Dziś jest poniedziałek, 13 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Vigilent nawiązał partnerstwo z Schneider Electric.

27 czerwiec 2014.

Zintegrują zarządzanie systemem dynamicznego chłodzenia na platformie StruxureWareTM
Rozwiązanie Cooling Optimize zmniejsza ryzyko związane z niewłaściwą temperaturą, daje lepszy wgląd w warunki panujące w centrum danych i zapewnia stałą stopę zwrotu ROI

Warszawa, 25 czerwca 2014 - Schneider Electric, globalny specjalista w dziedzinie zarządzania energią, nawiązał partnerstwo z Vigilent. Celem jest opracowanie rozwiązania Data Center Operation: Cooling Optimize - dodatkowego modułu do StruxureWare for Data Centers. Rozwiązanie korzysta z układu sterowania w pętli zamkniętej oraz wyrafinowanych funkcji monitoringu i analizy, pozwalając na automatyczne korygowanie temperatury i przepływu powietrza w centrach danych. Oferuje również administratorom lepszą kontrolę nad funkcjonowaniem tych obiektów.

Administratorzy centrów danych coraz częściej poszukują narzędzi, które umożliwią im wykorzystanie informacji pochodzących z monitoringu tych obiektów ? mówi Dariusz Koseski z Schneider Electric. Dzięki zastosowaniu wiodącej technologii zaawansowanego monitoringu i kontroli systemów chłodzenia centrów danych opracowanej przez Vigilent, możemy zaoferować klientom narzędzia przydatne zarówno w administracji obiektami jak i zasobami IT, które umożliwiają doskonałe zbalansowanie dostępności
i najwyższej wydajności przez cały czas eksploatacji centrum danych -
dodaje Koseski.

Wielu menadżerów centrów danych mierzy się z trudnościami związanymi z przeskalowaniem i kontrolą temperatury przez systemy chłodzenia, które mogą prowadzić do poważnych awarii i zwiększenia kosztów energii ? mówi Sławomir Kubiczek, dyrektor sprzedaży rozwiązań chłodnictwa i klimatyzacji precyzyjnej w Schneider Electric Polska. Moduł optymalizacyjny Cooling Optimize, który jest połączeniem technologii opracowanej przez Vigilent z wiodącą na rynku platformą DCIM Schneider Electric, pozwala na automatyczne rozwiązywanie tych problemów w czasie rzeczywistym - dodaje Kubiczek.

Moduł Cooling Optimize łączy kontrolę obiektów z operacjami IT, inteligentnie dostosowując parametry chłodzenia do kluczowych lokalizacji. Rozwiązanie korzysta z zaawansowanego oprogramowania Vigilent, które dokonuje ciągłych korekt pracy systemu chłodzenia wraz ze zmieniającymi się warunkami środowiskowymi w obiekcie. Funkcja reagowania w czasie rzeczywistym na wydarzenia wywołujące zmiany temperatury, takie jak przemieszczanie lub rozbudowa sprzętu, czy zmiana stopnia obciążenia zasobów, umożliwia stabilizację przepływu powietrza. Pomaga również rozwiązać skomplikowane problemy przydziału zasobów w celu osiągnięcia optymalnej wydajności chłodzenia.

Oto niektóre z najważniejszych zalet rozwiązania Cooling Optimize:
Natychmiastowe efekty: już w momencie uruchomienia systemu dostępna jest dynamiczna kontrola chłodzenia, poprawiają się warunki termiczne i zmniejsza poziom zużycia energii.
Redukcja ryzyka: nawet 95% punktów gromadzenia się gorącego powietrza zostaje automatycznie zneutralizowanych, a dane z monitoring umożliwiają administratorom dokonanie diagnozy bardziej złożonych problemów. Rozwiązanie jest również zaopatrzone w efektywne zabezpieczenia przed awariami i systemy alarmowe.
Redukcja kosztów: koszty zużycia energii zmniejszają się nawet o 40% dzięki optymalizacji pracy systemu chłodzenia przy najniższym możliwym poziomie poboru elektryczności.
Wyższa wydajność: rozwiązanie identyfikuje i aktywizuje niewykorzystany potencjał systemu chłodzenia, umożliwiając zwiększenie obciążenia zasobów IT centrum.
Wydłużony czas eksploatacji sprzętu: urządzenia chłodzące są wykorzystywane bardziej efektywnie i wydajnie, dzięki czemu pracują dłużej i wymagają mniej zabiegów konserwacyjnych.

Całościowy pakiet oprogramowania DCIM Schneider Electric umożliwia monitorowanie, kontrolę, analizowanie i optymalizację pracy systemów zasilania, chłodzenia, ochrony i zarządzania energią w centrum danych. Moduł Data Center Operation: Cooling Optimize będzie dostępny w sieci dystrybucyjnej Schneider Electric, Vigilent oraz wybranych partnerów od listopada 2014 r.Źródło: Schneider Electric
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl