Dziś jest sobota, 4 lipiec 2020 r.
Energoelektronika.pl na stronach Facebook REKLAMA MAPA SERWISU KONTAKT
Strona główna Załóż konto Artykuły branżowe Katalog firm Seminaria FAQ Kalendarium Słownik Oferta
Wyszukaj
1USD 3.9741 +0.38% 1EUR 4.4573 +0.09% 1GBP 4.9328 -0.45%
Zaloguj się
Login (adres e-mail):
Haslo:
  Rejestracja
  Zapomniałem hasła
Reklama

Aktualności
Produkcja w Polsce w kontekście Czwartej Rewolucji Przemysłowej
więcej
Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER
więcej
Przyszłość sektora motoryzacji w Polsce ? raport Banku Pekao S.A.
więcej
75 edycja Seminarium SUR za nami
więcej

Zobacz archiwum

Kalendarium
9 wrzesień 2020
Seminarium dla Utrzymania Ruchu - edycja 80 
więcej
15 wrzesień 2020
33. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2020 
więcej
Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży.
Podaj e-mail do subskrypcji:


Aktualności

Studenci Politechniki Poznańskiej budują wyścigowy bolid

31 lipiec 2014.

Grupa 40 studentów z Politechniki Poznańskiej pracuje nad bolidem wyścigowym, który weźmie udział w międzynarodowych zawodach Formula Student na torze Formuły 1 - Silverstone w Wielkiej Brytanii. Prace nad maszyną już się rozpoczęły, a postępy studentów można na bieżąco śledzić w internecie.

W konkursie Formula Student uczestniczą drużyny z uczelni i wydziałów technicznych z całego świata. Przez cały rok, na różnych torach Formuły 1, odbywają się wyścigi skonstruowanych przez studentów bolidów. W Europie najważniejszymi i najbardziej medialnymi są te odbywające się na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii w lipcu ? w kilka dni po Grand Prix Formuły 1.

 

Do zawodów, które odbędą się w 2015 roku, przygotowuje się zespół Motorsport z Politechniki Poznańskiej. 40 studentów, tworzących osiem grup projektowych, reprezentuje cztery uczelniane wydziały.

 

 

"W zawodach co roku startuje średnio 100 zespołów z całego świata. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za rok, po przejściu przez fazy projektowania, budowania oraz promocji, a także po testach statycznych i dynamicznych dołączy do nich nasz bolid i będzie gotowy do startu w zawodach. Co prawda za kierownicą nie zasiądzie jeszcze Raikkonen, Hamilton ani Schumacher, ale i tak liczymy na zwycięstwo" - mówi jeden z członów Motorsport, Mikołaj Zygmański.

 

Jak zaznacza, budowa bolidu to dla studentów prawdziwy sprawdzian umiejętności pracy w zespole, a także wykorzystania w praktyce swojej wiedzy. Drużyna wykonuje bowiem zadania, z jakimi muszą mierzyć się twórcy produktów gotowych do wprowadzenia na rynek. Studenci swój pomysł od początku realizują samodzielnie, zaczynając się od budowy biznesplanu, kosztorysu oraz strategii marketingowej, poprzez projektowanie, konstruowanie i testach pojazdu.

 

"Niektórym może się wydawać, że to tylko zabawa kilkudziesięciu pasjonatów. Tak naprawdę jest to przedsięwzięcie na ogromną skalę, z doskonałymi partnerami, dające nam możliwość wykorzystania naszej pasji oraz kreatywności przy tworzeniu niesamowitego pojazdu, który będziemy mogli pokazywać światu motoryzacji" ? mówi Mikołaj Zygmański. "To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich, jednak nie mamy wątpliwości, że warto je podjąć i spełnić nasze marzenia" ? dodaje.

 

W zawodach brali udział już drużyny m.in. z Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki śląskiej, Politechniki Wrocławskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

 

Postępy prac zespołu można śledzić na www.facebook.com/put.motorsport.Źródło: Nauka w Polsce
O nas  ::  Regulamin  ::  Polityka prywatności (Cookies)  ::  Reklama  ::  Mapa stron  ::  FAQ  ::  Kontakt
Ciekawe linki: www.klimatyzacja.pl  |  www.strony.energoelektronika.pl  |  promienniki podczerwieni
Copyright © Energoelektronika.pl