oparciu o pięć zakładów: Radpol w Człuchowie - wyroby termokurczliwe sieciowane radiacyjnie dla ciepłownictwa i energetyki oraz osprzęt kablowy, Finpol-Rohr - rury preizolowane, Elektroporcelana Ciechów ? izolatory porcelanowe, Wirbet - żerdzie do energetycznych linii przesyłowych, Rurgaz ? rury wod-kan-gaz z tworzyw sztucznych. Wyroby grupy są sprzedawane w Polsce oraz eksportowane do wielu krajów w Europie. Radpol SA od 2007 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Radpol S.A. w Człuchowie jest jednym z wiodących europejskich producentów wyrobów termokurczliwych i osprzętu kablowego. Jako jedyna w Polsce firma posiada akceleratory elektronowe wykorzystywane na skalę przemysłową do sieciowania radiacyjnego polietylenu i  produkcji wyrobów termokurczliwych. Specjalizuje się w asortymencie z uszlachetnionego polietylenu na bazie własnych, unikalnych mieszanek materiałowych. Produkty firmy używane są w energetyce, branży ciepłowniczej, motoryzacyjnej, elektronice, AGD, telekomunikacji. Firma powstała w 1970 roku.Źródło: Radpol
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl