Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.1917 +0.52% 1EUR 4.5769 +0.16% 1GBP 5.2075 +0.94%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Vigilent nawiązał partnerstwo z Schneider Electric.

27 czerwiec 2014.

Zintegrują zarządzanie systemem dynamicznego chłodzenia na platformie StruxureWareTM
Rozwiązanie Cooling Optimize zmniejsza ryzyko związane z niewłaściwą temperaturą, daje lepszy wgląd w warunki panujące w centrum danych i zapewnia stałą stopę zwrotu ROI

Warszawa, 25 czerwca 2014 - Schneider Electric, globalny specjalista w dziedzinie zarządzania energią, nawiązał partnerstwo z Vigilent. Celem jest opracowanie rozwiązania Data Center Operation: Cooling Optimize - dodatkowego modułu do StruxureWare for Data Centers. Rozwiązanie korzysta z układu sterowania w pętli zamkniętej oraz wyrafinowanych funkcji monitoringu i analizy, pozwalając na automatyczne korygowanie temperatury i przepływu powietrza w centrach danych. Oferuje również administratorom lepszą kontrolę nad funkcjonowaniem tych obiektów.

Administratorzy centrów danych coraz częściej poszukują narzędzi, które umożliwią im wykorzystanie informacji pochodzących z monitoringu tych obiektów ? mówi Dariusz Koseski z Schneider Electric. Dzięki zastosowaniu wiodącej technologii zaawansowanego monitoringu i kontroli systemów chłodzenia centrów danych opracowanej przez Vigilent, możemy zaoferować klientom narzędzia przydatne zarówno w administracji obiektami jak i zasobami IT, które umożliwiają doskonałe zbalansowanie dostępności
i najwyższej wydajności przez cały czas eksploatacji centrum danych -
dodaje Koseski.

Wielu menadżerów centrów danych mierzy się z trudnościami związanymi z przeskalowaniem i kontrolą temperatury przez systemy chłodzenia, które mogą prowadzić do poważnych awarii i zwiększenia kosztów energii ? mówi Sławomir Kubiczek, dyrektor sprzedaży rozwiązań chłodnictwa i klimatyzacji precyzyjnej w Schneider Electric Polska. Moduł optymalizacyjny Cooling Optimize, który jest połączeniem technologii opracowanej przez Vigilent z wiodącą na rynku platformą DCIM Schneider Electric, pozwala na automatyczne rozwiązywanie tych problemów w czasie rzeczywistym - dodaje Kubiczek.

Moduł Cooling Optimize łączy kontrolę obiektów z operacjami IT, inteligentnie dostosowując parametry chłodzenia do kluczowych lokalizacji. Rozwiązanie korzysta z zaawansowanego oprogramowania Vigilent, które dokonuje ciągłych korekt pracy systemu chłodzenia wraz ze zmieniającymi się warunkami środowiskowymi w obiekcie. Funkcja reagowania w czasie rzeczywistym na wydarzenia wywołujące zmiany temperatury, takie jak przemieszczanie lub rozbudowa sprzętu, czy zmiana stopnia obciążenia zasobów, umożliwia stabilizację przepływu powietrza. Pomaga również rozwiązać skomplikowane problemy przydziału zasobów w celu osiągnięcia optymalnej wydajności chłodzenia.

Oto niektóre z najważniejszych zalet rozwiązania Cooling Optimize:
Natychmiastowe efekty: już w momencie uruchomienia systemu dostępna jest dynamiczna kontrola chłodzenia, poprawiają się warunki termiczne i zmniejsza poziom zużycia energii.
Redukcja ryzyka: nawet 95% punktów gromadzenia się gorącego powietrza zostaje automatycznie zneutralizowanych, a dane z monitoring umożliwiają administratorom dokonanie diagnozy bardziej złożonych problemów. Rozwiązanie jest również zaopatrzone w efektywne zabezpieczenia przed awariami i systemy alarmowe.
Redukcja kosztów: koszty zużycia energii zmniejszają się nawet o 40% dzięki optymalizacji pracy systemu chłodzenia przy najniższym możliwym poziomie poboru elektryczności.
Wyższa wydajność: rozwiązanie identyfikuje i aktywizuje niewykorzystany potencjał systemu chłodzenia, umożliwiając zwiększenie obciążenia zasobów IT centrum.
Wydłużony czas eksploatacji sprzętu: urządzenia chłodzące są wykorzystywane bardziej efektywnie i wydajnie, dzięki czemu pracują dłużej i wymagają mniej zabiegów konserwacyjnych.

Całościowy pakiet oprogramowania DCIM Schneider Electric umożliwia monitorowanie, kontrolę, analizowanie i optymalizację pracy systemów zasilania, chłodzenia, ochrony i zarządzania energią w centrum danych. Moduł Data Center Operation: Cooling Optimize będzie dostępny w sieci dystrybucyjnej Schneider Electric, Vigilent oraz wybranych partnerów od listopada 2014 r.Źródło: Schneider Electric
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl