Dziś jest środa, 8 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

FANUC na targach Plastpol 27-30 maja br.

22 maj 2014.

Wrocław, 22 maja 2014r. ? Polski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera
technologii CNC i robotyki zaprasza do udziału w XVIII edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, odbywających się w Kielcach
w dniach 27 - 30 maja br. Największą niespodzianką producenta przygotowaną z myślą
o uczestnikach tegorocznego wydarzenia będzie premierowa prezentacja całkowicie elektrycznej wtryskarki FANUC Roboshot współpracującej z robotem FANUC LR Mate 200iD, w niezwykle wymagającym procesie produkcji elementów optycznych.

Targi PLASTPOL to jedna z najważniejszych okazji do spotkania wiodących firm z branży tworzyw sztucznych i gumy. Ekspozycje targowe od lat przyciągają setki producentów z Polski i Europy, którzy poszukują informacji na temat najnowszych rozwiązań technologicznych, możliwych do zastosowania w procesach precyzyjnego formowania tworzyw sztucznych. Podobnie jak w latach poprzednich targi obfitować będą w różnorakie nowości.

Firma FANUC specjalnie na tę okazję przygotowała premierową ekspozycję swojej sztandarowej, w pełni elektrycznej wtryskarki  FANUC Roboshot.

Wtryskarka Roboshot firmy FANUC
to maszyna XXI wieku osiągająca najwyższą dokładność, charakteryzująca się wyjątkowo wysoką precyzją oraz stabilnością procesu niezależnie od warunków zewnętrznych, wysoką niezawodnością działania i możliwością prowadzenia produkcji przy zachowaniu bardzo wygórowanych wymagań dotyczących czystości produkcji.

Konrad Grohs, prezes FANUC Polska podkreśla  "Jest to szczególnie istotne w sektorach takich jak np. medyczny, elektroniczny czy optyczny, które są zobligowane do spełniania wyjątkowo wyśrubowanych norm. I właśnie to jest głównym powodem, dla którego w ramach aplikacji przygotowanej z myślą o targach PLASTPOL, maszyna będzie produkowała elementy optyczne, wymagające doskonałych parametrów wtrysku". 

Maszynę prezentowaną w ramach aplikacji będzie obsługiwał niezawodny robot FANUC  LR Mate 200iD. Ten model robota jest wprost stworzony do integracji z maszynami. Ulepszone parametry jego konstrukcji sprawiają, że robot jest doskonałym rozwiązaniem dla systemów transportowych i montażowych
o wysokiej wydajności. Dzięki jeszcze mniejszej wadze
i smuklejszej sylwetce, robot wykorzystuje mniejszą przestrzeń hali produkcyjnej, oferując jednocześnie większe osiągi, w zakresie szybkości osi, udźwigu i wykorzystania obszaru pracy.
W omawianej aplikacji robot będzie odpowiedzialny za transport delikatnych detail z wtryskarki Roboshota na przenośnik, z którego klienci będą mogli go odbierać.

 


FANUC Roboshot, to wyjątkowy produkt firmy FANUC łaczący w sobie nowoczesny zespół wtryskowy z zaawansowanym sterowaniem CNC stworzonym przez japońską firmę.
To inteligentne połączenie sprawia, że maszyna FANUC Roboshot jest bezkonkurencyjna
w swojej klasie. Jej wyróżnikiem jest unikalna na rynku energooszczędność (pobór energii elektrycznej tej maszyny jest najniższy w porównaniu do wszystkich wtryskarek z napędem elektrycznym  produkowanych na świecie). Warto zaznaczyć, że maszyny FANUC Roboshot są jednymi z najbardziej ekologicznych maszyn tego typu.

FANUC Roboshot charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami, umożliwiającymi bardzo dokładne ustawienie warunków formowania, a co za tym idzie, bardzo dokładną plastyfikację. Maszyna charakteryzuje się dużym przyspieszeniem, szybką reakcją sterowania i wysoko-precyzyjnym sterowaniem dozowania. Te unikalne właściwości zapewniają wysoką wydajność i najwyższą jakość wykonania detali.

Tegoroczna ekspozycja FANUC przygotowana z myślą o targach PLASTPOL będzie doskonałą okazją do tego, aby bliżej przyjrzeć się maszynie FANUC Roboshot, ocenić efekty jej pracy
w ciekawym i bardzo wymagającym zastosowaniu, a także poznać funkcje "sztucznej inteligencji", w które została ona wyposażona w celu spełnienia oczekiwań najbardziej wymagających producentów.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO ODWIEDZANIA STOISKA FIRMY FANUC POLSKA!

XVIII  Międzynarodowe TargI Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
TARGI KIELCE S.A.
ul. Zakładowa 1, Kielce
Stoisko FANUC Polska - nr G23 w hali G


***

Polski oddział FANUC stawia sobie za główny cel wsparcie polskich klientów w poszukiwaniu nowoczesnych technologii i produktów, które bedą odpowiedzią na ich aktualne potrzeby. Koncern jest gotowy, aby dzielić się swoją wiedzą i blisko 60-letnim doświadczeniem, zdobytym na światowych rynkach. Już dziś zaprasza na targi PLASTPOL, gdzie zaprezentuje swoje najnowsze propozycje, udzieli informacji i odpowiedzi na wszelkie pytania przedsiębiorców, którzy są użytkownikami nowoczesnych środków automatyzacji,
a także tych, którzy dopiero rozważają zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w celu usprawnienia procesów produkcyjnych w swoich zakładach.


***
Dodatkowych informacji udziela:

Biuro Prasowe FANUC
Joanna Antosz              (ja@anntony.pl;  505431045)

 Źródło: Fanuc
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl