Dziś jest niedziela, 15 grudzień 2019 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8234 -0.7% 1EUR 4.2747 -0.23% 1GBP 5.1292 +1.06%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Nowy cykl szkoleń praktycznych związanych z programowaniem sterowników marki Siemens
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej
Przed nami 32. edycja targów ENERGETAB 2019
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Nowy, inteligentny licznik zużycia energii firmy Conrad ułatwia pomiar, monitorowanie oraz redukcję zużycia energii

25 lipiec 2014.


 

 

Wielofunkcyjne inteligentne liczniki energii VOLTCRAFT rejestrują różnorakie dane i wyświetlają je przy użyciu technologii Bluetooth na ekranie smartfona lub tabletu.

 

 


 
Fot. Miernik kosztów energii VOLTCRAFT SEM-3600BT-FR

 

Conrad Business Supplies zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej linii inteligentnych liczników, które umożliwiają użytkownikom monitorowanie urządzeń zużywających energię elektryczną. Inteligentne liczniki energii VOLTCRAFT firmy Conrad mogą być kontrolowane i sterowane za pomocą darmowej aplikacji dla systemu iOS lub Android do pobrania na telefon lub tablet. Dostarczają one informacji na temat zużycia energii elektrycznej, które pomagają klientom indywidualnym, ale i firmom zmniejszyć koszty energii poprzez identyfikację urządzeń nadmiernie zużywających energię.

 

Wystarczy umieścić inteligentny licznik energii VOLTCRAFT pomiędzy gniazdem elektrycznym w ścianie a urządzeniem, które ma być monitorowane, a będzie on rejestrował zużycie prądu takiego urządzenia. Dane przechowywane są w pamięci licznika do 90 dni. Są one przesyłane za pośrednictwem interfejsu Bluetooth? 4.0 do smartfona lub tabletu oraz wyświetlane za pomocą aplikacji. Licznik mierzy pobór mocy w przedziale od 0,23 do 3600 W. Transmitowane dane obejmują napięcie, współczynnik mocy, częstotliwość, ilość zużytej energii oraz koszt. Dane wyświetlane są na wybranym urządzeniu w intuicyjnym formacie, który łatwo zinterpretować.

 

Ponadto inteligentne liczniki energii VOLTCRAFT firmy Conrad oferują gniazdo z wyłącznikiem i timerem, którymi można sterować z poziomu aplikacji. Dodatkowe funkcje to zdalne włączanie/wyłączanie, minutnik oraz programowalne sterowanie przeciążeniem (powodujące wyłączenie urządzenia lub uruchamiające alarm).

"Zminimalizowanie naszego zużycia energii jest istotne nie tylko ze względu na środowisko, ale i cenne z punktu widzenia redukcji kosztów" - powiedział Michael Schlagenhaufer, Kierownik Działu Zakupów w Conrad Business Supplies. "Inteligentne liczniki energii naszej marki zapewniają prosty i wygodny sposób na kontrolowanie zużycia energii oraz wyświetlanie danych pomiarowych na standardowym smartfonie lub tablecie".

 Źródło: Conrad Electronic
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl