Dziś jest piątek, 3 kwiecień 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 4.2396 +1.14% 1EUR 4.5792 +0.05% 1GBP 5.2164 +0.17%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
21 kwiecień 2020
Targi Expopower 
więcej
23 kwiecień 2020
Seminarium EX - edycja XIV 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Nowy, inteligentny licznik zużycia energii firmy Conrad ułatwia pomiar, monitorowanie oraz redukcję zużycia energii

25 lipiec 2014.


 

 

Wielofunkcyjne inteligentne liczniki energii VOLTCRAFT rejestrują różnorakie dane i wyświetlają je przy użyciu technologii Bluetooth na ekranie smartfona lub tabletu.

 

 


 
Fot. Miernik kosztów energii VOLTCRAFT SEM-3600BT-FR

 

Conrad Business Supplies zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej linii inteligentnych liczników, które umożliwiają użytkownikom monitorowanie urządzeń zużywających energię elektryczną. Inteligentne liczniki energii VOLTCRAFT firmy Conrad mogą być kontrolowane i sterowane za pomocą darmowej aplikacji dla systemu iOS lub Android do pobrania na telefon lub tablet. Dostarczają one informacji na temat zużycia energii elektrycznej, które pomagają klientom indywidualnym, ale i firmom zmniejszyć koszty energii poprzez identyfikację urządzeń nadmiernie zużywających energię.

 

Wystarczy umieścić inteligentny licznik energii VOLTCRAFT pomiędzy gniazdem elektrycznym w ścianie a urządzeniem, które ma być monitorowane, a będzie on rejestrował zużycie prądu takiego urządzenia. Dane przechowywane są w pamięci licznika do 90 dni. Są one przesyłane za pośrednictwem interfejsu Bluetooth? 4.0 do smartfona lub tabletu oraz wyświetlane za pomocą aplikacji. Licznik mierzy pobór mocy w przedziale od 0,23 do 3600 W. Transmitowane dane obejmują napięcie, współczynnik mocy, częstotliwość, ilość zużytej energii oraz koszt. Dane wyświetlane są na wybranym urządzeniu w intuicyjnym formacie, który łatwo zinterpretować.

 

Ponadto inteligentne liczniki energii VOLTCRAFT firmy Conrad oferują gniazdo z wyłącznikiem i timerem, którymi można sterować z poziomu aplikacji. Dodatkowe funkcje to zdalne włączanie/wyłączanie, minutnik oraz programowalne sterowanie przeciążeniem (powodujące wyłączenie urządzenia lub uruchamiające alarm).

"Zminimalizowanie naszego zużycia energii jest istotne nie tylko ze względu na środowisko, ale i cenne z punktu widzenia redukcji kosztów" - powiedział Michael Schlagenhaufer, Kierownik Działu Zakupów w Conrad Business Supplies. "Inteligentne liczniki energii naszej marki zapewniają prosty i wygodny sposób na kontrolowanie zużycia energii oraz wyświetlanie danych pomiarowych na standardowym smartfonie lub tablecie".

 Źródło: Conrad Electronic
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl