Dziś jest czwartek, 23 styczeń 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.8202 -0.21% 1EUR 4.237 -0.21% 1GBP 4.9894 -0.05%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Reklama

Aktualności
72 edycja Seminarium dla Służb Utrzymania Ruchu - Kielce - Relacja
więcej
IIX edycja Targów Energetycznych ENERGETICS już w listopadzie!
więcej
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
32 edycja targów Energetab 2019 juz za cztery tygodnie
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
20 styczeń 2020
Programowanie sterowników PLC Siemens SIMATIC S7-300 - poziom podstawowy 
więcej
13 luty 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 76 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Studenci Politechniki Poznańskiej budują wyścigowy bolid

31 lipiec 2014.

Grupa 40 studentów z Politechniki Poznańskiej pracuje nad bolidem wyścigowym, który weźmie udział w międzynarodowych zawodach Formula Student na torze Formuły 1 - Silverstone w Wielkiej Brytanii. Prace nad maszyną już się rozpoczęły, a postępy studentów można na bieżąco śledzić w internecie.

W konkursie Formula Student uczestniczą drużyny z uczelni i wydziałów technicznych z całego świata. Przez cały rok, na różnych torach Formuły 1, odbywają się wyścigi skonstruowanych przez studentów bolidów. W Europie najważniejszymi i najbardziej medialnymi są te odbywające się na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii w lipcu ? w kilka dni po Grand Prix Formuły 1.

 

Do zawodów, które odbędą się w 2015 roku, przygotowuje się zespół Motorsport z Politechniki Poznańskiej. 40 studentów, tworzących osiem grup projektowych, reprezentuje cztery uczelniane wydziały.

 

 

"W zawodach co roku startuje średnio 100 zespołów z całego świata. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za rok, po przejściu przez fazy projektowania, budowania oraz promocji, a także po testach statycznych i dynamicznych dołączy do nich nasz bolid i będzie gotowy do startu w zawodach. Co prawda za kierownicą nie zasiądzie jeszcze Raikkonen, Hamilton ani Schumacher, ale i tak liczymy na zwycięstwo" - mówi jeden z członów Motorsport, Mikołaj Zygmański.

 

Jak zaznacza, budowa bolidu to dla studentów prawdziwy sprawdzian umiejętności pracy w zespole, a także wykorzystania w praktyce swojej wiedzy. Drużyna wykonuje bowiem zadania, z jakimi muszą mierzyć się twórcy produktów gotowych do wprowadzenia na rynek. Studenci swój pomysł od początku realizują samodzielnie, zaczynając się od budowy biznesplanu, kosztorysu oraz strategii marketingowej, poprzez projektowanie, konstruowanie i testach pojazdu.

 

"Niektórym może się wydawać, że to tylko zabawa kilkudziesięciu pasjonatów. Tak naprawdę jest to przedsięwzięcie na ogromną skalę, z doskonałymi partnerami, dające nam możliwość wykorzystania naszej pasji oraz kreatywności przy tworzeniu niesamowitego pojazdu, który będziemy mogli pokazywać światu motoryzacji" ? mówi Mikołaj Zygmański. "To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich, jednak nie mamy wątpliwości, że warto je podjąć i spełnić nasze marzenia" ? dodaje.

 

W zawodach brali udział już drużyny m.in. z Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki śląskiej, Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Postępy prac zespołu można śledzić na www.facebook.com/put.motorsport.Źródło: Nauka w Polsce
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl